Гіпопітуїтаризм – синдром, розвиток якого пов’язаний з недостатністю секреції гормонів передньої частки гіпофіза.
Нецукровий діабет – захворювання, клінічні ознаки якого проявляються спрагою і поліурією при низькій питомій вазі сечі.
Хвороба Іценка-Кушинга – ендокринне захворювання, пов’язане з гіперпродукцією гіпофізом чи його аденомою АКТГ, що призводить до ендогенного гіперкортицизму та відповідної клінічної картини.
Дії при обструкції дихальних шляхів стороннім тілом. Видалення стороннього тіла.
Неврологічна оцінка потерпілого дозволяє визначити природу ушкодження мозку і дає точку відліку для з’ясування динаміки патологічного процесу: поліпшення чи погіршення стану пацієнта.
Сполучена травма – це одночасне ушкодження двох чи більше органів різних анатомічних ділянок. Тяжкість стану при сполученій травмі зумовлена явищами травматичного шоку.
Торакальна травма – патологічний стан, зумовлений дією механічного ушкоджуючого фактора на грудну клітку, діафрагму й органи грудної порожнини, одним з основних синдромів якого є порушення функції зовнішнього дихання.
Опікові ушкодження – це результат контакту з вогнем, ошпарюючою рідиною, гарячим об’єктом, їдкими хімікатами чи електрикою.
Основними причинами отруєння СО є «вчадіння» у побуті при несправному пічному опаленні, перебування в атмосфері, що містить вихлопні гази, проведення рятувальних робіт при пожежах.
У дитячому віці 80% гострих отруєнь зумовлені прийомом отрути всередину і найчастіше виникають у результаті однієї з таких ситуацій.
Анафілактичний шок є перерозподільним типом шоку і частіше виникає у дітей з несприятливим алергічним анамнезом та атопічними захворюваннями і визначається як аномальна імунна реакція швидкого типу з декомпенсованим порушенням гемодинаміки.
Астматичний стан слід розглядати як тяжкий подовжений напад бронхіальної астми, який триває більше двох годин і є стійким до застосування β2-адреноміметиків та глюкокортикоїдів.
У 11-43% дітей, що хворіють на вірусні захворювання (грип, парагрип, кір тощо), унаслідок аутоімунного процесу формується набряк підзв’язкового простору, який є найвужчим місцем гортані у дітей.
Судоми – екстрений загрозливий стан, що вимагає швидкого розпізнавання й енергійного негайного лікування. При відсутності чи несвоєчасній терапії у дитини можуть виникнути стійкі неврологічні наслідки.
Характеризується підвищенням температури тіла вище 38,5 °С, що супроводжується вираженими змінами з боку гемодинаміки і ЦНС.
В.І. Слива, О.В. Ткачов Етіологія: підвищена температура навколишнього середовища, прямий вплив сонячних променів. Порушенню механізмів терморегуляції сприяють: • недостатність питного режиму; • розвинена підшкірно-жирова клітковина; •...
Серцева недостатність – патологічний стан, що характеризується зменшенням серцевого викиду внаслідок зниження насосної функції міокарда або погіршення його діастолічного розслаблення.
Порушення ритму серця, що супроводжуються тахікардією (тахіаритмічна форма)
Набряком легень називають патологічне накопичення рідини у екстрацелюлярному просторі і альвеолах легень.
Менінгококцемія - Це менінгококовий сепсис, що розвивається на фоні різкої сенсибілізації організму.