Загальна характеристика:
основні фізико-хімічні властивості: прозора рідина від світло-жовтого до темно-жовтого кольору, з характерним запахом тимолу та ментолу;
склад: 1 балон містить стрептоциду розчинного 0,75 г, сульфатіазолу натрію гексагідрату (норсульфазолу натрію) 0,75 г, тимолу 0,015 г, олії евкаліптової
0,015 г, олії м'яти перцевої 0,015 г;
допоміжні речовини: cпирт етиловий, цукор рафінований, гліцерин, твін-80 (полісорбат-80), вода очищена, азот – тиск до 0,6 МПа.
Форма випуску. Аерозоль.
Фармакотерапевтична група. Препарати, що застосовують при захворюваннях горла. Антисептики. Код АТС R02A A20.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка. Протимікробний (антисептичний) і протизапальний засіб. Сульфаніламіди (стрептоцид і сульфатіазол) виявляють антимікробну (бактеріостатичну) дію відносно грампозитивних і грамнегативних коків, Echerichia coli, Shigella spp., Klebsiella spp., Vibrio cholerae, Haemophilus influenzae, Clostridium spp., Bacillus anthracis, Corinebacterium diphtheriae, Yersinia pestis, а також відносно Chlamydia spp., Actinomyces spp., Toxoplasma gondii. Механізм дії сульфаніламідів зумовлений конкурентним антагонізмом з ПАБК і конкурентним пригніченням дигідроптероатсинтетази, що призводить до порушення синтезу тетрагідрофолієвої кислоти, необхідної для синтезу нуклеїнових кислот. Тимол, олія евкаліптова і олія м'яти перцевої, що входять до складу препарату, також виявляють антисептичну дію і помірний протизапальний та муколітичний ефект.
Показання для застосування. Тонзиліти, фарингіти, ларингіти, афтозні і виразкові стоматити.
Спосіб застосування та дози. Призначають місцево дорослим і дітям старше 2 років для зрошення слизової оболонки ротової порожнини і носоглотки.
Перед застосуванням із балона, який необхідно тримати тільки вертикально, знімають запобіжний ковпачок і на шток клапана надівають розпилювач, який є в комплекті. Вільний кінець розпилювача вводять у порожнину рота і натискують на голівку протягом 1 – 2 секунд. Зрошення здійснюють 3-4 рази на добу, після їди або в перервах між прийманнями їжі.
Застосовують для лікування дорослих 3 - 4 рази на добу, дітей – 1 - 2 рази на добу.
Курс лікування становить 3 - 10 днів.
Щоб уникнути закупорки розпилювача після зрошення, останній миють, продувають або кладуть у склянку з чистою водою.
Побічна дія. Можуть виникнути алергічні реакції на компоненти препарату у вигляді висипань на шкірі та свербежу.
Протипоказання. Підвищена індивідуальна чутливість до сульфаніламідних препаратів та ефірних олій; діти до 2 років.
Передозування. Не описано.
Особливості застосування. Перед зрошенням ротову порожнину необхідно прополоскати теплою перевареною водою. З уражених ділянок порожнини рота (виразкова, ерозивна поверхня) стерильним тампоном обережно знімають некротичний наліт.
Лікування дітей слід проводити під наглядом лікаря.
Застосування Ларінгаліпту не впливає на здатність керувати транспортними засобами і механізмами.
Протипоказань до застосування препарату у період вагітності та лактації не виявлено.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Сумісний з іншими лікарськими засобами, клінічно значущих взаємодій не виявлено.
Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей місці при температурі 3 - 35 оС. Охороняти від падінь, ударів, впливу прямих сонячних променів.
Термін придатності – 1 рік.