Цинаризин ОЗ инструкция, аналоги и состав

Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви: cinnarizine; [(Е)-1-(дифенілметил)-4-(3-фенілпроп-2-еніл) піперазин];

основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого або майже білого кольору;

склад: 1 таблетка містить цинаризину 25 мг;

допоміжні речовини: лактози моногідрат, крохмаль кукурудзяний або картопляний, полівінілпіролідон низькомолекулярний медичний, кремнезем колоїдний безводний (аеросил), магнію стеарат.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Засоби, які застосовують при вестибулярних порушеннях. Код АТС N07C А02.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Цинаризин поліпшує мозковий, периферичний та коронарний кровообіг. Має високу тропність до судин головного мозку. Препарат пригнічує транспортування і зменшує вміст у депо плазмолеми іонів кальцію, що більшою мірою пов’язано з блокадою ним мембранних кальцієвих каналів. Знижує тонус гладкої мускулатури артеріол, безпосередньо впливає на гладкі м’язи судин, зменшує реакції на біогенні вазоконстрикторні речовини (адреналін, норадреналін, брадикінін), посилює стійкість тканин до гіпоксії. Має помірну антигістамінну активність, зменшує збуджуваність вестибулярного апарату, знижує симпатичний тонус.

Фармакокінетика. Препарат добре всмоктується при внутрішньому прийомі. Максимум концентрації цинаризину в плазмі крові відзначається у межах 1 - 3 год при періоді напіввиведення – майже 4 год. Препарат метаболізується у печінці. Частина метаболітів виділяється з сечею, половина - з фекаліями.

Показання для застосування. Порушення мозкового кровообігу (у тому числі при залишкових явищах після інсульту), лабіринтові порушення (у тому числі для підтримуючої терапії при запамороченні, шумі у вухах, ністагмі, нудоті і блюванні лабіринтового генезу); хвороби руху (як профілактичний засіб); профілактика нападів мігрені; хвороба Меньєра; профілактика і лікування порушень периферичного кровообігу - облітеруючий тромбангіїт, облітеруючий атеросклероз, хвороба Рейно, діабетична ангіопатія, акроціаноз.

 

Спосіб застосування та дози. Цинаризин призначають дорослим внутрішньо після їжі. При порушенні мозкового кровообігу застосовується у дозі 25 мг 3 рази на добу або 75 мг 1 раз на добу. При порушеннях периферичного кровообігу призначають по 5 - 75 мг 3 рази на добу або 75 мг 1 раз на добу. За необхідності перед пересуванням у будь-якому транспорті приймають за 30 хв по 25 мг, при вестибулярних розладах доза становить 25 мг 3 рази на добу. При вираженій артеріальній гіпотензії препарат застосовують у меншій дозі – 25 мг 2 рази на добу. Максимальна добова доза – 225 мг.

Препарат призначають курсами – від декількох тижнів до 2 - 3 місяців.

Побічна дія. Можливі сонливість, сухість у роті, диспептичні явища, алергічні реакції у вигляді шкірного висипу. В осіб літнього віку з’являються (та часто посилюються) ектрапірамідні симптоми.

Протипоказання. Підвищена чутливість до препарату; вагітність і лактація; екстрапірамідні порушення (хвороба Паркінсона). Дитячий вік.

Передозування. Можливі: сонливість, зниження артеріального тиску, блювання, тремтіння кінцівок.

Лікування: промивання шлунка. Терапія симптоматична. Специфічного антидоту не існує.

Особливості застосування. На початку лікування необхідно утриматися від потенційно небезпечних видів діяльності, що вимагають підвищеної уваги і швидкої фізичної реакції (можливий седативний ефект цинаризину). При тривалому застосуванні рекомендується провести контрольне обстеження функції печінки, нирок, картини периферичної крові.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Препарат потенціює дію седативних лікарських засобів і алкоголю, а також може змінювати результати шкірних проб з алергенами.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці при температурі 15 - 25°С. Термін придатності – 4 роки.