Тербонил инструкция, аналоги и состав

Склад:

Діюча речовина: 1 мл спрею містить 10 мг тербінафіну гідрохлориду;

допоміжні речовини: цетомакрогол 1000, пропіленгліколь, етанол 96 %, вода очищена.

Лікарська форма. Спрей нашкірний.

Безбарвний, прозорий розчин, без сторонніх часточок.

Фармакотерапевтична група. Протигрибкові препарати для місцевого застосування.  Код АТС D01AE15.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Тербінафін належить до групи аліламінів, що мають широкий спектр фунгіцидної дії:

грибкові інфекції шкіри і нігтів, спричинені такими дерматофітами, як Trichopyton (наприклад, T. rubrum, T. mentagrophytes, T. verrucosum, T. violaceum), Microsporum canis і Epidermophyton floccosum; дріжджові інфекції шкіри, в основному, спричинені грибами роду Candida (наприклад, Candida albicans); різнобарвний лишай (Pityriasis versicolor), спричинений Pityrosporum orbiculare, відомий також як Malassezia furfur.

У низькій концентрації тербінафін чинить фунгіцидну дію щодо дерматофітів, пліснявих і деяких диморфних грибів. Активність відносно дріжджових грибів, залежно від їх виду, може бути фунгіцидною або фунгістатичною.

Тербінафін специфічно пригнічує ранній етап біосинтезу стеринів у клітині гриба. Це спричиняє дефіцит ергостерину і внутрішньоклітинне накопичення сквалену, що призводить до загибелі клітини гриба. Тербінафін діє шляхом інгібування ферменту скваленепоксидази в клітинній мембрані гриба.

Фермент скваленепоксидаза не належить до системи цитохрому Р450. Тербінафін не впливає на метаболізм гормонів або інших лікарських препаратів.

Фармакокінетика.

Після місцевого застосування тербінафіну всмоктується менше 5 % застосованої дози, тому надходження тербінафіну в системну циркуляцію незначне.

Показання для застосування.

  • Грибкові інфекції шкіри і нігтів, спричинені дерматофітами.

  • Дріжджові інфекції шкіри, в основному, спричинені грибами роду Candida.

  • Різнобарвний лишай.

Протипоказання. Підвищена індивідуальна чутливість до тербінафіну або до інших складових препарату, дитячий вік, період вагітності, годування груддю.

Особливі застереження.

Спрей "Тербоніл" призначений тільки для зовнішнього застосування.

Слід враховувати, що розчин спрею містить 23,5 % спирту.

Слід уникати контакту спрею з очима. При попаданні в очі необхідно промити їх великою кількістю води.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Оскільки досвід клінічного застосування спрею "Тербоніл" для лікування вагітних обмежений, під час вагітності препарат можна призначати лише тоді, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода.

Тербінафін проникає в грудне молоко. Тому жінкам не рекомендується застосовувати препарат в період годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Тербінафін не впливає на здатність керувати транспортним засобом або працювати з іншими механізмами.

Діти.

Оскільки клінічний досвід місцевого застосування спрею "Тербоніл" у дітей обмежений, призначати препарат цій віковій групі не рекомендується.

Спосіб застосування та дози.

Тербоніл застосовують зовнішньо!

Дорослі:

Спрей наносять 1-2 рази на добу.

Перед нанесенням необхідно очистити і підсушити уражені ділянки. Спрей розпилюють на уражену ділянку шкіри та прилеглі ділянки.

Тривалість лікування:

Дерматомікоз гладкої шкіри, паховий дерматомікоз: 1 тиждень.

Епідермофітія стоп: 1 тиждень.

Різнобарвний лишай: 1 тиждень.

Зменшення вираженості клінічних симптомів зазвичай відбувається протягом декількох днів лікування. При нерегулярному застосуванні або передчасному його припиненні існує ризик рецидиву інфекції.

Пацієнти літнього віку:

Немає ніяких ознак того, що пацієнти літнього віку потребують зміни дозування або ж що побічні явища в них відрізняються від таких, що спостерігаються у більш молодих пацієнтів.

Передозування.

Про випадки передозування спрею не повідомлялося. Однак при випадковому прийомі спрею внутрішньо можуть виникати побічні реакції, які спостерігалися при передозуванні таблеток Тербонілу (головний біль, нудота, біль в епігастрію, запаморочення). У такому разі слід призначити активоване вугілля і, за необхідності, призначити симптоматичну підтримуючу терапію.

Побічні ефекти.

У місці нанесення тербінафіну іноді виникає почервоніння, відчуття свербежу або печіння, однак це не потребує припинення лікування. Ці симптоми слід відрізняти від алергічних реакцій, які в окремих випадках потребують припинення лікування.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Дані щодо взаємодії спрею Тербонілу з іншими лікарськими засобами відсутні.

Термін придатності.

2 роки.

Умови зберігання.

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С. Зберігати у недоступному для дітей місці. Не зберігати у холодильнику.