Інститут серця перетвориться на міжнародний хаб кардіохірургії

23-24 листопада 2017 р. в Києві відбулася друга Міжнародна конференція «Реконструктивна хірургія серця», в якій взяли участь провідні кардіохірурги світу.

Ініціатором заходу є Інститут серця МОЗ України, який відзначає 10-річчя з дня заснування. У заході взяли участь провідні кардіохірурги з Великобританії, Греції, Грузії, Литви, Молдови, Німеччини, Польщі, Румунії, США, які є видатними експертами в галузі. Почесними гостями конференції стали президент Європейської асоціації кардіоторакальної хірургії Маріан Зембала та голова Фонду «Калангос» Афксендіос Калангос.

Протягом конференції була надана остання інформація про найсучасніші наукові і технологічні досягнення у лікуванні пацієнтів із захворюваннями серця. Відбулися дебати і лекції щодо новітніх розробок у галузі. Спеціальна секція конференції була присвячена дитячій кардіохірургії.

Дводенна програма була спеціально розроблена для кардіохірургів, кардіологів, кардіоанестезіологов, спеціалістів ультразвукової діагностики, перфузіологів, та інших фахівців.

Директор Інституту серця, професор Борис Тодуров презентував статистичні дані та інноваційні науково-технологічні досягнення українських медиків у лікуванні пацієнтів із захворюваннями серця. Як зазначив Борис Тодуров, за 10 років свого існування Інститут серця пройшов непростий шлях від муніципальної клініки до сучасного міжнародного хабу кардіохірургії. Це передусім стало можливим завдяки співпраці з іноземними партнерами, серед яких Маунт Сінай (США), Фонд Калангоса (Швейцарія), Сілезький Центр Серця (Польща), Каунаський Інститут серця (Литва). Фахівці Інституту серця не лише залучили до України інноваційні техніки кардіохірургії, а й самі стали носіями передового досвіду, яким на постійній основі обмінюються зі своїми зарубіжними колегами.

Завдяки запровадженню новітніх технологій кількість оперативних втручань, які проводять в Інституті серця, вдалося збільшити майже в 2,5 рази: із 2490 (у 2011 р.) – до понад 6000 (у 2017 р.). Окрім того, життя тисяч українців були врятовані в рамках програми «Стоп інфаркт».

Саме в Інституті серця вперше в Україні було здійснено імплантацію механічного серця, ультразвукову декальцинацію клапану, імплантовано біодеградуючий стент у коронарну артерію, ендоваскулярне протезування аорти при аневризмі дуги аорти та інші унікальні операції.

– Сучасна кардіологія в світі розвивається високими темпами, – наголосив директор Інституту серця МОЗ України Борис Тодуров. – Тому нам потрібно підтримувати цей рівень, стежити за новаціями, запроваджувати їх у нашій сфері, аби рятувати життя людей. Ми розуміємо величезну соціальну важливість того, що робить Інститут серця. Тому ми готові й надалі поглиблювати нашу співпрацю в світі, зокрема й за допомогою створення міжнародного хабу кардіохірургії, спрямованого на постійний обмін професійним досвідом, інформацією, спільне розроблення та апробацію інноваційних методик.

Київ, 23 листопада 2017 р.

Контактна особа: Світлана Гнатенко, svitgn@gmail.com, +380 50 469 6795, +380 67 468 6969