Аддитива витамин С инструкция, аналоги и состав

Загальна характеристика:

основні фізико-хімічні властивості: круглі, плоскі таблетки білого кольору з вкрапленнями жовтого кольору з заокругленими, зрізаними під кутом краями;

склад: 1 таблетка містить кислоти аскорбінової 1 г;

допоміжні речовини: кислота лимонна, натрію гідрокарбонат, сорбіт, крохмаль кукурудзяний, рибофлавіну натрію фосфат, ароматизатор лимонний, аспартам.

Форма випуску. Таблетки шипучі.

Фармакотерапевтична група. Препарати аскорбінової кислоти. Код АТС А11GА01.

 

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Аскорбінова кислота бере участь у багатьох процесах обміну речовин, зокрема у гідроксилюванні сполук ароматичного ряду, трансформації фолієвої кислоти, регулюванні дихального циклу в мітохондріях і мікросомах. Вітамін С відіграє важливу роль в окисно-відновних процесах, зокрема сприяє абсорбції заліза, бере участь у синтезі гемоглобіну. Необхідний для синтезу колагену та міжклітинної речовини, а також для забезпечення належного росту хрящів, кісток та зубів. Він бере участь у процесах загоєння ран, забезпечує механічну стійкість капілярів, виявляє антиоксидантні властивості. Стимулює імунобіологічні процеси в організмі, завдяки впливу на синтез інтерферону та антитіл.

Нестача вітаміну С проявляється у запаленнях ясен, підвищеній уразливості кровоносних судин із тенденцією до кровоточивості, уповільненні загоєння ран, може також призводити до анемії та змін у кістках і хрящах.

Фармакокінетика. Аскорбінова кислота добре всмоктується в травному тракті, близько 25 % зв’язується з білками плазми крові, досягає вищої концентрації у лейкоцитах і тромбоцитах, ніж у плазмі й еритроцитах. Вітамін С піддається зворотньому окисненню до дегідроаскорбінової кислоти, частково метаболізується до неактивної щавлевої кислоти, що виводиться через нирки. Проникає через плаценту та у материнське молоко.

 

Показання для застосування. Лікування цинги, в період підвищеної потреби організму у вітаміні С, а саме: при вірусних і бактеріальних інфекціях, у період одужання після тяжких захворювань, при ранах, що погано загоюються, опіках і переломах кісток, схильності до кровотеч, при звичному курінні.

Спосіб застосування та дози. Дорослим і дітям старше 12 років призначають по 1 таблетці, розчиненій в 1/2 склянки води 1 раз на добу. Тривалість лікування залежить від перебігу захворювання і в середньому становить 7–10 днів.

 

Побічна дія. При застосуванні у високих дозах (більше 1 г на добу) можуть виникати скарги з боку шлунково-кишкового тракту (печія, діарея, нудота, блювання), головний біль, напад жару, почервоніння шкіри, утворення каменів у сечовивідних шляхах.

 

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату, тромбози, тромбофлебіти, нефролітіаз. Через вміст аспартаму, не застосовувати людям, хворим на фенілкетонурію.

Діти віком до 12 років.

 

Передозування. При тривалому застосування великих доз аскорбінової кислоти (понад 4 г на день) можуть виникнути посилені ознаки побічних дій. Відповідна терапія залежить від клінічної картини.

Особливості застосування. Уникати застосування аскорбінової кислоти у дозуванні, що перевищує 1 г на день. З обережністю застосовувати при схильності до подагри, при цистинурії.

При довготривалому застосуванні препарату у високих дозах необхідний контроль функції нирок та артеріального тиску, а також функції підшлункової залози.

Застосування вітаміну С у терапевтичних дозах може стати причиною хибно позитивного результату аналізу на вміст цукру у сечі або хибно позитивного результату тесту на наявність латентної крові в екскрементах.

Інформація для людей, що дотримуються низько натрієвої дієти – 1 таблетка містить 294,5 мг іонів натрію.

З обережністю призначають при діабеті та хворобах нирок. Лікування високими дозами не проводять хворим зі схильністю до рецидивуючої сечокам’яної хвороби.

Препарат не містить цукру.

Вагітність та годування груддю. Дану форму препарату під час вагітності та годуванні груддю приймати не рекомендується.

Одночасний прийом аскорбінової кислоти з лужним питтям (мінеральні води), споживання свіжих фруктів і овочевих соків зменшує всмоктування вітаміну С.

 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Аскорбінова кислота зменшує дію прямих антикоагулянтів, гепарину, підвищує токсичність похідних варфарину і сульфонамідів, діє синергійно з флавоноїдними глікозидами. Підвищує концентрацію в крові саліцилатів, етинілестрадіолу, тетрациклінів, знижує – пероральних контрацептивів, підвищує абсорбцію заліза. Високі дози препарату знижують ефективність трициклічних антидепресантів. одночасний прийом вітаміну С і дефероксаміну підвищує тканинну токсичність заліза, особливо у серцевому м’язі, що може привести до декомпенсації системи кровообігу. Препарат можна приймати лише через 2 години після ін’єкції дефероксаміну.

Умови та термін зберігання. Зберігати у скухому, недоступному для дітей місці, у щільно закритому контейнері при температурі 15 – 25 °С. Термін придатності – 2 роки. Не слід застосовувати препарат після зазначеної дати терміну придатності.