Загальна характеристика:
основні фізико-хімічні властивості: круглі двоопуклі таблетки зеленувато-сірого кольору із вкрапленнями рослинних порошків від світлого до темного;
склад:
1 таблетка містить порошки:
кори каперців трав’янистих (Capparis spinosa) – 65 мг;
насіння цикорію дикого (Cichorium intybus) – 65 мг;
пасльону чорного (Solanum nigrum) – 32 мг;
касії західної (Cassia occidentalis) – 16 мг;
кори терміналії аржуни (Terminalia arjuna) – 32 мг;
тамариксу кальського (Tamarix gallica) – 16 мг;
насіння деревію звичайного (Achillea millefolium) – 16 мг;
заліза оксиду (Mandur bhasma) – 33 мг;
оброблених водним екстрактом з:
екліпти білої (Eclipta alba), філантусу гіркого (Phyllanthus amarus), коріння берхавії розлогої (Boerhaavia diffusa), стебел тіноспори серцелистої (Tinospora cordifolia), коренеплодів редьки посівної (Raphanus sativus), плодів ембліки лікарської (Emblica officinalis), кореневище свинчатки цейлонської (Plumbago zeylanica), насіння ямбелі смородинової (Embelia ribes), плодів міраболанового дерева (Terminalia chebula), рутки лікарської (Fumaria officinalis);
допоміжні речовини: магнію стеарат, целюлоза мікрокристалічна, натрію кроскармелоза, натрію карбоксиметилцелюлоза.
Форма випуску. Таблетки.
Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовують при захворюваннях печінки, жовчовивідних шляхів. Код АТС А05В А50**.
Фармакологічні властивості. Засіб, що застосовують при захворюваннях печінки.
Фармакодинаміка. Комбінований рослинний препарат, дія якого обумовлена властивостями компонентів, які входять до його складу.
Каперці трав’янисті містять у своєму складі тіоглікозиди, стероїдні сапоніни, рутин, аскорбінову кислоту, кверцетин та спричиняють гепатостимулюючу, гепатопротекторну, діуретичну, антисептичну, анальгетичну дії, сприяють покращанню апетиту.
Цикорій дикий містить у своєму складі глікозиди, фруктозу, левульозу, холін, аскорбінову кислоту, вітаміни групи В. Цикорій збуджує апетит, покращує діяльність органів травлення, особливо при гастритах, ентеритах, колітах, виявляє гіпоглікемічну, гепапротекторну дію, корисний при холециститі (стимулює виділення жовчі), хворобах нирок (сечогінна дія). Цикорій потенціює дію каперців.
Паслін чорний містить глікоалколоїди, рутин, аспарагін, ситостерин, дубильні речовини, сапоніни, лимонну кислоту, аскорбінову кислоту. Має спазмолітичну, болетамуючу, діуретичну, пом’якшувальну, протизапальну та гепатопротекторну дії.
Касія західна містить у своєму складі антраглікозиди, флавоноїди, стерини, органічні кислоти. Має жовчогінну, антитоксичну, проносну дії. Касія ефективна у випадку порушення відходження жовчі у кишечник. Не змінює нормальної функції тонких кишок, не спричиняє запору після послаблюючої дії (тонізуюча дія на шлунково-кишковий тракт).
Терміналія аржуна має діуретичну дію, спричиняє загальнотонізуючу дію на організм.
Тамарикс кальський спричиняє гепатопротекторну дію.
Деревій звичайний містить ефірну олію, флавоноїди, дубильні речовини, вітамін К. Сприяє розширенню жовчних протоків, збільшує жовчовиділення у дванадцятипалу кишку, підвищує діурез, знімає спастичний біль у кишечнику. Тонізує дію шлунково-кишкового тракту, спричиняє вітрогінну дію. Це зумовлює використання його при гіпоацидному гастриті, виразковій хворобі шлунка та дванадцятипалої кишки, виразкових спастичних колітах, метеоризмі, при хворобах печінки, нирок. Заліза оксид сприяє кровотворенню.
Лів.52 спричиняє гепатопротекторну, антитоксичну, протизапальну, жовчогінну дії. Покращує процес травлення, стимулює гемопоез. Гепатопротекторна дія обумовлена антиоксидантними та мембраностабілізуючими властивостями складових компонентів. Препарат зменшує деградацію клітинних мембран, що обумовлено НАДФН-залежним перекисним окисленням ліпідів, збільшує вміст антиоксидантів гепатоцитів, упереджує формування радикальних дериватів.
Антитоксична дія базується на захисті ендоплазматичного ретикулуму гепатоцитів. Препарат нормалізує та збільшує вміст цитохрому Р450. При алкогольному ураженні сприяє збільшенню елімінації ацетальдегіду. При хронічному алкоголізмі перешкоджає інфільтрації ліпідів у печінку. Забезпечує захист печінки від 4-хлористого вуглецю. У передциротичних станах затримує розвиток захворювання та перешкоджає подальшому пошкодженню печінки.
Лів.52 стимулює синтез білків, холестерину, фосфоліпідів, сприяє регенерації клітин печінки, відновлює функціональну здатність. Препарат поліпшує апетит, сприяє відходженню газів із кишечнику. Збільшує масу тіла при виснаженні.
Фармакокінетика. Дія препарату Лів.52 є сукупною дією його компонентів. Така композиція забезпечує активність та синергічну дію його рослинних інгредієнтів. Проведення кінетичних досліджень не можливе; сукупність компонентів не може бути відслідкована за допомогою маркерів або біодосліджень. З цієї ж причини не можна визначити й метаболіти препарату.
Показання для застосування. Для профілактики та лікування хронічних дифузних захворювань печінки, алкогольного ураження печінки, радіоактивних та хіміотерапевтичних уражень печінки. Як засіб підвищення стійкості при гепатотоксичних ураженнях, для прискорення одужання в період реконвалесценції після тяжких захворювань, перенесених операцій. Холецистоангіохоліти та дискінезії жовчовивідних шляхів.
Спосіб застосування та дози. Таблетки Лів.52 приймають всередину.
Дорослим та дітям віком старше 14 років по 2 таблетки 3 рази на добу, дітям віком від 5 до 14 років по 1 таблетці 3 рази на добу. Тривалість лікування визначає лікар залежно від захворювання та ступеня тяжкості перебігу хвороби.
При алкогольному ураженні печінки дорослим по 2 таблетки 3 рази на добу протягом місяця, потім по 1 таблетці 3 рази на добу протягом 6 – 12 місяців.
Побічна дія. Можливі диспептичні явища, прояви алергічних реакцій.
Протипоказання. Підвищена чутливість до окремих компонентів препарату. Діти віком до 5 років.
Передозування. Тривалий прийом, так само як і перевищена доза, токсичних ефектів не викликає. Антидоту немає.
Особливості застосування. Є повідомлення про розвиток епідермального некролізу у хворих на хронічний і гострий інфекційний гепатит, які приймали Лів.52.
Вагітність та лактація: клінічні дані про безпечність застосування препарату для лікування вагітних та годувальниць відсутні.
Взаємодія з лікарськими засобами. При одночасному застосуванні Лів.52 та ібупрофену рівень останнього в організмі зменшується внаслідок затримки абсорбції. При застосуванні одночасно з тетрацикліном або доксицикліном зменшується біодоступність антибіотиків.
Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі від +10 °С до +30 °С в сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці. Термін придатності – 3 роки.