Октанат инструкция, аналоги и состав

Показания: Лікування та профілактика кровотеч у пацієнтів, хворих на гемофілію А (вроджена або набута недостатність Фактора VIII), у пацієнтів, які раніше лікувалися, або не отримували лікування та пацієнтів, які перенесли обмежені (місцеві) та обширні (полосні) хірургічні втручання; а також для елімінації інгібіторів методом індукції імунної толерантності.
Форма випуска: Порошок ліофілізований для приготування розчину для ін'єкцій по 50 МО/мл (250 та 500 МО/флакон), 100 МО/мл (1000 МО/флакон) у флаконі № 1 разом з розчинником (вода для ін`єкцій) у флаконі № 1 та комплектом для розчинення і внутрішньовен-ного введення
Производитель, страна: ОКТАФАРМА Фармацевтика Продуктіонсгенс. м.б.Х. (виробництво за повним циклом)/ОКТАФАРМА С.А.С. (виробництво за повним циклом)/ОКТАФАРМА АБ (виробництво за повним циклом)/ОКТАФАРМА ГмбХ, Дессау (вторинне пакування), Австрія/Франція/Швеція/Німеччина
Действующее вещества: фактор VIII коагуляції крові людини 250 МО* (загальний білок не більше 5,5 мг) або 500 МО* (загальний білок не більше 11,0 мг) або 1000 МО** (загальний білок не більше 22,0 мг)* - препарат містить не більше або дорівнює 30 МО/мл фактора фон Віллєбранда (VWF:RCo - ристоцетин/кофактор фактора Віллєбранда)** - препарат містить не більше або дорівнює 60 МО/мл фактора фон Віллєбранда (VWF:RCo - ристоцетин/кофактор фактора Віллєбранда)
МНН: Coagulation factor VIII - Фактор коагуляции крови человека VIII
Регистрация: 620/11-300200000з 06.10.2014 по 17.11.2016. Приказ 104 від 17.02.2016
Код АТХ:

Загальна характеристика

міжнародна непатентована назва: coagulation factor VIII.

основні властивості лікарської форми: білий або світло-жовтий порошок або крихка маса.

Якісний та кількісний склад

Назва інгредієнта

Кількість на флакон

Діюча речовина

Фактор VIII коагуляції крові людини

250 MO1

500 MO1

1000 MO2

Загальний білок

не більше

5,5 мг

не більше 11,0 мг

не більше 22,0 мг

Допоміжні речовини

Натрію цитрат

14,7 мг

29,4 мг

29,4 мг

Натрію хлорид

33,0 мг

66,0 мг

66,0 мг

Кальцію хлорид

0,7 мг

1,5 мг

1,5 мг

Гліцин

45,0 мг

90,0 мг

90,0 мг

Розчинник

Вода для ін'єкцій

5 мл

10 мл

10 мл

1 - препарат містить не більше або дорівнює 30 МО/мл фактора фон Віллєбранда

 (VWF:RCo - ристоцетин/кофактор фактора Віллєбранда).

2 - препарат містить не більше або дорівнює 60 МО/мл фактора фон Віллєбранда

(VWF:RCo - ристоцетин/кофактор фактора Віллєбранда).

Форма випуску

Порошок ліофілізований для приготування розчину для ін'єкцій по 50 МО/мл (250 та 500 МО/флакон), 100 МО/мл (1000 МО/флакон) у флаконі №1 разом з розчинником (вода для ін'єкцій) у флаконі №1 та комплектом для розчинення і внутрішньовенного введення.

Код АТС: B02BD02. Blood coagulation factor VIII.

Імунологічні та біологічні властивості

Комплекс Фактора VIII/Фактора фон Віллєбранда складається з двох молекул (FVIII і vWF) із різними фізіологічними функціями. При введенні пацієнту, який страждає на гемофілію, Фактор VIII зв'язується з Фактором фон Віллєбранда в кровотоці пацієнта.

Активований Фактор VIII діє як кофактор активованого Фактора IX, прискорюючи перетворення Фактора X в активований Фактор X. Активований Фактор X перетворює протромбін у тромбін. Далі тромбін перетворює фібриноген у фібрин і може утворитися тромб.

Гемофілія А є спадковим порушенням згортання крові, що пов'язане із статтю, через знижені рівні Фактора VIII:С (коагулянт фактора), і призводить до сильної кровотечі в суглоби, м'язи або внутрішні органи раптово або в результаті випадкової або хірургічної травми. Завдяки замісній терапії рівень Фактора VIII в плазмі крові збільшуються, тим самим сприяючи тимчасовій корекції дефіциту фактора та корекції схильності до кровотеч.

Фактор згортання крові людини VIII (із концентрату) є нормальною складовою плазми крові людини і діє як ендогенний Фактор VIII. Приблизно від 2/3 до 3/4 фактора VIII залишається в кровообігу після введення препарату. Рівень активності Фактора VIII, досягнутий в плазмі крові, повинен складати 80% - 120% від передбаченої активності Фактора VIII.

Активність Фактора VIII плазми знижується шляхом двох-етапного експонентного спаду. На початковому етапі відбувається розподіл між внутрішньосудинними і відділами (вміст рідини в організмі) з періодом напіввиведення із плазми від 3 до 6 годин. На наступному більш повільному етапі, період напіввиведення коливається від 8 до 20 годин, в середньому становить 12 годин. Це відповідає дійсному біологічному періоду напіввиведення.

Показання для застосування

Лікування та профілактика кровотеч у пацієнтів, хворих на гемофілію А (вроджена або набута недостатність Фактора VIII), у пацієнтів, які раніше лікувалися, або не отримували лікування та пацієнтів, які перенесли обмежені (місцеві) та обширні (полосні) хірургічні втручання; а також для елімінації інгібіторів методом індукції імунної толерантності.

Спосіб застосування і дози

Лікування слід починати під наглядом лікаря, який має досвід у лікуванні гемофілії.

Дозування

Дозування і тривалість замісної терапії залежить від рівня дефіциту Фактора VIII, від місцезнаходження та об'єму кровотечі, клінічного стану пацієнта. Кількість призначених одиниць Фактора VIII, виражають у міжнародних одиницях (МО) за міжнародним стандартом ВООЗ на препарати Фактора VIII коагуляції крові. Активність Фактора VIII у плазмі крові виражається або у процентах (відповідно до нормальної плазми крові людини) або в МО.

Одна МО активності Фактора VIII еквівалентна до кількості Фактора VIII в одному мілілітрі нормальної плазми крові людини. Розрахунок необхідної дози Фактора VIII базується на емпіричних даних, що 1 МО Фактора VIII на кг маси тіла збільшує активність Фактора VIII плазми на 1,5% до 2% від нормальної. Необхідне дозування визначається за такою формулою:

Необхідні одиниці = маса тіла (кг) х бажаний рівень підвищення Фактора VIII (%) (МО/дл) х 0,5

Кількість і частоту введення завжди слід коригувати відповідно до клінічної ефективності у кожного окремого пацієнта.

У випадку геморагічних ускладнень активність Фактора VIII не повинна опускатися нижче заданого рівня активності плазми крові (в % від нормальної) у відповідний період. Рекомендації призначення дозування при кровотечах та хірургічних втручаннях наведено в таблиці:

Ступінь кровотечі/ Тип хірургічного втручання

Необхідний рівень фактора VIII (%) (МО/дл)

Частота повторних ін'єкцій (год.) /

Тривалість лікування (дні)

Кровотеча

Початковий гемартроз (крововилив у суглоб), м'язова кровотеча або ротова кровотеча

20-40

Кожні 12-24 години. Щонайменше 1 день, доки кровотеча, що супроводжується болем, не припиниться або до одужання.

Більш обширний гемартроз, м'язова кровотеча або гематома

30-60

Кожні 12-24 години протягом 3-4 днів або більше, доки не мине біль і слабкість.

Небезпечні для життя кровотечі

60- 100

Кожні 8-24 години, доки не мине загроза.

Хірургічне втручання

Обмежені або місцеві в тому числі видалення зуба

30-60

Кожні 24 години. Щонайменше 1 день, до одужання.

Обширні або полосні

80-100 (до та

після операції)

Кожні 8-24 години, до повного загоєння рани, далі лікування протягом щонайменше ще 7 днів для підтримання активності Фактора VIII в межах від 30% до 60%.

Під час лікування рекомендується завчасно визначити рівень Фактора VIII, щоб підібрати дозування, яку необхідно призначити, і частоту повторних ін'єкцій. У разі обширних або полосних хірургічних втручань точний моніторинг замісної терапії за допомогою аналізу згортання крові (активність Фактора VIII плазми) є обов'язковим. Різні пацієнти можуть по-різному реагувати на Фактор VIII при досягненні різних рівнів відновлення in vivo і демонструють різний періоди напіввиведення.

Для довгострокової профілактики кровотеч у пацієнтів із тяжкою гемофілією А, зазвичай дозування становить в межах від 20 до 40 МО Фактора VIII на кг маси тіла з інтервалами 2-3 дні.

Клінічне дослідження, що проводилось з 15 пацієнтами 6-річного віку та молодшими, не встановило будь-яких особливих вимог до дозування для дітей.

За пацієнтами, яким вводили препарат слід вести спостереження щодо появи інгібіторів Фактора VIII. Якщо очікуваний рівень активності Фактора VIII плазми крові не буде достатній або якщо кровотеча не контролюється відповідною дозою, слід провести аналіз, щоб визначити, чи присутній інгібітор Фактора VIII. Для пацієнтів з високим рівнем інгібітору лікування Фактором VIII може бути неефективним, у цьому випадку слід розглянути інші варіанти терапії. Таких пацієнтів повинні вести лікарі, які мають досвід у лікуванні пацієнтів з гемофілією.

Інструкція для розведення препарату:

1. Розчинник (вода для ін'єкцій) та концентрат в закритих флаконах доводять до кімнатної температури.

Якщо для нагрівання використовується водяна баня, слід бути особливо обережним, щоб запобігти контакту води з гумовими пробками або ковпачками флаконів. Температура водяної бані не повинна перевищувати 37 °С.

2. Знімають ковпачки з флакона, що містить концентрат, та з флакона з розчинником, протирають гумові пробки тампоном, змоченим спиртом.

3. Знімають захисну кришку з короткого кінця двосторонньої голки. Переконавшись у тому, що не доторкнулися до відкритого (незахищеного) кінчика голки, проколюють вертикально голкою центр гумової пробки на флаконі, що містить розчинник, щоб вона пройшла усередину через пробку і її було видно у флаконі.

4. Знімають захисну кришку з довгого кінця двосторонньої голки, переконавшись у тому, що не доторкнулися до відкритого (незахищеного) кінця голки.

Флакон, що містить розчинник потрібно тримати догори дном над розміщеним у вертикальному положенні флаконом з концентратом препарату. Швидко проколюють центр гумової пробки на флаконі з концентратом препарату, за допомогою голки, вакуум усередині флакону з концентратом препарату втягне воду.

5. Знімають двосторонню голку з порожнього флакону, що містив розчинник, та з флакону з концентратом препарату, потім повільно повертають флакон, доки концентрат повністю не розчиниться. Октанат швидко розчиняється при кімнатній температурі менш ніж за 10 хвилин до прозорого розчину.

Після розведення Октанат вводять внутрішньовенно. Розчин повинен бути прозорий або трохи опалесцентний, без наявності твердих часток і зміни кольору. Не використовують розчин, якщо він не прозорий або має осад. Розведений розчин потрібно негайно використати один раз.

Не підлягає повторному використанню.

Існують проміжні дані безперервного розпочатого дослідження стосовно систематичного документального оформлення пацієнтів, які пройшли терапію індукцією імунної толерантності (ІІТ) з препаратом Октанат. Режим дозування препаратом Октанат залежить від тяжкості хвороби, тому кожний пацієнт повинен знаходитись під наглядом лікувального центру. Пацієнти з низьким рівнем реагування (інгібітори менше 5 БО) зазвичай отримують 50 - 100 МО Фактора УІІІ/кг в день або кожен другий день, в той час як пацієнти з високим рівнем реагування (інгібітори ≥ 5 БО) - отримують 100-150 МО/кг кожні 12 годин. Титри інгібітору визначаються до двох разів на тиждень протягом перших З місяців, а потім один раз в 3-місячний запланований візит до лікувального центру для продовження терапії. Через 36 місяців результат ІІТ терапії визначається згідно з 3 послідовними критеріями, що включають: титр інгібітору (> 0,6 БО по > 2 з послідовним визначенням), відновлення (≥ 66% від 1,5% на МО/кг по ≥ 2 послідовним визначенням) і напіввиведення (період напіввиведення Фактору VIII ≥ 6 годин). Дані 41 учасника, які були включені в дослідження під час другого проміжного аналізу цього безперервного дослідження, показують, що 19 учасників завершили дослідження (тобто були позбавлені імуногенності. протягом 36 місяців або були виключені дослідником). З них 15 учасників (78,9%) були успішно позбавлені імуногенності, 1 учасник (5,3%) частково відреагував і 3 учасникам (15,8%) не вдалося позбутися імуногенності.

Інструкція для введення ін'єкції:

Як запобіжний захід, пацієнтам необхідно виміряти частоту пульсу перед та під час введення препарату Фактору VIII. Якщо відбувається збільшення часто пульсу, швидкість введення необхідно зменшити або взагалі припинити.

1. Після розведення концентрату, знімають захисну кришку з голки із фільтром і проколюють гумову пробку флакону з концентратом препарату.

2. Знімають ковпачок із голки з фільтром, потім приєднують і фіксують шприц.

3. Повертають флакон із зафіксованим шприцем догори дном і набирають розчин у шприц.

4. Протирають намічене місце для введення ін'єкції тампоном, що змочений спиртом.

5. Знімають голку з фільтром зі шприца і замість неї приєднують голку для ін'єкції.

6. Вводять розчин внутрішньовенно дуже повільно із швидкістю не більш, ніж 2-3 мл/хвилину.

Пацієнти, яким потрібно використати більше одного флакону препарату Октанат, можуть використати ту ж саму голку для ін'єкції і шприц, голка з фільтром призначена тільки для одноразового використання. Завжди, коли потрібно набрати препарат у шприц, використовують голку з фільтром.

Будь-який невикористаний препарат або кінцевий продукт (залишки) слід утилізувати відповідно до місцевих вимог.

Побічна дія

Підвищена чутливість або алергічні реакції (ангіоневротичний набряк, відчуття печіння і поколювання в місці ін'єкції, озноб, почервоніння, генералізована кропив'янка, головний біль, висип, гіпотензія, сонливість, нудота, збудження, тахікардія, утруднене дихання, тремтіння, блювання, задишка) спостерігаються рідко, і в деяких випадках можуть розвинутися до тяжкої анафілаксії (включаючи шок).

В окремих випадках спостерігалася лихоманка.

У пацієнтів з гемофілією А можуть виникати антитіла (інгібітори) до Фактору VIII. У разі появи таких інгібіторів, стан буде проявлятися у вигляді недостатньої клінічної реакції. У таких випадках рекомендується звернутися до спеціалізованого центру з лікування гемофілії.

За даними проміжного аналізу безперервних клінічних досліджень, у 4 із 39 (10,3%) раніше нелікованих пацієнтів, що застосовували препарат Октанат, був виявлений розвиток інгібітору. Виявлення інгібіторів з титром вище 5 БО відбулося на 3, 6 та 19 день введення у 3-х пацієнтів, яких лікували за вимогою. Ще в одного пацієнта, який раніше не отримував лікування, розвився транзиторний інгібітор з низьким титром 2,1 БО на 48-й день введення. Двоє з цих пацієнтів пройшли терапію методом індукції імунної толерантності з метою елімінації інгібітору; у іншого пацієнта інгібітор зник самостійно на фоні безперервного лікування за вимогою. 35 раніше нелікованих пацієнтів, мали початкову активність Фактора VIII менше 1 %; у 4-х пацієнтів, яки раніше не отримували лікування, рівень Фактора VIII:С був не більше 2%. Всім раніше нелікованим пацієнтам планувалось проведення лікування за вимогою. Під час дослідження 12 раніше нелікованих пацієнтів перенесли 14 хірургічних втручань. Середній вік в момент першого введення складав 7 місяців (діапазон від 3 днів до 67 місяців). Середня кількість днів введення в клінічних дослідженнях становила 100 (діапазон 1-553). У 34 із 39 пацієнтів було більше, ніж 20 днів введення.

Клас системи органів

Рідкі

(>1/10000 < 1/1000)

Дуже рідкі

(< 1/10000), включаючи окремі повідомлення

Порушення імунної системи

Реакція підвищеної чутливості (алергічна реакція)

Анафілактичний шок

Ускладнення загального характеру та реакції у місці введення

Лихоманка

 

Дослідження

Антитіла до Фактора VIII в крові

 

Протипоказання

Підвищена чутливість до активної речовини або до будь-якої з допоміжних речовин.

Особливості застосування

При використанні препарату можуть виникати алергічні реакції. Оскільки препарат містить сліди білків людини, окрім Фактора VIII, пацієнтів необхідно проінформувати про ранні ознаки алергічних реакцій. Якщо виникають такі симптоми, вони повинні звернутися до лікаря, щоб негайно припинити використання препарату.

У разі анафілактичного шоку слід провести відповідне медичне лікування.

Цей лікарський препарат містить менш ніж 1 ммоль натрію (23 мг) на дозу, тобто фактично не містить натрію в 1 флаконі препарату Октанат 250 МО і до 1,75 ммоль натрію (40 мг) на дозу в 1 флаконі препарату Октанат 500 МО і 1000 МО, відповідно. На це слід звернути увагу пацієнтам, що знаходяться на контрольованій безсольовій дієті.

Утворення нейтралізуючих антитіл (інгібіторів) до фактора VIII є відомим ускладненням лікування пацієнтів, які страждають на гемофілію А. Такими інгібіторами звичайно є імуноглобуліни класу G (IgG), спрямовані проти прокоагулюючої активності Фактора VIII, кількість яких вимірюється в одиницях Бетезда (БО)/мл плазми за допомогою модифікованого аналізу. Ризик виникнення інгібіторів пов'язаний із впливом антигемофільного Фактору VIII є найвищим протягом перших 20 днів експозиції.

Рідко інгібітори можуть виникнути після перших 100 днів експозиції. За станом пацієнтів, які лікуються Фактором згортання крові VIII, необхідно ретельно спостерігати щодо виявлення інгібіторних антитіл шляхом відповідних клінічних спостережень і лабораторних випробувань.

image002.jpgПовідомлялось про зв'язок між появою інгібітору Фактора VIII й алергічними реакціями. Перед початком лікування пацієнт повинен пройти обстеження на наявність інгібітору. Пацієнти з інгібіторами Фактора VIII можуть мати підвищений ризик анафілаксії при подальшому лікуванні Фактором VIII. Отже, перше введення Фактора VIII слід проводити згідно з рішенням лікаря, під медичним наглядом, щоб надати у разі потреби медичну допомогу при виникненні алергічних реакцій.

Звичайні заходи для запобігання інфікування в результаті використання лікарських препаратів, виготовлених з крові або плазми крові людини, включають відбір донорів, скринінг крові донорів та порцій донорської плазми на специфічні маркери інфекції і включення ефективних етапів виробничого процесу для інактивації/видалення вірусів. Незважаючи на це, коли вводяться лікарські препарати, виготовлені з крові або плазми крові людини, не можна повністю виключити можливість передачі збудників інфекції. Це також відноситься до невідомих або нових вірусів та інших патогенних мікроорганізмів.

Вживані заходи вважаються ефективними для оболончатих вірусів, таких як ВІЛ, гепатит В і гепатит С, і для безоболончатого вірусу гепатиту А. Вживані заходи можуть бути обмеженого значення проти безоболончатих вірусів як, наприклад, парвовірус В19. Інфекція парвовіруса В19 може бути серйозною для вагітних жінок (ембріональна інфекція) і для індивідуумів з імунною недостатністю або підвищеним еритропоезом (наприклад, гемолітична анемія). Рекомендується проводити відповідну вакцинацію (гепатити А і В) для пацієнтів, які постійно або повторно отримують препарати фактора VIII, виготовлені з плазми крові людини.

Настійно рекомендується кожного разу при введенні препарату Октанат пацієнту записувати назву і номер серії препарату для того, щоб можна було прослідити зв'язок між станом пацієнта і введенням препарату конкретної серії.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші форми взаємодії

Не досліджувалась.

Застосування у період вагітності та годування груддю

Базуючись на рідких випадках появи гемофілії у жінок, відсутній досвід щодо використання Фактора VIII під час вагітності та годування груддю. Отже, Фактор VIII слід використовувати під час вагітності та годування груддю тільки, коли для цього є чіткі показання.

Вплив на здатність керувати транспортними засобами та працювати з механізмами

Впливу на здатність керувати транспортними засобами та механізмами не спостерігалося.

Передозування

Про випадки передозування не відомо.

Умови зберігання

Зберігати в захищеному від світла та недоступному для дітей місці при температурі від 2 до 25 °С. Не заморожувати.

Термін придатності

2 роки.

Пакування

Картонна коробка № 1: по 1 флакону зі скла І типу з порошком ліофілізованим для приготування розчину для ін'єкцій та інструкцією про застосування.

Картонна коробка № 2: по 1 флакону зі скла І типу з розчинником (вода для ін'єкцій по 5 або 10 мл) разом з комплектом для розчинення та внутрішньовенного введення (1 шприц одноразовий, 1 трансферний набір (1 двухстороння голка і 1 голка-фільтр), 1 набір для інфузії, 2 просочені спиртом тампони).

Коробка № 1 та коробка № 2 об'єднуються між собою пластиковою плівкою.

Виробник.

Octapharma Pharmazeutika Produktionsges.m.b.H.,

за адресою Oberlaaer Strasse 235, А - 1100, Vienna, Austria (Оберлаєрштрассе 235, A - 1100, Відень, Австрія);

Octapharma AB,

за адресою Elersvagen 40, SE - 112 75 Stockholm, Sweden (Елерсваген 40. SE - 112 75 Стокгольм, Швеція);

Octapharma S.A.S.,

за адресою 72 rue du Maréchal Foch, 67380 Lingolsheim, France (72 рю дю Маршал Фош, 67380 Лінгольшейм, Франція).

Аналоги

ВНИМАНИЕ! Перед применением проконсультируйтесь со своим лечащим врачом

Совпадает код ATХ + действующие вещества + форма випуска

Международное название Coagulation factor VIII - Фактор коагуляции крови человека VIII
Код АТХ B02BD02
Форма выпуска порошок