Загальна характеристика:
міжнародна та хімічна назви: loratadine; етиловий ефір 4-[8-хлор-5,6-дигідро]-1 [H-бензо [5,6] циклогепта [1,2-b] піридин-[1-іліден]-1-піперидинкарбонової кислоти;
основні фізико-хімічні властивості: білі, круглі плоскі таблетки без оболонки з насічкою з одного боку.
склад: 1 таблетка містить лоратадину 10 мг;
допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, крохмаль, натрію крохмальгліколят, тальк, магнію стеарат, колоїдний діоксид кремнію.
Форма випуску. Таблетки.
Фармакотерапевтична група. Протигістамінні засоби для системного застосування. Лоратадин. Код АТС R06A X13.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка. Протигістамінний засіб тривалої дії. Блокує гістамінові Н1 –рецептори. Попереджає розвиток і полегшує перебіг алергійних реакцій. Виявляє протиалергійну, протисвербіжну та протиексудативну дії. Зменшує проникність капілярів, запобігає розвитку набряку тканин, усуває спазм гладеньких м’язів. Препарат не впливає на ЦНС, не виявляє антихолінергічної та седативної дії.
Фармакокінетика. Після прийому внутрішньо в крові виявляється через 15-20 хв, терапевтичний ефект розвивається через 1-3 год, максимальний ефект – через 8-12 год, тривалість дії – 24 год. Приблизно 97 % лоратадину зв’язується з білками плазми крові. Має виражений ефект первинного проходження через печінку; майже повністю метаболізується з утворенням метаболіту – дезкарбоетоксилоратадину. Період напіввиведення лоратадину 3-20 год, його метаболіту – 28 год. Виводиться з сечею. Не проникає через гематоенцефалічний бар’єр. Проникає в грудне молоко.
Фармакокінетика препарату не змінюється у осіб похилого віку та у пацієнтів з нирковою недостатністю, порушенням функції печінки.
Показання для застосування. Алергійний сезонний і цілорічний риніти, кон’юнктивіт, сінна лихоманка, кропив’янка, алергійний дерматит, набряк Квінке, алергійні реакції на укуси комах, при комплексному лікуванні сверблячих дерматозів (контактний дерматит, хронічний дерматит, хронічна екзема).
Спосіб застосування та дози. Дорослим і дітям, старше 12 років, – 10 мг (1 таблетка)
1 раз на добу; дітям від 3 до 12 років з масою тіла менше 30 кг – 5 мг (½ таблетки), з масою тіла понад 30 кг – 10 мг (1 таблетка) 1 раз на добу. Тривалість курсу лікування визначається лікарем.
Побічна дія. У поодиноких випадках можливі сухість у роті, нудота, блювання, гастрит, порушення функції печінки; підвищена втомлюваність, головний біль.
Протипоказання. Підвищена чутливість до Лоратaдину-Нортон, період вагітності і годування груддю, дитячий вік до 3 років.
Передозування. При передозуванні можлива поява сонливості, тахікардії, головного болю. Лікування: промивання шлунка, прийом активованого вугілля, проносних засобів. Специфічного антидоту немає. Лікування симптоматичне.
Особливості застосування. Лоратадин- Нортон не спричиняє звикання при тривалому застосуванні.
Прийом препарату слід припинити не пізніше, ніж за 48 год до проведення діагностичних алергопроб.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні з циметидином, еритроміцином, кетоконазолом відмічається підвищення концентрації Лоратадину в сироватці крові, що не має клінічного значення.
Лоратадин- Нортон не потенціює дію алкоголю.
Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі не вище 25ºС, в темному, недоступному для дітей місці.
Термін придатності – 3 роки.