Склад лікарського засобу.
Діюча речовина: гексетидин;
1 г препарату містить гексетидину – 2 мг;
допоміжні речовини: гліцерин, макроголу лауриловий ефір, кислота лимонна моногідрат, натрію гідроксид, натрію сахаринат, цинеол (евкаліптол), левоментол, олія м'яти перцевої, етанол, вода очищена.
Лікарська форма. Спрей для ротової порожнини.
Препарат розпилюється у вигляді аерозольного струменя і утворює прозору, майже безбарвну рідину з характерним запахом ментолу.
Фармакотерапевтична група. Засоби для застосування в стоматології. Антимікробні та антисептичні препарати для місцевого застосування в стоматології. Гексетидин.
Код АТС A01АB12.
Препарат при місцевому застосуванні має антисептичну (антибактеріальну, антифунгальну), кровоспинну та слабку знеболювальну дію; володіє також обволікаючим ефектом та дезодоруючими властивостями, внаслідок чого усуває неприємний запах з рота. Обволікає слизову оболонку протягом 12 годин.
Гексетидин руйнує клітинну оболонку мікроорганізмів, що сприяє їх загибелі, або порушує синтез речовин, що необхідні для розмноження мікроорганізмів. Протигрибкова активність зумовлена також порушенням утворення речовин, які беруть участь у формуванні мембран грибів.
.
Показання для застосування.
– Інфекції слизової оболонки порожнини рота (стоматит, глосит, афтозні ураження);
– інфекції горла: хронічний тонзиліт, ангіна, фарингіт;
– травми та операції у ділянці порожнини рота, глотки та гортані (передопераційний і післяопераційний періоди);
– гострі респіраторні захворювання та гострі респіраторні вірусні інфекції, як засіб для профілактики суперінфекції;
– з метою профілактики інфікування лунок зубів (альвеоліту) після видалення зубів;
– грибкові інфекції порожнини рота і глотки, кандидозний стоматит;
– захворювання пародонта (гінгівіт, виразково-некротичний гінгівіт, пародонтит);
– з метою усунення неприємного запаху з рота у разі пухлин порожнини рота, глотки і гортані, що руйнуються, у лежачих хворих та хворих, які потребують догляду.
Протипоказання. Препарат не можна застосовувати при підвищеній чутливості до будь-якого з його компонентів. Дитячий вік до 6 років.
Особливі застереження. Під час розпилювання препарату слід уникати його вдихання і попадання в очі.
Застосування в період вагітності або годування груддю. Будь-які негативні реакції при застосуванні Гексосепта® в періоди вагітності та годування груддю не відомі, проте препарат слід застосовувати тільки після ретельної оцінки лікарем співвідношення користі та ризику, оскільки вілповідні дані щодо можливості проникнення крізь плаценту та екскреції в грудне молоко актиної субстанції відсутні.
Препарат містить 4 % етанолу (спирту етилового). При введенні максимальної одноразової дози (6 натискувань) в порожнину рота разом з препаратом потрапляє приблизно 0,023 г етанолу, що не може негативно вплинути на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або робот з іншими механізмами.
Спосіб застосування та дози. Препарат застосовують дорослі і діти старше 6 років місцево на слизові оболонки і уражені ділянки порожнини рота і глотки. Одноразова доза препарату становить від 1 до 6 натискувань на головку розпилювача; кожне натискування відповідає приблизно 0,1 г препарату. Уражені ділянки звичайно обробляють 2 рази на день переважно вранці та ввечері після їди. При необхідності можливе частіше застосування препарату - до 5 разів на день; при цьому препарат слід застосовувати після їди або в проміжках між прийомами їжі, щоб гексетидин якомога довше залишався на слизовій оболонці і не видалявся з їжею і напоями. Курс лікування звичайно становить 6 -7 днів, однак тривалість лікування може варіювати залежно від характеру і тяжкості перебігу захворювання.
Перед застосуванням зняти захисний ковпачок і надіти на шток клапана розпилювач. Перед першим застосуванням препарату декілька разів (4-6 разів) натиснути на головку розпилювача до появи дисперсного струменя. Перед кожним подальшим застосуванням зробити 2 натиснення, щоб розчин потрапив в розпилювач і після натиснення розбризкувався, після чого препарат можна застосовувати. Під час застосування вихідний отвір розпилювача спрямувати на уражену ділянку порожнини рота або глотки і натиснути на головку розпилювача вказівним пальцем зверху вниз. При застосуванні препарату слід затримати дихання, а балон тримати вертикально так, щоб розпилювач знаходився зверху; не можна користуватися балоном в переверненому стані.
При лікуванні ангін та хронічного тонзиліту зрошування має бути здійснено в праву сторону (1-3 натискування) і в ліву сторону (1-3 натискування). При лікуванні глоситу, стоматиту, афтозних виразок тощо підвести вихідний отвір розпилювача до ураженої ділянки і зробити необхідну кількість зрошувань (від 1 до 6 натискувань) до ретельного зволоження ураженої ділянки.
Розпилювач після застосування препарату зняти зі штока клапана і промити теплою водою; на клапан надіти захисний ковпачок.
Передозування. Симптоми передозування не виявлені.
Побічні ефекти. Почуття печіння в області глотки, сухість в порожнині рота. Дуже рідко в окремих випадках можуть бути реакції підвищеної чутливості до препарату, а при тривалому застосуванні – порушення смакових відчуттів. Місцевоподразнювальна дія, алергічні реакції, гіперемія.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій. Взаємодії з іншими препаратами не описані.
Термін придатності. 2 роки
Препарат не слід застосовувати після дати закінчення терміну придатності, зазначеному на упаковці.
Умови зберігання. Зберігати у недоступному для дітей місці.
При температурі не вище 25°С.