Папалор инструкция, аналоги и состав

Показания: Гострі та хронічні інфекційно-запальні захворювання дихальних шляхів і носоглотки (бронхіт, катаральна ангіна, синусит, ринофарингіт).
Форма випуска: Краплі оральні по 20 мл у контейнерах № 1
Производитель, страна: Фінцельберг ГмбХ та Ко.КГ (виробництво “in bulk”, дозвіл на випуск серії)/Фітофарм Кленка С.А. (виробництво за повним циклом за ліцензією Фінцельберг ГмбХ та Ко. КГ, Німеччина), Німеччина/Польща
Действующее вещества: 1 г розчину містить екстракту з коренів пеларгонії очиткової (Pelargonium sidoides) (1:10), екстрагент – етанол 15% (об./об.) – 800 мг
Регистрация: UA/13704/01/01з 21.07.2014 по 21.07.2019. Приказ 513 від 21.07.2014
Код АТХ:

Склад:

діюча речовина: екстракт з коренів пеларгонії очиткової (Pelargonium sidoides) (1:10), екстрагент – етанол 15% (об./об.);

1 г розчину містить екстракту з коренів пеларгонії очиткової (Pelargonium sidoides) (1:10), екстрагент – етанол 15% (об./об.) – 800 мг;

допоміжна речовина: гліцерин.

Лікарська форма. Краплі оральні.

Основні фізико-хімічні властивості: прозора рідина від червонувато-коричневого до коричневого кольору з характерним злегка гіркуватим смаком.

Фармакотерапевтична група.

Засоби, що застосовуються при кашлі та застудних захворюваннях. Код АТХ R05X.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Папалор є препаратом рослинного походження, містить екстракт з коренів південно-африканської рослини пеларгонії очиткової (Pelargonium sidoides). Препарат проявляє виражену противірусну, антибактеріальну, імуномодулюючу, муколітичну, цитопротекторну дію, ефективний на всіх стадіях патогенезу гострих респіраторно-вірусних інфекцій, а також запобігає прогресуванню і розвитку ускладнень. Клінічна ефективність фітоекстракту зумовлена дією основних компонентів, що входять до його складу: флавоноїди (кверцетин, галокатехін, кемпферол і ін.); кумарини (умкалін, скополін, скополетин і ін.), а також фенолокислоти (галова кислота і ін.).

Антибактеріальна активність препарату проявляється відносно різних грампозитивних (Staphylococcus aureus, Streptococcus pneumoniae, beta-hemolytic Streptococcus) і грамнегативних (Klebsiella pneumoniae, Proteus mirabilis, Pseudomonas aeruginosa, Haemophilus influenzae) бактерій.

Вплив на неспецифічну імунну відповідь полягає в стимуляції фагоцитарної активності макрофагів та вивільненні з них NO, підвищенні експресії CD11b-адгезії молекул на поверхні нейтрофілів, інгібуванні лейкоцитарного хемотаксису. Це свідчить про імуномодулюючі властивості препарату.

Препарат сприяє активізації механізмів очищення дихальних шляхів, що поліпшує виведення в’язкого слизу й усуває умови для розмноження хвороботворних бактерій.

Крім того, фенолокислоти стимулюють ендогенну систему противірусного захисту, сприяють синтезу протизапальних інтерлейкінів, інтерферону, захищають клітини від ураження при інфекціях, спричиняючи тим самим позитивну дію на процес лікування.

Фармакокінетика.

Папалор являє собою складну суміш численних компонентів, що у своїй сукупності вважаються активною речовиною. Дані про фармакокінетику відсутні.

Клінічні характеристики.

Показання.

Гострі та хронічні інфекційно-запальні захворювання дихальних шляхів і носоглотки (бронхіт, катаральна ангіна, синусит, ринофарингіт).

Протипоказання.

Підвищена чутливість до компонентів препарату.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

При одночасному застосуванні пероральних антикоагулянтів групи антагоністів вітаміну К можливе посилення антикоагулянтної дії.

Особливості застосування.

Препарат не слід приймати при підвищеній схильності до кровотеч, а також при тяжких захворюваннях печінки і нирок через відсутність достатнього досвіду його застосування в подібних випадках.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

У зв’язку з відсутністю достатнього досвіду застосування Папалору його не рекомендується застосовувати у період вагітності або годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Вплив на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами не вивчався. Слід мати на увазі, що до складу препарату входить етиловий спирт.

Спосіб застосування та дози.

Папалор приймають внутрішньо за півгодини до прийому їжі. Перед прийомом препарат рекомендовано розвести невеликою кількістю рідини.

Режим дозування препарату залежно від віку наведено в таблиці.

Вік

Доза

Кратність прийому

1­5 років

10 крапель

3 рази на добу

6­12 років

20 крапель

3 рази на добу

Дорослі та діти віком від 12 років

30 крапель

3 рази на добу

Тривалість лікування визначає лікар індивідуально.

Після ослаблення симптомів рекомендується продовжити лікування препаратом Папалор ще протягом декількох днів для запобігання рецидиву захворювання. Якщо симптоми захворювання не зникають протягом 7 днів, рекомендовано звернутися до лікаря.

Діти.

Препарат застосовують дітям віком від 1 року.

Передозування.

Повідомлень про передозування не зареєстровано.

Побічні реакції.

З боку шлунково-кишкового тракту: нудота, печія, діарея, біль у ділянці шлунка.

З боку шкіри та її похідних: висипання, свербіж, кропивниця.

Термін придатності.2 роки.

Термін придатності після розкриття контейнера становить 3 місяці.

Умови зберігання.

Зберігати при температурі не вище 30 °С.

Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка.

По 20 мл у контейнері з коричневого скла з поліетиленовою крапельницею та поліпропіленовою кришкою в пачці з картону.

Категорія відпуску.Без рецепта.

Виробники.

Фінцельберг ГмбХ та Ко. КГ, Німеччина.

Фітофарм Кленка С.А., Польща.

Місцезнаходження виробників та адреси місця провадження їх діяльності.

Кобленцер штрассе 48-56,

56626 Андернах, Німеччина.

Кленка 1, 63-040 Нове М’ясто над Вартою, Польща.

Заявник.

ТОВ «Ерсель Фарма Україна».

Місцезнаходження заявника.

Україна, 21000, м. Вінниця, просп. Юності, 20/73.