Гепафорте инструкция, аналоги и состав

Загальна характеристика:

основні фізико-хімічні властивості: червоно-коричневі непрозорі капсули розміру 1, заповнені жовтою пастоподібною масою;

склад: 1 капсула містить фосфоліпідів 300 мг, нікотинаміду 30 мг, піридоксину гідрохлориду 6 мг, рибофлавіну 6 мг, тіаміну нітрату 6 мг, токоферолу ацетату 6 мг;

допоміжні речовини: насичені тригліцериди.

Форма випуску. Капсули.

Фармакотерапевтична група. Препарати, що застосовуються при захворюваннях печінки. Ліпотропні речовини. Код АТС A05BA08

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Фосфоліпіди, що входять до складу препарату, за своєю хімічною структурою збігаються з ендогенними фосфоліпідами, які є невід’ємною частиною мембран клітин та клітинних органел. Вони беруть участь у диференціації, розмноженні та регенерації клітин. Функціональне значення фосфоліпідів полягає в їх амфіфільних властивостях, які дозволяють регулювати проникність клітинної оболонки. При ушкодженнях клітин печінки вірусами, алкоголем, токсичними речовинами, застосування фосфоліпідів приводить до наступних гепатотропних ефектів: зменшення пероксидації ліпідів, відновлення ферментних систем, покращання метаболізму печінки, нормалізації білкового обміну. Це сприяє відновленню цілісності мембран та регенерації ушкоджених клітин. Вітамінний комплекс виконує функцію підтримки метаболізму. Нікотинамід виявляє гіполіпідемічний ефект та запобігає жировому переродженню печінки. Піридоксин як кофермент бере участь у метаболізмі фосфоліпідів, амінокислот та білків. Тіамін бере участь у вуглеводному обміні. Рибофлавін є кофактором численних дихальних ферментів. Токоферол діє як антиоксидант на рівні клітинної мембрани, запобігає окисленню ненасичених жирних кислот.

Фармакокінетика. Понад 90% фосфоліпідів при прийомі внутрішньо всмоктується із шлунково-кишкового тракту. Виводяться з організму з калом та меншою мірою з сечею. Фармакокінетика вітамінів у складі препарату Гепафорте відповідає їх характерним особливостям, тому детальний опис не надається.

Показання для застосування. Гострий та хронічний гепатит різної етіології; стеатогепатит, цироз печінки в початковій стадії, токсикоз вагітних, радіаційний синдром.

Спосіб застосування та дози. Звичайна доза становить 2 - 3 капсули 3 раза на день упродовж перших двох місяців лікування, потім по 1 капсулі 3 рази на день.

Тривалість лікування залежить від ефективності терапії, але не менше 3 місяців. За необхідності курс можна продовжити. Рекомендовано приймати капсули з невеликою кількістю води під час їжі.

Побічна дія. Звичайно препарат добре переноситься. Дуже рідко можливе виникнення метеоризму, діареї, жовтого фарбування сечі, реакцій гіперчутливості.

 

Протипоказання. Гіперчутливість до будь-якого компонента препарату; холестаз.

Передозування. Випадків передозування при застосуванні Гепафорте не описано.

 

Особливості застосування. Препарат можна застосовувати в періоди вагітності та лактації.

Ефективність і безпека застосування препарату у дітей недостатньо досліджена.

Здатність керувати автомобілем та працювати зі складними механізмами: препарат Гепафорте покращує дані здатності пацієнтів.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Леводопа: препарат може послаблювати ефект леводопи. Холестирамін: рекомендовано інтервал 4 - 6 годин між прийомом цих препаратів.

 

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей місці при температурі не вище + 25°С. Термін придатності – 2 роки.