Гепадиф инструкция, аналоги и состав

 

Загальна характеристика:

основні фізико-хімічні властивості: тверді желатинові капсули з корпусом світло-коричневого з фіолетовим відтінком кольору та кришечкою темно-коричневого кольору, що містять світло-жовтий з коричневим відтінком порошок, на кришечці напис “Нераdif”, на корпусі напис “HSD”;

склад: 1 капсула містить карнітину оротату 150 мг (що еквівалентно 73,8 мг кислоти оротової та 76,2 мг карнітину), антитоксичної фракції екстракту печінки 12,5 мг (що містить ціанокобаламіну не менше 0,000125 мг), піридоксину гідрохлориду 25 мг, ціанокобаламіну 0,125 мг, аденіну гідрохлориду 2,5 мг, рибофлавіну 0,5 мг;

допоміжні речовини: d-сорбітол, лактоза, кремнію діоксид колоїдний, магнію стеарат.

 

Форма випуску. Капсули.

 

Фармакотерапевтична група. Засоби, що впливають на систему травлення та метаболічні процеси. Комбінації з амінокислотами.

Код АТС А16А А20.

 

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Гепадиф – комбінований препарат, ефекти якого зумовлені комплексною дією компонентів, що входять до його складу. Стимулює метаболізм жирів – компонентів β-окисного перетворення вільних жирних кислот у мітохондріях гепатоцитів, біосинтетичні процеси, запобігає некрозу гепатоцитів, нормалізує процес проліферації гепатоцитів, систему печінкових ферментів і відновлює нормальну функцію печінки. Наявність аденозину, що є компонентом коензимів, нуклеїнових кислот, забезпечує регуляцію процесів кровотворення. Вітаміни групи В (ціанокобаламін, рибофлавін, піридоксин) регулюють окисно-відновні процеси, беруть участь у білковому, жировому і вуглеводному обміні, в обміні триптофану, метіоніну, цистеїну, глутамінової кислоти й інших амінокислот. Піридоксин сприяє нормалізації ліпідного обміну. Ціанокобаламін бере участь у процесі трансметилювання, переносі водню, утворенні метіоніну, нуклеїнових кислот, холіну, креатину.

Карнітин сприяє розщепленню жирних довголанцюгових кислот і заміщенню жирнокислотного метаболічного шунта вуглеводним, поліпшує засвоєння їжі.

Антитоксична фракція екстракту печінки є очищеною антитоксичною витяжкою із печінки і спричиняє антитоксичний ефект.

Гепадиф покращує травлення, поліпшує жовчовиділення, полегшує всмоктування вуглеводів у тонкому кишечнику, необхідний для підтримання нормальної мікрофлори кишечнику. Сприяє поліпшенню глікогенофіксуючої, синтетичної, антитоксичної функції печінки, підвищує чутливість клітин печінки до дії інсуліну, сприяє інкреції інсуліну.

Фармакокінетика. Після прийому внутрішньо комплекс активних речовин вивільняється в дванадцятипалій кишці. Всмоктування водорозчинних вітамінів групи В (ціанокобаламін, рибофлавін, піридоксин), карнітину оротату, антитоксичної фракції печінки, аденіну гідрохлориду, біфенілдиметил-дикарбоксилату відбувається по всій довжині тонкого кишечнику. Депонування ціанокобаламіну відбувається в нирках, стінці кишечнику, переважно в печінці. З печінки виводиться з жовчю в кишечник, де повторно всмоктується. Розподіл рибофлавіну в організмі нерівномірний: найбільшу кількість виявляють у міокарді, печінці, нирках. Піридоксин метаболізується в печінці з утворенням фармакологічно активних метаболітів (піридоксальфосфат, піридоксамінофосфат); розподіляється у м’язах, печінці, центральній нервовій системі. Виведення здійснюється переважно нирками.

 

Показання для застосування.

- Гострий і хронічний гепатит, цироз печінки (у складі комплексної терапії);

- жирова дистрофія печінки (стеатоз печінки);

- алкогольне ураження печінки;

- інтоксикація внаслідок тривалого прийому протипухлинних, протитуберкульозних та інших препаратів.

 

Спосіб застосування та дози. Гепадиф приймають внутрішньо.

Дорослим препарат призначають по 2 капсули 2–3 рази на добу, незалежно від прийому їжі. Зазвичай капсули приймають цілими, запиваючи водою. При утрудненому ковтанні можна розчинити вміст капсули в 50 мл соку або води. Не розчиняти в молоці!

Дозування може коригуватися лікарем.

Тривалість лікування залежить від перебігу основного захворювання і визначається лікарем індивідуально.

 

Побічна дія. Звичайно препарат переноситься добре.

Іноді при застосуванні препарату можуть спостерігатися алергічні реакції (шкірний висип, кропив’янка), біль у животі, нудота, блювання, діарея.

 

Протипоказання.

Індивідуальна непереносимість компонентів препарату. Дитячий вік.

Передозування. При передозуванні спостерігаються нудота, блювання, діарея.

Лікування. Необхідно промити шлунок, прийняти активоване вугілля, гіперосмотичні проносні засоби.

Особливості застосування.

Вагітність та лактація. Негативний вплив препарату в період вагітності та годування груддю не зареєстрований, однак при призначенні Гепадифу вагітним або жінкам, які годують груддю, необхідно ретельно зважити співвідношення користі від застосування препарату з потенційним ризиком.

Вплив на здатність керувати транспортними засобами та іншими механізмами. Негативний вплив на здатність керувати транспортними засобами та іншими механізмами не зареєстрований.

 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.

Клінічно значима лікарська взаємодія Гепадифу з іншими препаратами не описана.

 

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей місці в оригінальній упаковці, при температурі не вище 25°С.

Термін придатності – 5 років.

Препарат не слід застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Пользователей также интересует