Склад лікарського засобу:
діюча речовина: 1 таблетка містить цинаризину 25 мг;
допоміжні речовини: лактози моногідрат, целюлоза мікрокристалічна, кукурудзяний крохмаль, діоксид кремнію колоїдний безводний, магнію стеарат.
Лікарська форма. Таблетки.
Таблетки білого або білого з жовтуватим відтінком кольору, плоскоциліндричної форми, з фаскою та рискою.
Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовуються при вестибулярних порушеннях.
Код АТС. N07СА02.
Фармакологічні властивості. Цинаризин – дериват дифенілметилпіперазину, належить до антагоністів кальцію IV класу. В основному впливає на функцію вестибулярного апарату, одночасно сфера дії поширюється й на судини мозку. Механізм дії на функцію вестибулярного апарату до кінця не вивчений. Проявляє слабку антигістамінну дію, в основному – в центральній нервовій системі, гальмуючи збудження центру блювання, гальмує передачу сигналів від центру блювання до шлунка. Як антагоніст кальцію чинить антиконстрикторну (без вазодилятуючої) дію на судини мозку.
Після прийому одноразової дози біодоступність становить близько 75 %. Максимальна концентрація в плазмі крові досягається через 2 – 4 години. Зв'язок з білками плазми близько 80 %, у межах 8 % сорбується на поверхні клітин крові.
Найбільші концентрації препарату виявляються в печінці, нирках і жировій тканині.
Період напіввиведення становить 4 – 6 годин. Більша частина препарату виводиться з організму у вигляді метаболітів. Із сечею через нирки виводиться близько 30 %, решта – з фекаліями.
Показання для застосування. Вестибулярні порушення: хвороба Мєньєра, запаморочення, шум у вухах, ністагм, нудота та блювання лабіринтного походження. Профілактика кінетозів ("дорожньої хвороби") – морської та повітряної хвороби. Латентна цереброваскулярна недостатність.
Протипоказання. Гіперчутливість до компонентів препарату. Екстрапірамідні порушення, хвороба Паркінсона. Депресивні стани. Гострий інфаркт міокарда. Хронічна ниркова недостатність. Дитячий вік до 5 років.
Особливі застереження. Необхідно уникати вживання алкоголю під час лікування Цинаризином-Дарниця. У зв'язку з наявністю антигістамінного ефекту цинаризин може вплинути на результат при антидопінговому контролі спортсменів (хибнопозитивний результат), а також нівелювати позитивні реакції при проведенні шкірних діагностичних проб (за 4 дні до дослідження лікування слід припинити).
При тривалому застосуванні рекомендується проведення контрольного дослідження функції печінки, нирок, периферичної крові.
Застосування у період вагітності або годування груддю.
Препарат не застосовують у період вагітності та годування груддю.
Здатність впливати на швидкість реакцій при керуванні автотранспортом або іншими механізмами. Препарат впливає на швидкість нервово–м'язової реакції, особливо на початку застосування. Його не рекомендується призначати особам, які керують автотранспортом і працюють з небезпечними механізмами.
Діти..
Препарат не застосовують дітям молодше 5 років.
Спосіб застосування та дози. Внутрішньо, після їжі. При латентній цереброваскулярній недостатності – по 25 мг 3 рази на добу. Для профілактики морської та повітряної хвороби – по 25 мг за 30 хв перед майбутньою поїздкою, при необхідності прийом дози повторюють через 6–8 год. При лабіринтних розладах – по 25 мг 3 рази на добу. Максимальна добова доза не повинна перевищувати 225 мг. Для досягнення оптимального терапевтичного ефекту препарат варто приймати регулярно, довгостроково – від декількох тижнів до декількох місяців.
Дітям від 5 до 8 років призначають по 25 мг 1 – 2 рази на день, дітям від 8 до 12 років – по 25 мг 2 – 3 рази на день, дітям для профілактики кінетозів - 25 мг 1 раз за 30 хв до поїздки.
Передозування. Описані поодинокі випадки передозування, що супроводжувалися блюванням, сонливістю, тремтінням, артеріальною гіпотензією, комою. Специфічного антидота немає. Призначають промивання шлунка, активоване вугілля, проводять симптоматичну терапію.
Побічні ефекти.
З боку нервової системи: сонливість, підвищена стомлюваність, головний біль, екстрапірамідні розлади (тремор кінцівок і підвищення м'язового тонусу, гіпокінезія), депресія.
З боку травної системи: сухість у роті, біль в епігастральній області, диспепсія, холестатична жовтяниця.
З боку шкірних покривів: підвищене потовиділення, червоний плоский лишай (вкрай рідко).
Алергічні реакції: шкірний висип.
Інші: зниження артеріального тиску, збільшення маси тіла, розвиток вовчковоподібного синдрому.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій. Підсилює дію етанолу, ноотропних, седативних, гіпотензивних і судинорозширюючих лікарських засобів.
Термін придатності. 3 роки.
Умови зберігання. Препарат необхідно зберігати в недоступному для дітей місці в оригінальній упаковці, при температурі не вище 25 °С.