Милистан от кашля инструкция, аналоги и состав

Загальна характеристика:

основні фізико-хімічні властивості: білі, овальні, двоопуклі таблетки, вкриті оболонкою з написом “MILISTAN” на одному боці та написом “COUGH” на іншому боці таблетки;

склад: 1 таблетка містить амброксолу гідрохлориду 30 мг, карбоцистеїну 200 мг;

допоміжні речовини: крохмаль кукурудзяний, целюлоза мікрокристалічна, натрію метилгідроксибензоат, натрію пропілгідроксибензоат, магнію стеарат, тальк очищений, кремнію діоксид колоїдний, натрію крохмальгліколят, крохмаль (сухий).

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

 

Фармакотерапевтична група. Муколітичні засоби. Код ATС R05C B.

Фармакологічні властивості.

Препарат є комбінацією двох інгредієнтів – амброксолу і карбоцистеїну.

Фармакодинаміка. Амброксол є активним метаболітом бромгексину. Він нормалізує патологічно змінену секрецію клітин залоз слизової оболонки бронхів, сприяє розрідженню в’язкого бронхіального секрету та полегшує його відходження за рахунок збільшення мукоциліарного кліренса, змінює співвідношення серозного та слизового компонентів мокроти. Стимулює клітини Кларка та активізує гідролізуючі ферменти, що також призводить до зниження в’язкості мокротиння. Амброксол має секретомоторні властивості – стимулює роботу миготливого епітелію бронхів, поновлює дренажну функцію дрібних бронхів та бронхіол. Препарат стимулює утворення ендогенного сурфактанту, не викликає надмірного утворення секрету, зменшує спастичну гіперреактивність бронхів – одного з основних факторів розвитку бронхіальної астми при алергії. Кашель та об’єм мокротиння значно зменшуються.

Карбоцистеїн виявляє муколітичну та відхаркувальну дію за рахунок активації сіалової трансферази – ферменту бокалоподібних клітин слизової оболонки бронхів. Нормалізує кількісне співвідношення кислих та нейтральних сіаломуцинів, що сприяє зменшенню в’язкості бронхіального секрету. Полегшує відходження мокротиння за рахунок підвищення мукоциліарного кліренсу, має антиоксидантні та пневмопротекторні властивості, що обумовлено здатністю сульфгідрильних груп зв’язувати вільні радикали. Також сприяє регенерації слизової оболонки, нормалізує її структуру та активізує діяльність війчастого епітелію, відновлює секрецію IgA (специфічний захист) та кількість сульфгідрильних груп компонентів слизу (неспецифічний захист).

Фармакокінетика. Після прийому Мілістан від кашля він практично повністю абсорбується в травному тракті, добре проникає в тканини легенів. Абсолютна біодоступність при пероральному прийомі становить 70 - 80%. Максимальна концетрація в плазмі крові досягається приблизно через 2,5 години після прийому внутрішньо.

Період навпіввиведення становить 10 годин. Виводиться головним чином з сечею.

 

Показання для застосування. Гострі та хронічні захворювання дихальних шляхів, які супроводжуються утворенням тяжковідділяємого секрету: хронічний обструктивний бронхіт, пневмонія, бронхіальна астма, бронхоектатична хвороба, муковісцидоз, синдром шокових легень у дорослих, для профілактики та лікування ускладнень після оперативних втручань на легенях, догляді за трахіостомою, до і після бронхоскопії. Запальні захворювання середнього вуха та придаткових пазух носа.

Спосіб застосування та дози.

Діти: з 3 до 6 років - по 1/2 таблетки 2 - 3 рази на добу;

 з 6 до 12 років - по 1 таблетці 2 - 3 рази на добу;

 з 12 років та дорослі - по 1 таблетці 3 рази на добу. Курс лікування може становити 7 - 10 діб.

Побічна дія. Препарат добре переноситься. У поодиноких випадках може спостерігатися загальна слабкість, висипання на шкірі. При тривалому застосуванні можливі біль у шлунку, нудота, блювання, діарея, прискорене серцебиття, головокружіння та печія.

 

Протипоказання. Підвищена чутливість до будь-якого компонента препарату, виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки, перший триместр вагітності, годування груддю, судоми в анамнезі, хронічний гломерулонефрит у фазі загострення.

 

Передозування. У випадку передозування спостерігаються нудота та блювання. Лікування має бути симптоматичним та підтримуючим.

Особливості застосування.

Вагітність та лактація. Застосування препарату під час вагітності можливе лише у тих випадках, коли передбачувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода. Бажано утриматися від застосування препарату під час лактації або слід вирішити питання про припинення годування груддю (препарат здатний проникати в грудне молоко).

З обережністю призначають при печінковій та нирковій недостатності.

 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Підвищує ефективність глюкокортикоїдів та антибактеріальної терапії при лікуванні запальних захворювань верхніх та нижніх дихальних шляхів. Але не рекомендується застосовувати одночасно з антибіотиками тетрациклінового ряду (за винятком доксицикліну), інтервал між прийомами має становити не менш 2 години. Одночасне застосування амброксолу та карбоцистеїну з протикашльовими лікарськими препаратами, наприклад кодеїном, не рекомендується у зв’язку з утрудненням відходження мокротиння при пригнічуванні кашльового рефлексу та накопиченню секрету в дихальних шляхах.

Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці при кімнатній температурі (15 - 25 °С). Термін придатності – 3 роки.

Препарат не можна застосовувати після закінчення терміну придатності.