Склад:
діюча речовина: 1 таблетка містить 760 мг адеметіоніну 1,4-бутандисульфонату, що відповідає 400 мг катіону адеметіоніну;
допоміжні речовини: кремнію діоксид колоїдний безводний, натрію крохмалю гліколят, магнію стеарат, целюлоза мікрокристалічна, поліметакрилат, поліетиленгліколь 6000, тальк, симетикон, полісорбат.
Лікарська форма.
Таблетки кишковорозчинні.
Фармакотерапевтична група.
Засоби, що впливають на систему травлення і процеси метаболізму. Код АТС А16АА02.
Клінічні характеристики.
Показання.
- Хронічний гепатит;
- внутрішньопечінковий холестаз;
- цироз печінки;
- печінкова енцефалопатія;
- депресивні синдроми;
- абстинентний синдром.
Протипоказання.
Підвищена чутливість до будь-якого компонента препарату.
Спосіб застосування та дози.
Для перорального застосування.
Застосовують по 2 - 3 таблетки на добу. Тривалість терапії в середньому становить 2 - 4 тижні. Рекомендується приймати між прийомами їжі. Таблетки слід ковтати, не розжовуючи.
Побічні реакції.
У деяких пацієнтів може бути безсоння, нудота, потіння, поверхневий флебіт, анафілактичні реакції, запаморочення, утруднене дихання. Також можливі неприємні відчуття в епігастральній ділянці.
Передозування.
Про клінічні прояви передозування не повідомлялося.
Застосування у період вагітності або годування груддю.
При наявності специфічних клінічних станів (холестаз, блювання, пов’язане з вагітністю) препарат можна застосовувати в період вагітності без будь-якого впливу на матір та плід.
Діти.
Досвід застосування препарату у дітей відсутній.
Особливості застосування.
При лікуванні Гептралом® пацієнтів з цирозом та супутньою гіперазотемією необхідне спостереження лікаря та систематичний контроль рівня азоту в крові.
З огляду на тонізуючий ефект Гептралу® його не рекомендують приймати перед сном.
Таблетку Гептралу® слід виймати з блістерної упаковки безпосередньо перед прийомом. У разі зміни кольору таблеток, необхідно утриматися від їх застосування.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.
Препарат не впливає на здатність керувати автомобілем та механізмами.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами не описана. Препарат можна застосовувати також з іншими антидепресантами, такими як інгібітори МАО, трициклічні інгібітори.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка. Адеметіонін, біологічна речовина, що входить до складу всіх тканин і рідких середовищ організму. Бере участь у багатьох основних метаболічних процесах. Адеметіонін є донатором метильної групи в біологічних реакціях трансметилювання, активує транссульфурування, є попередником фізіологічних тіолових сполук (цистеїну, таурину, глютатіону, коензиму А та ін.).
Гептрал® має гепатопротекторну та антидепресивну дію, а також антиоксидантну, детоксикаційну, регенеруючу та антифіброзуючу. Таблетки Гептралу® покриті спеціальною оболонкою, що розчиняється тільки в кишечнику, завдяки чому адеметіонін вивільняється у дванадцятипалій кишці, де відбувається його всмоктування.
Фармакокінетика. Максимальна концентрація в плазмі крові препарату становить 0,7 мг/л і досягається через 2 - 6 годин після разового застосування 400 мг. Це можна пояснити часом просування по шлунку таблетки з резистентним до дії шлункового соку покриттям.
Всмоктування препарату в кишечнику людини проходить швидко. Біодоступність препарату при внутрішньому застосуванні становить 5%. Зв’язування з білками сироватки крові незначне.
Адеметіонін проникає через гематоенцефалічний бар’єр. При його пероральному застосуванні і внутрішньовенному введенні значно збільшуються концентрації адеметіоніну в спинномозковій рідині.
Препарат підлягає біотрансформації при першому проходженні через печінку.
Період напіввиведення становить приблизно 90 хвилин і не змінюється при повторному введенні. Виводиться нирками.
Фармацевтичні характеристики.
Основні фізико-хімічні властивості: таблетки майже білого кольору, кишковорозчинні.
Термін придатності.
3 роки.
Умови зберігання.
Зберігати при температурі до 25 °С у недоступному для дітей місці.