Міжнародна назва: целекоксиб. Склад та форма випуску: капсули по 200 мг. Фармакологічна група. Протизапальні та антиревматичні засоби. Нестероїдні протизапальні засоби (специфічний інгібітор циклооксигенази-2, М01 АН01). Показання для застосування.
Міжнародна назва: целекоксиб.
Склад та форма випуску: капсули по 200 мг.
Фармакологічна група. Протизапальні та антиревматичні засоби. Нестероїдні протизапальні засоби (специфічний інгібітор циклооксигенази-2, М01 АН01).
Показання для застосування. Симптоматична терапія запалення і болю при остеоартриті та ревматоїдному артриті.
Спосіб застосування та дози. Остеоартрит: стандартна рекомендована добова доза становить 200 мг. При необхідності препарат може бути призначений по 200 мг двічі на день. Ревматоїдний артрит: рекомендована добова доза становить 200-400 мг у два прийоми. Люди похилого віку: корекція дози звичайно не потрібна. Однак у літніх людей з масою тіла менше 50 кг лікування слід розпочинати з мінімальної рекомендованої дози. Порушення функції печінки: у хворих з легкими порушеннями функції печінки корекція дози не потрібна. У хворих з помірним порушенням функції печінкових клітин лікування Целебрексом слід розпочинати з мінімальної рекомендованої дози. Порушення функції нирок: у хворих з легкою та помірною нирковою недостатністю корекція дози не потрібна. Діти: дослідження Целебрекса у пацієнтів молодше 18 років не провадилися.
Побічна дія. У контрольованих дослідженнях із використанням плацебо та активного препарату порівняльна частота відміни Целебрекса і плацебо внаслідок розвитку побічних ефектів становила, відповідно, 7,1% та 6,1%. У контрольованих клінічних дослідженнях спостерігалися такі побічні ефекти.
Протипоказання. Підвищена чутливість до будь-якого компоненту препарату; підвищена чутливість до сульфаніламідів; хворі, у яких спостерігалися кропивниця або алергічні реакції після прийому ацетилсаліцилової кислоти або НПЗЗ.
Особливості застосування. У хворих із загостренням виразкової хвороби шлунка або 12-палої кишки перед початком лікування Целебрексом слід дочекатися повного рубцювання виразки. У деяких хворих, що отримували Целебрекс, спостерігалися затримка рідини та набряки. У зв’язку з цим Целебрекс слід застосовувати з обережністю у хворих серцевою недостатністю або іншими станами з потенційним ризиком затримки рідини. У хворих з важкими захворюванями печінки та нирок Целебрекс слід застосовувати тільки у виняткових випадках під ретельним контролем. У пацієнтів, що раніше приймали Целебрекс без будь-яких ускладнень, можуть спостерігатись анафілактичні реакції, що, загалом, є характерним для всіх НПЗЗ. Як засвідчив післямаркетинговий досвід застосування препарату, подібні анафілактичні реакції та набряки у хворих, що приймали Целебрекс, відмічалися вкрай рідко (див. Протипоказання). Целебрекс не слід застосовувати під час вагітності та годування груддю.
Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі нижче 30°С в недоступному для дітей місці. Термін придатності — 3 роки.
Умови відпуску. За рецептом.
SMPC dd.02.05.2000