Сегодня внимание к проблеме сахарного диабета приковано во всем мире, не исключение и Украина. Несмотря на массу проблем здравоохранения, борьба с сахарным диабетом в нашей стране выходит на принципиально новый уровень.
Недостатність надниркових залоз (гіпокортицизм) – симпатокомплекс, зумовлений зниженням секреції гормонів кори наднирників.
Феохромоцитома – пухлина, яка походить з клітин хроматофінної тканини та секретує велику кількість біологічно активних речовин – катехоламінів (адреналін, норадреналін, дофамін).
Гіпогонадизм – поліетіологічне захворювання, в основі якого лежить відсутність або зниження здатності статевих залоз продукувати адекватну кількість статевих гормонів.
В последние годы в большинстве стран мира наблюдается неуклонная тенденция к росту числа больных, страдающих сахарным диабетом, увеличение его заболеваемости и распространенности происходит в основном за счет числа пациентов с диабетом 2 типа.
Пухлини коркового шару наднирників у дітей відносяться до рідкісної та досить тяжкої патології у структурі дитячої ендокринології.
Вітчизняна ендокринологія потребує якнайшвидшого впровадження в лікарську практику принципів профілактики й лікування захворювань, пов’язаних з нестачею йоду, що вже встановлені та успішно функціонують в інших країнах.
За даними статистики, в усьому світі кількість хворих на цукровий діабет становить близько 200 млн осіб. В Україні офіційно зареєстровано 1 млн таких хворих. Однак, на думку фахівців, ця цифра значно занижена і таких пацієнтів є понад 3-4 млн.
В последние годы большое внимание исследователей и клиницистов привлекает патофизиологический феномен, получивший название инсулинорезистентности.
Наличие гипергликемии на протяжении длительного времени при СД 1 и 2 типа четко ассоциируется с заболеваниями сердца, мозга и нижних конечностей, а также вегетативной и периферической нейропатий.
Почечная недостаточность при сахарном диабете 2 типа – медицинская проблема всемирного масштаба.
По данным мировой статистики, в настоящее время сахарным диабетом страдает от 2 до 4% населения. Это заболевание может серьезно осложнить течение и возможности реабилитации пациентов, перенесших инсульт.
Вроджена дисфункція кори наднирників – група гетерогенних спадкових захворювань, в основі яких лежить первинне порушення стероїдогенезу в кірковій речовині наднирникових залоз.
Діабетична хайропатія, або синдром діабетичної руки чи синдром обмеженої рухомості суглобів є одним з найчастіших ускладнень ЦД у дітей та підлітків.
Передчасний статевий розвиток – симптомокомплекс, що характеризується появою вторинних статевих ознак до 9 років у хлопчиків та до 8 років у дівчат.
Гіпофізарний нанізм розвивається внаслідок первинної недостатності гормону росту та характеризується пропорційною затримкою росту і розвитку дитини.
Йододефіцитні захворювання включають патологічні стани, пов’язані з порушенням функції щитоподібної залози, обумовленим зниженням вживання йоду.
Аутоімунний тиреоїдит (зоб Хашимото, лімфоцитарний тиреоїдит) – захворювання, в основі якого лежить аутоімунний процес, що призводить до зменшення функціонуючої тканини щитоподібної залози.
Тиреотоксична криза може бути викликана різними причинами, найчастішими з яких є проведення резекції ЩЗ на тлі некомпенсованого ДТЗ.
Підгострий тиреоїдит – загальне захворювання щитоподібної залози вірусної природи, що супроводжується деструкцією тиреоцитів.
Рак щитоподібної залози – злоякісне новоутворення щитоподібної залози епітеліального походження. Починаючи з 1990 р. серед осіб дитячого і підліткового віку відзначено ріст частоти папілярного раку щитоподібної залози.