Народження недоношених дітей - глобальна проблема в світі та Україні. В середньому кожна 10 дитина на планеті народжується передчасно. За 9 місяців 2016 року в Україні з'явилося на світ 379 098 дітей, з них 21 819 народжені передчасно *.
У 2017 році Huggies виступає ініціатором соціального проекту «Народжені для обіймів», мета якого - турбота про кожну передчасно народжену дитину та популяризація застосування Методу Кенгуру в перинатальних центрах України. В основі методу - мамині обійми і постійне перебування мами поруч з малям. Адже всі діти народжені для обіймів. Дану ініціативу підтримали Національна медична академія післядипломної освіти імені П.Л.Шупика, НДСЛ «ОХМАТДИТ», Асоціація неонатологів України та Інституту педіатрії, акушерства і гінекології.
Метод Кенгуру - унікальний, ефективний і технологічно простий спосіб порятунку життя недоношених малюків. Основоположник методу - колумбійський педіатр Едгар Рей, який поставив експеримент по впровадженню методу в своєму інституті і продемонстрував вражаючі результати: смертність і інфекційні захворювання дітей різко скоротилися. Подальші дослідження підтвердили: метод доктора Едгара Рейя ефективний і безпечний.
Догляд за Методом Кенгуру включає в себе тепловий захист малюка завдяки постійному тісному контакту «шкіра до шкіри», грудне вигодовування, разом з яким дитинка отримує всі необхідні елементи для розвитку і зростання та захист від інфекцій завдяки маминій мікрофлорі, безпеку і, звичайно ж, неймовірну силу маминих обіймів.
«В усьому світі фахівці приходять до того, що дитину лікують не ліки, не обладнання, а контакт з матір'ю і постійна взаємодія, яке дає сили дитині для подальшого розвитку» - говорить Шунько Єлизавета Євгеніївна, доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри неонатології НМАПО імені П.Л.Шупика. «Інкубатори різних систем, ремстоли з вертикальним та горизонтальним підігрівом, і багато іншого - це все технічні пристосування, вони бездушні, більш того вони створюють шум, вібрацію. І тільки людський контакт може забезпечити присутність живого тепла» - підкреслює Орлова Тетяна Олександрівна, заслужений лікар України, завідувач відділення інтенсивної виходжування глибоко недоношених дітей НДСЛ «ОХМАТДИТ».
На сьогоднішній день Метод Кенгуру в повному обсязі впроваджує тільки НДСЛ «ОХМАТДИТ». Хоча з 2006 року цей метод внесений в протокольну процедуру Наказу №584 МОЗ і рекомендований до застосування. Саме тому Huggies® робить все, щоб донести до громадськості інформацію про метод і закріпити знання про нього, як про золотий стандарт виходжування передчасно народжених дітей. В рамках проекту «Народжені для обіймів» була знята неймовірно зворушлива і життєстверджуюча документальна історія про маленького Івана. Хлопчику випала важлива і відповідальна місія - показати і довести ефективність Методу Кенгуру на власному прикладі! Іван народився на 29 тижні з масою тіла всього 1 590 г і 44 см на зріст... Перебуваючи під пильним наглядом досвідчених фахівців ОХМАТДИТу, малюк постійно перебував на грудях своєї мами, отримуючи живе тепло її обіймів, відчуваючи биття її серця, слухаючи її голос і ... Через 2 місяці Іван набрав повноцінну для свого віку вагу. А вже на 38 тижні з масою тіла 3 120 г малюк зі своєю щасливою родиною вирушив додому :)
Раніше в рамках наукового симпозіуму "Медико-соціальні, правові та біоетичні аспекти медичної допомоги новонародженим" Huggies® за підтримки НМАПО ім П.Л. Шупика виступив спільно з провідними неонатологами України. На заході висвітлювались проблеми поширення і впровадження Методу Кенгуру. А на основі питань учасників була створена база знань і підготовлено ряд публікацій з рекомендаціями щодо впровадження методу.
Плідна співпраця та об'єднання зусиль медперсоналу, батьків і ЗМІ, а також відкритість і готовність до застосування Методу Кенгуру допоможе змінити нашу країну на краще заради здорового майбутнього наших дітей!
* За результатами дослідження «Стан реформування перинатальної допомоги в Україні», автор Знаменська Т.К., професор, доктор медичних наук, заступник директора по перинатальній медицині ДУ «Інститут педіатрії, акушерства та гінекології Національної академії медичних наук України», головний позаштатний неонатолог МОЗ України, президент Асоціації неонатологів України.