Ингарон инструкция, аналоги и состав

Загальна характеристика:

міжнародна назва: interferon gamma;

основні фізико-хімічні властивості: розсипчаста або пориста маса білого кольору, гігроскопічна.

склад: 1 флакон містить інтерферону-гамма 100 000 MО;

допоміжні речовини: маніт.

 

Форма випуску. Ліофілізат для приготування розчину для інтраназального застосування.

 

Фармакотерапевтична група. Імуностимулятори. Код АТС L03A В0З.

 

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Інгарон – рекомбінантний інтерферон-гамма людини складається з 144 амінокислотних залишків (а. з.), позбавлений перших трьох а. з. Cys-Tyr-Cys, заміщених на Met. Молекулярна маса 16,9 кДа. Отриманий шляхом мікробіологічного синтезу у рекомбінантному штамі Escherichia coli і очищений колоночною хроматографією, питома противірусна активність на  клітинах (фібробласти людини), інфікованих вірусом везикулярного стоматиту, становить  2×107 ОД на мг білка. Інтерферон-гамма (імунний інтерферон) є найважливішим протизапальним цитокіном, продуцентами якого в організмі людини є природні кілерні клітини, CD4 Th1 клітини і CD 8 цитотоксичні супресорні клітини. Макрофаги, нейтрофіли, природні кілерні клітини, цитотоксичні Т-лімфоцити мають рецептори до інтерферону-гамма. Активує ефекторні функції цих клітин, зокрема їх бактерицидність, цитотоксичність, продукцію ними цитокінів, супероксидних і нітрооксидних радикалів (тим самим спричиняючи загибель внутрішньоклітинних паразитів). Інтерферон-гамма блокує реплікацію вірусних ДНК і РНК, синтез вірусних білків і зрілих вірусних часток. При цьому спричиняє цитотоксичну дію на вірус-інфіковані клітини.

Інгібує В-клітинну відповідь на інтерлейкін-4, пригнічує продукцію імуноглобулінів і експресію СВ23-антигену. Є індуктором апоптозу диференційованих В-клітин, що дають початок аутореактивним клонам. Скасовує супресивний ефект інтерлейкіну-4 на інтерлейкін-2-залежну проліферацію і генерацію лімфокінактивованих кілерів. Активує продукцію білків гострої фази запалення, підсилює експресію генів С2 - С4 компонентів системи комплементу.

На відміну від інших інтерферонів підвищує експресію антигенів ГКГС як I так і П класів на різних клітинах, причому прискорює експресію цих молекул навіть на тих клітинах, що не експресують їх конститутивно. Тим самим підвищується ефективність і здатність розпізнавання антигенів Т-лімфоцитами. Інтерферон-гамма блокує синтез b-TGF, відповідального за розвиток фіброзу легень і печінки.

Фармакокінетика. Не досліджувалась.

 

Показання для застосування. Профілактика і  лікування  (у складі комплексної терапії) грипу та інших гострих респіраторних захворювань. Профілактика і лікування (у складі комплексної терапії) грипу "пташиного" походження.

 

Спосіб застосування та дози. Інтраназально. Вміст флакона розчиняють у 5 мл води для ін’єкцій.

Дорослим і дітям старше 7 років при перших ознаках захворювання на грип, гострі респіраторні захворювання – по 2 краплі в кожну ніздрю (після їх очищення від слизу) 5 разів на добу протягом 5 - 7 днів.

Для профілактики гострих інфекційних захворювань і грипу при контакті з хворим та/або при переохолодженні – по 2 - 3 краплі у кожну ніздрю через день за 30 хв до сніданку протягом 10 днів.

При одноразовому контакті достатньо одного закапування.

Після закапування рекомендується зробити легкий масаж пальцями крил носа протягом кількох хвилин для рівномірного розподілу препарату в носовій порожнині.

 

Побічна дія. Не встановлена.

 

Протипоказання. Індивідуальна гіперчутливість до інтерферону-гамма або будь-якого іншого компонента препарату; аутоімунні захворювання; розсіяний склероз; цукровий діабет; вагітність і лактація; дитячий вік до 7 років.

 

Передозування. Випадки передозування не відмічались.

 

Особливості застосування. Введення препарату шляхом ін’єкцій категорично заборонено!

Немає даних щодо впливу препарату на керування автотранспортними засобами або роботу зі складними механізмами, що потребують підвищеної уваги.

 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Одночасне застосування інтраназальних судинозвужувальних препаратів не рекомендується (сприяє додатковому висушуванню слизової оболонки носа).

 

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25°С. Термін придатності – 2 роки.

Препарат не підлягає переконтролю та подовженню терміну придатності після його закінчення.

Розчин препарату зберігати не більше 10 днів у холодильнику (не заморожувати).