Триовит инструкция, аналоги и состав

Загальна характеристика:

основні фізико-хімічні властивості: капсули темно-червоного кольору; вміст капсул являє собою суміш червоного, коричневого та білого порошку;

склад: 1 капсула містить:

бета-каротину (провітамін А) - 10 мг,

токоферолу ацетату (вітамін Е) - 40 мг,

аскорбінової кислоти (вітамін С) - 100 мг,

селену (комплекс з дріжджами) - 50 мкг;

допоміжні речовини: тальк, магнію стеарат, кремнію діоксид колоїдний безводний;

оболонка капсули: титану діоксид (Е171), азорубін барвник (Е122), желатин.

 

Форма випуску. Капсули.

Фармакотерапевтична група. Полівітаміни з мікроелементами. Код АТС А11А А04.

 

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Вітаміни С, Е та бета-каротин є біологічними антиоксидантами, а селен входить до складу ферменту глутатіонпероксидази. Вітаміни-антиоксиданти та селен доповнюють дію один одного. Захищають клітини і тканини від ушкоджень, покращують роботу імунної системи та загальну опірність організму, знижують ймовірність розвитку онкологічних, серцево-судинних захворювань та вікової катаракти. Бета-каротин - це провітамін вітаміну А. Як біологічний антиоксидант, він захищає ліпіди та інші речовини мембрани від окислення вільними радикалами в клітині. В ході ланцюгової реакції вільних радикалів, окрім інших продуктів, також утворюється хімічно високоактивний синглетний кисень, який за допомогою бета-каротину перетворюється на більш стабільну триплетну форму. Вітамін Е в ліпофільному середовищі діє як біологічний антиоксидант і захищає ліпіди та інші речовини (ферменти, ДНК) мембран від окислення вільними радикалами у клітині. Завдяки токоферолу утворюється більш стабільний і менш небезпечний радикал токоферил, який за допомогою аскорбінової кислоти і ферментів знов перетворюється на токоферол. Вітамін Е чинить антиатерогенну дію, оскільки він запобігає утворенню первинних ушкоджень і окисленню ліпопротеїнів низької щільності, за рахунок чого вітамін Е запобігає утворенню бляшок у кровоносних судинах.

Вітамін С у гідрофільному середовищі клітини діє як біологічний антиоксидант. Він нейтралізує первинні вільні радикали. Тому утворюються більш стабільні аскорбінові радикали, які потім різними шляхами за допомогою глютатіонпероксидази перетворюються на аскорбінову кислоту або дигідроаскорбінову кислоту. Вітамін С разом з вітаміном Е перешкоджає утворенню токсичних нітрозамінів з N-нітрозних сполук, які знаходяться у харчових продуктах. Селен - олігоелемент селен є складовою частиною антиокислювального ферменту глутатіонпероксидази, який видаляє з клітини перекиси та вільні радикали.

Фармакокінетика. Фармакокінетика не вивчалася.

 

 

 

Показання для застосування.

Особам, звичайний раціон харчування яких не забезпечує достатню кількість вітамінів С, Е, бета-каротину (провітаміну А) та селену;

особам, що зазнають фізичних та розумових перенавантажень;

особам похилого віку, в яких природна захисна система порушена і знижена абсорбція вітамінів і мінералів;

курцям - внаслідок надмірного утворення вільних радикалів;

особам, що зазнають різноманітних видів опромінення (робота з комп”ютерами, тривале перебування на сонці);

особам, які проживають в екологічно небезпечних районах (промислові райони, центри великих міст та ін.).

Спосіб застосування та дози. Дорослим і підліткам віком від 15 років рекомендують приймати по 1 капсулі 1-2 рази на добу. Капсулу слід ковтати цілою, запиваючи невеликою кількістю рідини, краще після їди. Капсули Триовіту рекомендують застосовувати протягом 2 місяців і повторювати цей курс лікування 2-3 рази на рік.

Діти старше 10 років можуть приймати по 1 капсулі на день лише під медичним наглядом.

Побічна дія. Можлива поява реакції підвищеної чутливості до будь-якого інгредієнту. При тривалому прийомі препарату бета-каротин, що міститься в капсулах, може викликати пожовтіння шкіри та зміну кольору сечі, але ці явища безпечні, не потребують відміни препарату і зникають після припинення лікування.

Протипоказання.

Підвищена чутливість (алергія) до будь-якої речовини, що входить до складу цього препарату.

 

Передозування. Застосування препарату у високих дозах (більше 15 капсул на день) може викликати нудоту та зміни на шкірі або нігтях.

Особливості застосування. Капсули “Триовіт” діти старше 10 років можуть приймати під медичним наглядом.

Триовіт можуть приймати хворі на цукровий діабет, оскільки в цьому препараті не міститься цукор. Бета-каротин при тривалому застосуванні може викликати пожовтіння шкіри, але це не є шкідливим. Після припинення застосування Триовіту пожовтіння шкіри зникає.

Азобарвник Е122 може викликати алергічні реакції, включаючи астму. Алергічні реакції найчастіше виникають у людей з підвищеною чутливістю до ацетилсаліцилової кислоти.

Досвіду застосування препарату у дітей до 10 років немає.

Вагітність і годування груддю.

Вагітні та жінки, які годують груддю, повинні приймати Триовіт тільки під медичним наглядом.

 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не спостерігалася.

 

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі не вище 25 оС в захищеному від вологи і світла місці. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Капсули не слід застосовувати після закінчення терміну придатності.

Термін придатності - 2 роки.

 

Пользователей также интересует