Пульмозим инструкция, аналоги и состав

інструкція Пульмозим

Склад

діюча речовина: dornase alfa;

1 ампула (2,5 мл) розчину для інгаляцій містить дорнази альфа1 2,5 мг;

допоміжні речовини: натрію хлорид; кальцію хлорид, дигідрат; вода для ін'єкцій.

1 мг дорнази альфа відповідає 1000 ОД.

Лікарська форма. Розчин для інгаляцій.

Фармакотерапевтична група. Муколітичні засоби.

Код АТС R05C В13.

Клінічні характеристики

Показання. Симптоматична терапія в комбінації зі стандартною терапією муковісцидозу у пацієнтів віком від 5 років з показником форсованої життєвої ємності легень (ФЖЄЛ) не менше 40 % від норми з метою покращення функції легень.

Протипоказання. Підвищена чутливість до дорнази альфа та інших компонентів препарату.

Дитячий вік до 5 років.

Спосіб застосування та дози. Розчин в ампулах призначений тільки для разового інгаляційного Застосування. Пульмозим не можна розводити або змішувати з іншими препаратами або розчинами в ємкості небулайзера. Змішування препарату з іншими лікарськими засобами може призвести до небажаних структурних і/або функціональних змін Гіульмозиму або іншого компонента суміші.

2,5 мг дорнази альфа (відповідає вмісту 1 ампули - 2,5 мл нерозведеного розчину, 2500 ОД) 1 раз на добу, інгаляційно, без розведення, за допомогою джег-небулайзера.

У деяких хворих віком від 21 року кращого ефекту лікування можна досягти при застосуванні добової дози препарату 2 рази на добу.

У більшості хворих оптимальний ефект досягається при постійному щоденному застосуванні Пульмозиму. Дослідження, в ході яких дорназу альфа призначали в переривчастому режимі, показують, що після припинення терапії покращення функції легень зникає. Тому хворим слід рекомендувати щоденний прийом препарату без перерви.

Пацієнтам необхідно продовжувати комплексне лікування, включаючи фізіотерапію. При загостренні інфекції дихальних шляхів на тлі лікування Пульмозимом застосування препарату Мбжна продовжувати без будь-якого ризику для хворого.

Безпека та ефективність застосування препарату не встановлені для хворих віком до 5 років, а також для хворих з ФЖЄЛ менше 40 % від норми.

Інструкція щодо поводження з препаратом

Вміст однієї ампули необхідно перелити в ємність джет-небулайзера/компресора типу Pari TurboBOY N, складовими частинами якого є небулайзер Pari LC Plus та компресор Pari Turbo Boy N.

Пацієнти, які не можуть дихати ротом протягом усього періоду інгаляції через небулайзер, можуть використовувати небулайзер Pari JuniorBOY N, складовими частинами якого є Pari LC Plus Junior, у тому числі небулайзер Pari LC Plus, маску для обличчя Pari BABY, а також компресор, зручний для застосування дітям.

Ультразвукові небулайзсри не слід використовувати для введення Пульмозиму, оскільки вони можуть інактивувати Пульмозим або мати недопустимі характеристики аерозолю.

Пацієнт повинен дотримуватися інструкції компанії-виробника з експлуатації та догляду за небулайзером/компресором.

Побічні реакції. Нижче зазначено побічні реакції, що спостерігалися в ході клінічних досліджень та в післяреєстраційному періоді.

Небажані реакції при лікуванні Нульмозимом виникають рідко (< 1/1000), в більшості випадків вони слабковиражені, носять скороминущий характер і не потребують корекції дози.

Порушення з боку органів зору, кон'юнктивіт.

Порушення з боку дихальної системи, органів грудної клітки та середостіння: зміна голосу (охриплість), задишка, фарингіт, ларингіт, риніт (неінфекційної етіології), кашель.

Шлунково-кишкові розлади: диспепсія.

Зміни з боку шкіри і підшкірної клітковини: висипання, кропив'янка.

Загальні розлади: плевральні болі в грудній клітці, гарячка.

Дослідження: зниження показників функції дихання.

Пацієнти, у яких виникають небажані явища, співпадаючі з симптомами муковісцидозу, можуть, як Правило, продовжувати застосування Пульмозиму. Небажані явища, що призвели до повного Припинення лікування Пульмозимом, спостерігалися у дуже невеликої кількості хворих, а частота переривання терапії була практично однаковою при призначенні плацебо (2 %) і дорнази альфа (3%).

Після початку терапії Пульмозимом, як і будь-яким аерозолем, функція легень може дещо знизитись, а відходження мокроти збільшитись.

Антитіла до дорнази альфа виявлені менше ніж у 5 % хворих, проте ні у одного з них вони не належали до класу IgE. Покращення показників функції легень відмічалося навіть після появи антитіл до дорнази альфа.

Передозування. Симптоми передозування Пульмозимом не встановлені. Під час клінічних Досліджень хворі муковісцидозом отримували інгаляційно до 20 мг дорнази альфа 2 рази на добу (доза, що у 16 разів перевищує рекомендовану добову дозу) протягом 6 днів і по 10 мг 2 рази на добу (дОза, що у 8 разів перевищує рекомендовану добову дозу) за переривчастою схемою (двотижневий Прийом, двотижнева перерва) впродовж 168 днів. 6 дорослих пацієнтів з муковісцидозом отримували одноразово дорназу альфа внутрішньовенно у дозі 125 мкг/кг з подальшим введенням дорнази альфа підшкірно у дозі 125 мкг/кг через 7 днів протягом двох послідовних 5-денних періодів. При цьому нейтралізуючі антитіла до дорнази альфа та будь-які зміни в антитілах до двоспіральної ДНК у сироватці крові не були виявлені. Усі вказані дози переносилися добре.

Системна токсичність Пульмозиму не спостерігалася, її виникнення не очікується через незначне всмоктування і короткий період напіввиведення дорнази альфа. У зв'язку з цим необхідність системного лікування передозування малоймовірна (див. розділ «Фармакокінетика»).

Застосування у період вагітності або годування груддю. Безпека Пульмозиму для вагітних не встановлена. Пульмозим слід призначати при вагітності з обережністю і лише у тому випадку, якщо користь для матері перевищує потенційний ризик для плода.

При застосуванні дорнази альфа згідно з рекомендаціями щодо дозування спостерігається мінімальна системна абсорбція препарату. У зв'язку з цим не очікується виявлення в грудному волоці у жінок вимірюваних концентрацій дорнази альфа. Однак призначати Пульмозим жінкам, які годують груддю, слід з обережністю.

Діти. Застосовують дітям віком від 5 років.

Особливості застосування

Мри терапії Пульмозимом необхідно продовжувати регулярне медичне спос тереження пацієнта.

Після початку терапії Пульмозимом, як і будь-яким аерозолем, функція легень може дещо знизитись, а відходження мокроти збільшитись.

Ефективність і безпека застосування дорнази альфа пацієнтам з ФЖЄЛ менше 40 % від норми не встановлені. Одноразова нетривала дія підвищених температур (не більше 24 годин при температурі до ЗО °С) не впливає на стабільність препарату.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. Дорназа альфа не має чи має незначний вплив на здатність пацієнтів управляти автомобілем і працювати з механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Сумісний при одночасному застосуванні зі стандартними препаратами для лікування муковісцидозу: антибіотиками, бронхолігиками, ферментами травного факту, вітамінами, інгаляційними і системними глюкокортикостероїдами і аналгетиками.

Пульмозим є водним розчином без буферних властивостей і не повинен змішуватися з іншими препаратами або розчинами в ємкості небулайзера. Змішування препарату з іншими лікарськими засобами може призвести до небажаних структурних і/або функціональних змін Пульмозиму або іншого компонента суміші.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. Рекомбінантна людська ДНаза (дорназа альфа) - генно-інженерний варіант природного ферменту людини, що розщеплює позаклітинну ДНК.

Накопичення в'язкого гнійного секрету в дихальних шляхах спричинює порушення функції Зовнішнього дихання і загострення інфекційного процесу у хворих муковісцидозом. Гнійний секрет Містить дуже високі концентрації позаклітинної ДНК - в'язкого поліаніону, який вивільняється з Лейкоцитів, що руйнуються, та накопичується у відповідь на інфекцію. In vitro дорназа альфа гідролізує ДНК в мокроті і суттєво зменшує в'язкість мокроти при муковісцидозі.

Фармакокінетика.

Всмоктування.

Системне всмоктування дорнази альфа після інгаляції аерозолю у людини є незначним. У нормі ДНаза наявна в сироватці крові людини. Інгаляція дорнази альфа в дозах до 40 мг протягом терміну до 6 днів не призводила до достовірного збільшення концентрації ДНази в сироватці крові порівняно з нормальними ендогенними рівнями. Сироваткова концентрація ДНази не перевищувала 10 нг/мл. Після призначення дорнази альфа по 2500 ОД (2,5 мг) двічі на добу впродовж 24 тижнів середні сЙроваткові концентрації ДНази не відрізнялися від середніх показників до лікування (3,5±0,1 нг/мл), що свідчить про мале системне всмоктування або малу кумуляцію.

Розподіл

У хворих на муковісцидоз середня концентрація дорнази альфа в мокроті через 15 хвилин після інгаляції 2500 ОД (2,5 мг) дорівнює приблизно 3 мкг/мл. Після інгаляції концентрація дорнази альфа й сироватці крові швидко зменшується.

Метаболізм

Очікується, що дорназа ачьфа метаболізується протеазами, які знаходяться в біологічних рідинах.

Виведення

Рівень ДНази в мокроті знижується нижче половини рівня, який спостерігається відразу ж після введення, протягом 2 годин, однак вплив на реологічні властивості мокроти зберігається протягом 12 годин.

Особи літнього віку (віком від 65 років)

Немає даних про фармакокінетику ДНази у осіб літнього віку.

Діти

Пульмозим застосовували у дозі 2,5 мг інгаляційно 1 раз на добу протягом 2 тижнів у 98 дітей віком від 3 місяців до 9 років (65 дітей віком від 3 місяців до <5 років, 33 дітей віком від 5 до 9 років).

Протягом 90 хвилин після застосування першої дози була отримана рідина при бронхоальвеолярному лаважі. Концентрації ДНази з широким діапазоном коливань (від 0,007 до 1,8 мкг/мл) були виявлені в усіх дітей в рідині, отриманій при бронхоальвеолярному лаважі. У середньому через 14 днів інгаляцій Пульмозиму концентрації ДНази (середні ± стандартні відхилення) в сироватці крові збільшилися на 1,1 ± 1,6 нг/мл в трупі дітей віком від 3 місяців до <5 років та на 0,8 ± 1,2 нг/мл в групі дітей віком від 5 до 9 років. Частота виникнення гарячки була вищою у дітей віком від 3 місяців до <5 років порівняно з дітьми віком від 5 до 9 років (41 % та 24 % відповідно). Гарячка с відомим ускладненням бронхоскопії.

Фармацевтичні характеристики

Основні фішко-хімічні властивості: прозорий безбарвний або дещо жовтуватий розчин.

Термін придатності. 2 роки.

Умови зберігання. Зберігати у недоступному для дітей місці. Зберігати в захищеному від світла місці при температурі від 2 до 8 °С. Одноразова короткотривала дія підвищених температур (протягом <24 годин до 30 °С) не впливає на стабільність препарату.

Упаковка. По 2,5 мл препарату в безбарвних пластикових ампулах, вироблених методом термоштампування. 6 ампул у захисному контейнері з алюмінієвої багатошарової фольги. 1 контейнер у картонній упаковці.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

Дженентек Інк., СІІІЛ для Ф.Хоффманн-Ля Рош Лтд, Швейцарія.

Вторинне пакування.

Ф.Хоффманн-Ля Рош Лтд, Швейцарія.

Адреса

1 ДНА Вей, південь Сан-Франциско, СА 94080, США.
Вурмісвег СН-4303 Кайсераугст, Швейцарія.

Дата останнього перегляду.