Загальна характеристика:
основні фізико-хімічні властивості: рідкий, прозорий сироп оранжевого кольору;
склад: 5 мл сиропу містять сальбутамолу сульфату у кількості еквівалентній 1 мг сальбутамолу, амброксолу гідрохлориду 15 мг, гвайфенезину 50 мг;
допоміжні речовини: ментол, розчин сорбітолу, лимонна кислота, бронопол, бензоат натрію, едетат динатрію, сахаринат натрію, барвник РОNCEAU 4R, пропіленгліколь, хлороформ, ароматизатор ROSE, ароматизатор KEWRA, вода очищена.
Форма випуску. Сироп.
Фармакотерапевтична група. Адренергічні засоби для системного застосування. Сальбутамол, комбінації. Код АТС R05С С52**.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка. Седорил АСГ – комбінований препарат з муколітичною, відхаркувальною та бронхолітичною дією.
Амброксол – ефективний муколітичний засіб. Він має мукокінетичні та секретолітичні властивості, сприяє відхаркуванню в’язкого і гнійного секрету з дихальних шляхів, також чинить антиоксидантну та сурфактант-стимулюючу дію.
Гвайфенезин пом’якшує сухий непродуктивний кашель шляхом зниження в’язкості мокротиння, збільшення його об’єму і полегшення відхаркування.
Сальбутамол – селективний агоніст бета-адренорецепторів. Має високу селективну дію на рецептори у бронхах, що призводить до бронходилатації; у терапевтичних дозах він практично не впливає на серцеві рецептори.
Фармакокінетика. Дослідження не проводилися.
Показання для застосування. Сироп Седорил АСГ застосовується при гострому і хронічному бронхіті, трахеїті, ларингіті, бронхоектазах, емфіземі легенів, коклюші та інших бронхолегеневих захворюваннях, що супроводжуються бронхоспазмом, закупоркою слизом бронхіального дерева, тяжким відходженням мокротиння.
Спосіб застосування та дози. Дорослим та дітям старше 12 років призначають по 2-4 чайні ложки (10-20 мл) 2-4 рази на добу.
Дітям від 3 до 6 років призначають по 1 чайній ложці сиропу (5 мл) 3-4 рази на добу; від 6 до 12 років – по 1 - 2 чайні ложки (5 - 10 мл) 3-4 рази на добу.
Тривалість лікування 5 - 10 днів.
Побічна дія. Можуть виникнути серцева недостатність, напади стенокардії, збудження, утруднення сечовипускання, пітливість, підвищення рівня глюкози в крові, підвищення артеріального тиску, тремор рук, тахікардія, м’язові судоми, головний біль, запаморочення; розлади з боку шлунково-кишкового тракту – нудота, блювання, діарея, біль у животі; гіпокаліємія; алергічні реакції, гіперсалівація, дизурія, підвищення носової секреції.
Протипоказання. Підвищена чутливість до складових препарату. Тахікардія, порушення серцевого ритму, серцева недостатність, ішемічна хвороба серця, артеріальна гіпертензія, цукровий діабет, виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки, гіпертиреоз, феохромоцитома, порушення функції нирок.
І триместр вагітності, годування груддю. Діти до 3-х років.
Передозування. Симптоми: тахікардія, головний біль, периферична вазодилатація, гіперглікемія, ацидоз.
Лікування. Промивання шлунка, викликання блювання, приймання активованого вугілля. Терапія – симптоматична.
Особливості застосування. Препарат не застосовується для усунення бронхоспазму із засобами, які пригнічують кашель.
Вагітність і лактація.
Оскільки даних про безпеку застосування у періоди вагітності і лактації немає, при таких станах слід призначати препарат лише у тому разі, коли потенційна користь для матері перевищує очікуваний ризик для плода або дитини.
На час лікування годування груддю припиняють.
Вплив на здатність керувати транспортними засобами та механізмами.
Враховуючи, що у чутливих хворих при застосуванні Седорилу АСГ можуть виникнути тахікардія, тремор рук, м’язові судоми, на час прийому препарату краще утриматись від керування транспортними засобами та механізмами, виконання інших робіт, що потребують концентрації уваги.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні симпатоміметики і теофілін посилюють дію і збільшують вірогідність розвитку побічних ефектів сальбутамолу, який входить до складу препарату Седорил АСГ.
Леводопа, кортикостероїди, трициклічні антидепресанти, гормони щитовидної залози, інгібітори МАО підвищують ризик виникнення ускладнень з боку серцево-судинної системи.
Препарат знижує активність бета-блокаторів, антигіпертензивних та антиангінальних засобів.
Підвищує ймовірність дигіталісної інтоксикації.
Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступних для дітей місцях, при температурі від 15°С до 25°С. Термін придатності – 3 роки.