Хондроитин комплекс инструкция, аналоги и состав

Загальна характеристика:

основні фізико-хімічні властивості: тверді желатинові капсули з безбарвним, прозорим корпусом і безбарвною, прозорою кришечкою, вміст капсул – порошок білого з жовтуватим відтінком кольору;

склад: 1 капсула містить глюкозаміну гідрохлориду 500 мг, хондроїтину сульфату натрію 400 мг;

допоміжні речовини: натрію кроскармелоза, натрію крохмальгліколят, полівінілпіролідон низькомолекулярний медичний, аеросил, магнію стеарат.

Форма випуску. Капсули.

 

Фармакотерапевтична група. Засоби, що впливають на опорно-руховий апарат.

Код АТС М09А Х10**.

 

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Хондроітин комплекс – комбінований препарат для стимуляції регенерації хрящової тканини. Дія препарату зумовлена компонентами, що входять до його складу.

Глюкозаміну гідрохлорид і хондроїтину сульфат натрію беруть участь в біосинтезі сполучної тканини, попереджують процеси руйнування хряща і стимулюють регенерацію хрящової тканини. Хондроїтину сульфат натрію впливає на фосфорно-кальцієвий обмін у хрящовій тканині та гальмує процес її дегенерації, прискорює процеси відновлення кісткової тканини. Стимулює утворення гіалурону, синтез протеогліканів і колагену типу ІІ, а також захищає гіалуронон від ферментативного розщеплення (шляхом пригнічення активності гіалуронідази) та від ушкоджуючої дії вільних радикалів; підтримує в’язкість синовіальної рідини, стимулює механізм репарації хряща і пригнічує активність тих ферментів (еластаза, гіалуронідаза), які розщеплюють хрящ. При лікуванні остеоартриту полегшує симптоми захворювання і зменшує потребу в нестероїдних протизапальних засобах. Глюкозаміну гідрохлорид при систематичному застосуванні препарату уповільнює прогресування дегенеративних процесів у суглобах, хребті та навколохребтових м'яких тканинах. Введення екзогенного глюкозаміну посилює утворення хрящового матриксу і забезпечує неспецифічний захист від хімічного руйнування хряща. Іншою можливою функцією глюкозаміну гідрохлориду є захист пошкодженого хряща від метаболічного руйнування, що спричиняють нестероїдні протизапальні засоби та глюкокортикостероїди, а також власна помірна протизапальна дія.

Фармакокінетика. Біодоступність глюкозаміну гідрохлориду становить 25% (виражений ефект «першого проходження» через печінку). При його розподілі в тканинах найбільші концентрації виявляються в печінці, нирках і суглобному хрящі. Близько 30% прийнятої дози довгостроково персистирують у кістковій і м’язовій тканині. Період напіввиведення – 68 годин. Виводиться переважно із сечею в незміненому вигляді, частково – з калом.

Біодоступність хондроїтину сульфату натрію – 13%. При одноразовому пероральному прийомі препарату максимальна концентрація хондроїтину сульфату натрію в плазмі крові досягається через 3 - 4 години, у синовіальній рідині – через 4 - 5 годин. Концентрація в синовіальній рідині перевищує плазмову. Виводиться головним чином нирками за 24 години.

 

Показання для застосування. Дегенеративно-дистрофічні захворювання суглобів і хребта: остеоартроз, артропатія, міжхребтовий остеохондроз, спондильоз, переломи (для прискорення утворення кісткової мозолі).

Спосіб застосування та дози. Хондроітин комплекс призначають дорослим і дітям старше 15 років приймати внутрішньо, за 30 - 40 хвилин до їди, по 1 капсулі 2 рази на день протягом перших трьох тижнів; по 1 капсулі 1 раз на день протягом наступних 5 - 6 місяців. Мінімальна тривалість прийому становить 2 місяці. Стійкий лікувальний ефект досягається при прийомі препарату не менше 6 місяців.

Побічна дія.

З боку шлунково-кишкового тракту: біль в епігастральній ділянці, нудота, блювання, метеоризм, діарея/запор.

З боку центральної нервової системи: запаморочення.

Алергічні реакції: висипання на шкірі, свербіж.

 

Протипоказання. Індивідуальна підвищена чутливість до компонентів препарату, виражені порушення функції нирок, фенілкетонурія, вагітність, лактація, схильність до кровоточивості, діти до 15 років.

Передозування. Випадків передозування препарату не описано.

Особливості застосування. Для запобігання появи небажаних ефектів препарат необхідно застосовувати в дозах, що рекомендуються.

Капсули Хондроітин комплекс можна застосовувати в складі комбінованої терапії з глюкокортикостероїдами та нестероїдними протизапальними засобами. Клінічні дані про ефективність і безпеку застосування препарату у дітей до 15 років відсутні.

На час лікування слід обмежити вживання цукру, рідини та виключити вживання алкоголю.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При комбінованому застосуванні препарат Хондроїтин комплекс посилює всмоктування з шлунково-кишкового тракту тетрациклінів і зменшує – напівсинтетичних пеніцилінів і левоміцетину (хлорамфеніколу). Хондроітин комплекс можна застосовувати разом з нестероїдними протизапальними засобами та глюкокортикостероїдами. На фоні прийому препарату знижується потреба в нестероїдних протизапальних засобах.

Умови та термін зберігання. Зберігати і сухому, захищеному від світла місці при температурі 15 - 25°С. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Термін придатності – 2 роки.