Загальна характеристика:
хімічна назва: 1,10-декаметилен-біс (N, N-диметил-ментоксикарбонілметил)-амонію дихло-рид;
основні фізико-хімічні властивості: безбарвна прозора рідина з запахом спирту;
склад: 1 мл розчину містить декаметоксину (в перерахунку на суху речовину) – 0,001 г;
допоміжні речовини: спирту етилового 40%.
Форма випуску. Розчин для зовнішнього застосування.
Фармакотерапевтична група. Антисептичні та дезинфікуючі засоби.
Код АТС D08A J10**.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка. Декаметоксин має широкий спектр антимікробної дії: активний щодо грампозитивних та грамнегативних мікроорганізмів. Препарат виявляє бактерицидну дію на стафілококи, стрептококи, дифтерійну паличку, синьогнійну паличку, капсульні бактерії та фунгіцидну дію на дріжджі, дріжджеподібні гриби, аспергіли, збудники епідермофітії, трихофітії, мікроспорії, еритразми, плісняві гриби. Декаметоксин підвищує чутливість бактерій до антибіотиків. Фунгістичні (бактеріостатичні) концентрації препарату близькі до його фунгіцидних (бактерицидних) концентрацій.
Фармакокінетика. Після місцевого застосування Антифунгіну його складових у сироватці крові не виявлено.
Показання для застосування. Лікування грибкових уражень шкіри: епідермофітії, трихофітії, грибкових екзем, кандидозу та профілактика цих захворювань. Кандидомікозні ураження шкіри, слизової оболонки ротової порожнини та зіву, еритразма, сквамозно-гіперкератична, інтертригінозна та інтертригінозно-гіперкератична форми епідермофітії, висівкоподібний лишай, гнійничкові захворювання шкіри, спричинені стійкими до антибіотиків коковими бактеріями, а також екзема та сикози носових вхідних отворів, мультиформна ексудативна еритема, виразково-некротичний гінгівіт.
Спосіб застосування та дози. Для усунення гострих проявів захворювання змащують уражені ділянки 2–3 рази на день до зникнення клінічних симптомів захворювання протягом 14–20 днів. Після одужання продовжують змащувати шкіру 1–2 рази на день протягом 3–5 тижнів. Гнійничкові захворювання шкіри, зумовлені коковою групою мікроорганізмів, у тому числі фолікуліт та сікоз у ділянці обличчя, змащують 2–3 рази на день до повного одужання. Далі – 1–2 рази на тиждень протягом 4–6 тижнів.
Побічна дія. В окремих випадках у осіб з підвищеною чутливістю шкіри до препарату можливі висипання на шкірі, які швидко зникають після закінчення лікування.
Протипоказання. Препарат протипоказаний при індивідуальній чутливості до компонентів препарату.
Передозування. Не описане.
Особливості застосування. При запальних явищах та при підвищеній чутливості до препарату або у випадках подразнень шкіри препарат розводять дистильованою водою у співвідношенні 1:1 або 1:2. Діюча речовина антифунгіну – декаметоксин, нетоксичний, тому препарат можна застосовувати для лікування дітей, жінок в періоди вагітності та лактації.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Активний інгредієнт Антифунгіну – декаметоксин, підвищує чутливість бактерій до антибіотиків.
Умови та термін зберігання. Зберігають у захищеному від світла місці при температурі від 15°С до 25 °С. Термін придатності – 2 роки.