Кандид инструкция, аналоги и состав

Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви: Clotrimazole, дифеніл-(2-хлорфеніл)-1-імідазолілметан;

основні фізико-хімічні властивості: безбарвна прозора рідина;

склад: 100 мл розчину містять клотримазолу 1 г;

допоміжні речовини: пропіленгліколь.

Форма випуску. Розчин для зовнішнього застосування.

Фармакотерапевтична група. Протигрибкові препарати для місцевого застосування. Похідні імідазолу. Код АТС D01АС01.

 

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Фармакологічна дія препарату зумовлена властивостями клотримазолу - протигрибкового засобу широкого спектра дії з групи похідних імідазолу. До клотримазолу чутливі дерматофіти, дріжджові гриби (роду Candida, Torulopsis glаbаrаtа, Rhodotorula), плісняві гриби, а також збудники різнобарвного лишаю (Pityriasis versicolor) та еритразми. Крім того, клотримазол спричиняє антимікробну дію відносно грампозитивних (стафілококи, стрептококи) та грамнегативних бактерій (Bacteroides, Gardnerella vaginalis), а також відносно Trichomonas vaginalis, Malasseria furfur, Corinebacterium minussimum. Ефект клотримазолу пов’язаний з порушенням синтезу ергостерину, що входить до складу клітинної мембрани грибків. Внаслідок цього змінюються структура і властивості мембран, спостерігається лізис клітин.

Фармакокінетика. При місцевому застосуванні клотримазол практично не надходить до системного кровотоку, тому системні ефекти відсутні.

 

Показання для застосування.

Кандид застосовують при грибкових інфекціях шкіри, а саме при:

мікозах складок шкіри та стоп;

оніхомікозах;

висівкоподібному лишаю;

еритразмі;

 поверхневих кандидозах, викликаних дерматофітами, дріжджоподібними (включаючи рід Candida), пліснявими та іншими грибами і мікроорганізмами, чутливими до клотримазолу;

мікозах, ускладнених вторинною піодермією.

Спосіб застосування та дози. Застосовують зовнішньо у дорослих і дітей 2-3 рази на добу. Перед застосуванням розчину уражену ділянку промивають (із застосуванням мила з нейтральним значенням рН) і підсушують. Оброблену таким чином уражену ділянку змащують розчином, нанесеним на ватний валик. Перед нанесенням розчину на волосисті ділянки тіла необхідно розсунути волосся для досягнення прямого контакту з ураженою ділянкою.

Тривалість лікування індивідуальна і залежить від тяжкості захворювання та локалізації ураження. Тривалість лікування дерматозів становить 3-4 тижні. Як правило, терапію продовжують протягом 2 тижнів після зникнення симптомів захворювання.

Лікування еритразми і висівкоподібного лишаю звичайно триває майже 3 тижні.

 

Побічна дія. Кандід як правило добре переноситься. Рідко, при підвищеній чутливості до компонентів препарату, можуть спостерігатися місцеві алергічні реакції – почервоніння шкіри, відчуття печії та поколювання у місці нанесення препарату.

При виникненні побічних реакцій препарат необхідно відмінити.

Протипоказання. Підвищена чутливість до клотримазолу або пропіленгліколю.

Передозування.

Гостре передозування при місцевому застосуванні Кандіду малоймовірне і не може призвести до наслідків, що становитимуть загрозу для життя.

 

Особливості застосування.

Препарат призначений для застосування лише у дерматологічній практиці. Забороняється застосування препарату в офтальмологічній практиці.

При лікуванні оніхомікозів важливо слідкувати за тим, щоб нігті, які обробляються, були коротко підстрижені і мали шорстку поверхню для кращої проникності діючої речовини.

Застосування при вагітності та лактації

У зв’язку з відсутністю системної дії Кандід не має обмежень щодо застосування у вагітних або жінок, що годують груддю.

Вплив на здатність управляти транспортними засобами та механізмами

Кандід не впливає на здатність управляти транспортними засобами та механізмами.

 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні з амфотерицином В, ністатином активність Кандіду знижується.

Умови та термін зберігання.

Зберігати у сухому, захищеному від світла і недоступному для дітей місці, при температурі не вище 250 С. Термін придатності - 3 роки.

Не рекомендується застосовувати препарат після дати, вказаної на упаковці.