«ХлаМоноСкрин» являє собою антитіла діагностичні флюоресціюючі хламідійні родоспецифічні моноклональні мишачі сухі, специфічні до ліпополісахаридного антигену (ЛПС) хламідій, мічені флюоресцеінізотіоціанатом (ФІТЦ), які виявляють C. trachomatis, С. psittaci та С. рneumoniae. Випускаються у 2 комплектах.
До КОМПЛЕКТУ №1 входять:
антитіла діагностичні флюоресціюючі хламідійні родоспецифічні моноклональні мишачі сухі (МКАТ-ФІТЦ);
розчинник для МКАТ-ФІТЦ (ФСБР);
наважка солей для приготування фосфатно-сольового буфера (ФСБ);
фіксуюча рідина (ФР), ацетон;
рідина для монтування препаратів;
предметні стекла.
До КОМПЛЕКТУ №2 входять:
позитивний контроль (К+) - предметне скло з лункою діаметром 8 мм, на якій фіксовані елементарні й ретикулярні тільця C. Trachomatis (серотип L2) і клітини перещеплюваної лінії карциномосаркоми МакКой;
негативний контроль (К-) - предметне скло з лункою діаметром 8 мм, на якій фіксовані клітини перещеплюваної лінії карциномосаркоми МакКой.
ПРИЗНАЧЕННЯ
Виявлення хламідій у клінічному й експериментальному матеріалі.
ПРИНЦИП МЕТОДУ
Антитіла діагностичні флюоресціюючі хламідійні родоспецифічні моноклональні мишачі сухі (МКАТ-ФІТЦ), специфічні до антигену ЛПС хламідій, у реакції прямої імунофлюоресценції в розведенні 1:5 повинні утворювати з родоспецифічним антигеном хламідій комплекс, який світиться яскраво-зеленим кольором при перегляді в люмінесцентному мікроскопі, у вигляді дрібних крапок або зерен, що відповідають розмірам елементарних (200-450 нм) і ретикулярних (800-1200 нм) тілець хламідій.
Антитіла не утворюють подібний комплекс з антигенами гетерологічних мікроорганізмів.
При люмінесцентній мікроскопії контрольних зразків повинно бути виявлено:
в К+ - не менше 10 яскраво-зелених елементарних і ретикулярних тілець С. trachomatis і не менше 15 епітеліальних клітин перещеплюваної лінії МакКой, забарвлених у червоний колір;
в К- - не менш 15 епітеліальних клітин перещеплюваної лінії МакКой, забарвлених у червоний колір.
ПРИГОТУВАННЯ МАТЕРІАЛУ ДЛЯ ДОСЛІДЖЕННЯ
Взяття матеріалу для дослідження.
Клінічний матеріал повинен містити епітеліальні клітини й мінімальну кількість слизу, ексудату й домішок крові.
1.Взяття матеріалу із уретри. Пацієнтові рекомендують не мочитися протягом 1 години до взяття проби. Стерильний ватний тампон вводять в уретру на глибину 3-4 см у чоловіків і 1-1,5 см у жінок. Матеріал збирають обертовим рухом і тампон виймають.
2.Взяття матеріалу із цервікального каналу. Перед взяттям матеріалу попередньо видаляють слизову пробку із отвору цервікального каналу стерильним тампоном. Тампон для взяття матеріалу вводять у цервікальний канал на 1-1,5 см і обертовим рухом (5- 10 с) збирають матеріал. Потім тампон виймають, не доторкаючись до стінок піхви.
Готування мазка.
Відразу після взяття матеріал наносять обертовим рухом тампона на поверхню 8 мм лунки чистого знежиреного предметного скла так, щоб всі сторони тампона стикнулися з поверхнею скла.-
Мазок висушують на повітрі протягом 30 хв при кімнатній температурі.
Мазок фіксують 0,15 мл ацетону, охолодженого до температури 2 - 4 °С до повного його випарювання при кімнатній температурі.
Подальшу обробку мазка рекомендується проводити відразу після його фіксації. Допускається зберігання фіксованих препаратів не більше 3 діб при температурі від 2 до 8 °С і 1-1,5 місяця при температурі -70 °С.
ПІДГОТОВКА РЕАГЕНТІВ
Розчин моноклональних антитіл, мічених ФІТЦ.
Вміст флакона з антитілами розчинити в 1,5 мл (розведення 1:5) розчинника для антитіл протягом 5 хв і ретельно перемішати.
Зберігання: 12-14 діб при температурі від 2 до 8 °С. Перед використанням препарат необхідно довести до кімнатної температури.
Приготування 0,1 М ФСБ.
Вміст флакона з наважкою солей розчинити в 500 мл дистильованої води. Зберігання: 1 місяць при температурі від 2 до 8 °С.
Приготування відмиваючого розчину
До 100 мл 0,1 М ФСБ додати 900 мл дистильованої води.
Зберігання: 5 діб при температурі від 2 до 8 °С. Перед використанням необхідно довести до кімнатної температури.
ПОСЛІДОВНІСТЬ ПРОВЕДЕННЯ ДОСЛІДЖЕННЯ
На фіксований мазок наносять 30 мкл розчину хламідійних антитіл, повністю покриваючи 8 мм лунку предметного стекла й поміщають його у вологу камеру при температурі 37 +1 °С на 15-20 хв, не допускаючи підсихання нанесеного розчину антитіл.
Мазок промивають 3 рази по 10 хв, змінюючи відмиваючий розчин або 2 рази по 5 хв на магнітній мішалці, змінюючи відмиваючий розчин.
Препарат повністю висушують при кімнатній температурі.
На пофарбований мазок наносять 5 мкл монтуючої рідини, покривають знежиреним покривним склом і видаляють зайву монтуючу рідину і пухирці повітря, які іноді утворюються, фільтрувальним папером.
Мазок досліджують у люмінесцентному мікроскопі (див. інструкцію до мікроскопа) при збільшенні: об’єктив 90 х, окуляри 5 х, коефіцієнт поправки х 1,1 з системою фільтрів, які забезпечують збуджуюче світло з довжиною хвилі не більше 490 нм і емісію з середньою довжиною хвилі 590 нм (наприклад, при роботі на люмінесцентному мікроскопі ЛЮМАМ І-3 використовують комбінацію світлофільтрів ФС 1-4; БС 8-3; СЗС 24-2). При мікроскопії використовують спеціальне нефлюоресціююче (!) імерсійне масло.
ОЦІНКА РЕЗУЛЬТАТІВ
Облік результатів проводиться по 4-хрестовій системі, що оцінює колір і яскравість специфічної флюоресценції, пов'язаної з елементарними й ретикулярними тільцями хламідій при перегляді послідовно не менш 30 полів зору:
" 4 +" - дуже яскрава зелена флюоресценція;
"3 +" - яскрава зелена флюоресценція;
"2 +" - зелена флюоресценція;
"1 +" - тіньова зелена флюоресценція;
" -" - відсутність специфічної флюоресценції.
Результат вважається позитивним, якщо в мазку реєструють не менше 7 яскраво-зелених (не менш ніж на 2+) світінь у вигляді крапок (для елементарних тілець) хламідій або овалу (для ретикулярних тілець) хламідій, що виділяються на фоні клітин циліндричного епітелію, пофарбованих у червоний колір.
Результат вважається негативним, якщо в мазку відсутнє специфічне світіння при обов'язковій наявності не менш 20 клітин циліндричного епітелію в препараті.
Сумнівною реакція вважається при наявності одиничних (менш 7) тілець хламідій з інтенсивністю забарвлення не менш ніж на 2+ або при відсутності клітин циліндричного епітелію у препараті. У цьому разі рекомендується повторити аналіз. При повторній реакції на 2+ проба вважається негативною.
Облік результатів реакції починають із контролів.
ПРОВЕДЕННЯ РЕАКЦІЇ ІМУНОФЛЮОРЕСЦЕНЦІЇ НА КОНТРОЛЬНИХ ПРЕПАРАТАХ (К+ і К-), ОБЛІК РЕЗУЛЬТАТІВ
У лунки з фіксованими препаратами наносять по 10 мкл антитіл С. Trachomatis у розведенні 1:5. Препарати фарбують, монтують і продивляються у люмінесцентному мікроскопі відповідно до постановки реакції, описаної вище.
У зразку К+ повинно бути виявлено не менш 10 яскраво-зелених елементарних і ретикулярних тілець хламідій у полі зору і не менше 15 епітеліальних клітин лінії МакКой, що перещеплюється, пофарбованих у червоний колір. У зразку К – у полі зору повинно бути виявлено не менш 15 епітеліальних клітин лінії МакКой, що перещеплюється, пофарбованих у червоний колір і при повній відсутності специфічного світіння. При одержанні інших результатів не можна приступати до дослідження матеріалу від пацієнтів.
Форма випуску
КОМПЛЕКТ №1.
Антитіла діагностичні флуоресціюючі хламідійні родоспецифічні моноклональні мишачі сухі (МКАТ-ФІТЦ родоспецифічні) - 0,3 мл у флаконі, закупореному гумовою пробкою і завальцьованому алюмінієвим ковпачком.1 фл.
Розчинник для МКАТ-ФІТЦ (ФСБР) - 1,5 мл у такій самій упаковці.1фл.
Фосфатно-сольовий буфер (ФСБ), наважка солей 5,0 г у такій самій упаковці.
1 фл.
Фіксуюча рідина (ФР) – 5,0 мл у такій самій упаковці. 1 фл.
Рідина для монтування препаратів – 3,0 мл у такій самій упаковці.1 фл.
Предметні стекла6 шт.
КОМПЛЕКТ №2.
Контрольні препарати поставляються за бажанням споживача.
1. Позитивний контроль (К+) у пакеті із поліетиленової плівки.1 шт.
Негативний контроль (К-) у такій самій упаковці.1 шт.
Контрольні матеріали інактивовані.
КОМПЛЕКТ №1 і КОМПЛЕКТ №2 упаковують в окремі картонні коробки.
ТЕРМІН ПРИДАТНОСТІ. УМОВИ ЗБЕРІГАННЯ І ТРАНСПОРТУВАННЯ.
Термін придатності: КОМПЛЕКТ №1-1 рік, КОМПЛЕКТ №2 - 6 місяців.
Препарат із закінченим терміном придатності застосуванню не підлягає.
Зберігання відповідно до СП 3.3.1248-03.
КОМПЛЕКТ № 1 при температурі від 4 до 10 °С.
КОМПЛЕКТ № 2 при температурі мінус 20 °С. Транспортування відповідно до СП 3.3.1248-03.
КОМПЛЕКТ № 1 при температурі від 4 до 10 °С, допускається короткочасне (протягом 3 діб) транспортування при температурі від 11 до 25 °С.
КОМПЛЕКТ № 2 при температурі мінус 20 °С.