Хлорофиллипт инструкция, аналоги и состав

Загальна характеристика:

основнi фiзико-хiмiчні властивостi: прозора рідина зеленого кольору;

склад: 1 мл розчину містить хлорофіліпту екстракту густого 2,5 мг;

допоміжні речовини: етанол (96%).

Форма випуску. Концентрат для приготування розчину для ін¢єкцій, спиртовий.

Фармакотерапевтична група. Антисептичні та дезінфекційні засоби.

Код АТС D08АХ10**.

Фармакологiчнi властивостi.

Фармакодинаміка. Хлорофіліпт належить до фармакотерапевтичної групи антисептичних лікарських засобів. Хлорофіліпт має антибактеріальну (бактерицидну і бактеріостатичну) та етіотропну дію відносно антиобіотикостійких і антибіотикозалежних стафілококів. Хлорофіліпт має здатність елімінувати плазміди стійкості різних збудників бактеріальної інфекції до антибіотиків, збільшує вміст кисню в тканинах, надає виражену детоксикуючу дію, тому препарат також застосовують при станах зниженого природного захисту організму, як засіб боротьби з гіпоксією тканин і для підвищення ефективності застосовуваних антибактеріальних препаратів. При експериментальному дослідженні Хлорофіліпту виявлений тропізм даного препарату до легеневої тканини та відсутність будь якого канцерогенного, мутагенного, тератогенного і ембріотоксичного ефектів. Бактерицидна концентрація Хлорофіліпту в крові створюється при одномиттєвому введенні внутрішньовенно 8 мл 0,25% розчину, бактеріостатична – 4 мл 0,25% розчину. Терапевтична концентрація утримується в середньому 6 годин, оптимальним є введення препарату 4 рази на добу.

Фармакокінетика. Не досліджена.

Показання для застосування. Стафілококові септичні стани (післяпологові, післяопераційні, постінфекційні), гнійно-запальні і післяопераційні ускладнення стафілококової етіології: при опіковій хворобі, стафілококовому ендокардиті в хворих після операцій на серці, пневмонії, абсцесі легені, плевриті, перитоніті, остеомієліті, пара- та метрендометриті, післяабортному сепсисі, а також при гострих і підгострих запальних захворюваннях внутрішніх статевих органів, не пов'язаних з пологами чи абортами, гнійно-деструктивних формах пієлонефриту і уросепсисі (у складі комплексної терапії). При захворюваннях, спричинених нестафілококовими антибіотикорезистентними збудниками (зокрема для лікування бешихового запалення, туберкульозу будь-якої локалізації, лістеріозної інфекції).

Спосіб застосування та дози. Внутрішньовенне (повільне) введення Хлорофіліпту призначають при септичних станах, опіковій хворобі, пневмонії. 2 мл 0,25% спиртового розчину препарату розводять 38 мл стерильного ізотонічного розчину натрію хлориду (тобто в 20 разів). Препарат готують ex tempore. Розчин має бути прозорим, без пластівців. Приготовлений розчин уводять внутрішньовенно по 40 мл 4 рази на добу щодня протягом 4 - 5 днів.

При перитоніті і емпіемі плеври щодня протягом 5 - 8 днів Хлорофіліпт вводять у порожнину через дренажну трубку (0,25% спиртової розчин розводять у співвідношенні 1 : 20 0,25% розчином новокаїну). Готують препарат ex tempore.

Побічна дія. Можливі алергічні реакції (набряклість губ, слизової оболонки рота).

Протипоказання. Підвищена чутливість до препарату. Вагітність і лактація. Дитячий вік до 12 років.

Передозування. Можливе посилення побічної дії. Лікування симптоматичне.

Особливості застосування. До лікування визначають чутливість хворого до Хлорофіліпту, для чого хворий випиває 25 крапель препарату, розчиненого в 1 столовій ложці води. При відсутності через 6 - 8 год ознак алергічної реакції (набряклість губ, слизової оболонки носа, зіва) та інших алергічних проявів, препарат можна застосовувати.

Досвід застосування у дітей відсутній.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не досліджена.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, захищеному від світла місці при температурі від 15°С до 25°С. Термін придатності – 5 років.