Долороф инструкция, аналоги и состав

Загальна характеристика:

міжнародна назва: rofecoxib;

основні фізико-хімічні властивості: круглі, зі скошеними краями таблетки світло-жовтого кольору, з лінією розлому на одному боці;

склад: 1 таблетка містить рофекоксибу 12,5 мг або 25 мг ;

допоміжні речовини: манітол, глюкоза безводна, целюлоза мікрокристалічна, натрію кроскармелоза, кремній колоїдний безводний, натрію лаурилсульфат, есенція Trusil Orange Special, аспартам, барвник Тартразин, ментол, магнію стеарат.

 

Форма випуску. Таблетки.

 

Фармакотерапевтична група. Нестероїдні протизапальні і протиревматичні засоби. Коксиби. Код ATС М01А Н02.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Нестероїдний протизапальний препарат — високоселективний інгібітор циклооксигенази-2 (ЦОГ-2). Він має знеболюючі, жарознижуючі, протизапальні властивості. ЦОГ-2 активується у відповідь на запальний процес. Це приводить до синтезу і накопиченню медіаторів запалення, зокрема простагландину Е2, що спричинює запалення, набряк і біль. Протизапальна дія рофекоксибу здійснюється за рахунок пригнічення синтезу простагландинів шляхом інгібування ЦОГ-2.

У терапевтичних концентраціях препарат не пригнічує циклооксигеназу-1 (ЦОГ-1). Таким чином він не здійснює впливу на простагландини, які синтезуються за рахунок активації ЦОГ-1 і внаслідок цього не перешкоджає нормальним фізіологічним процесам, пов’ язаним з ЦОГ-1 у тканинах, особливо в шлунку, кишковому тракті та тромбоцитах.

Фармакокінетика. Всмоктування. При прийомі добре всмоктується, біодоступність рофекоксибу в середньому становить 93%. При щоденному прийомі препарату 1 раз на добу в дозі 25 мг максимальна концентрація (Сmax) у плазмі дорослих досягає приблизно через 2 год і дорівнює 0,305 мкг/мл.

Розподіл. Приблизно 85% рофекоксибу зв’язується в організмі з білками плазми крові при концентрації 0,05 - 25 мкг/мл.

Метаболізм. Долороф метаболізується у печінці. Основні метаболіти не мають властивості інгібувати ЦОГ-2.

Виведення. 72% препарату виводиться із сечею у вигляді метаболітів, 14% - з фекаліями. Плазмовий кліренс при прийомі препарату у дозі 25 мг 1 раз на добу дорівнює приблизно 120 мл/хв.  Фармакокінетика в особливих клінічних випадках. Фармакокінетіка рофекоксибу у пацієнтів похилого віку (65 років і старше) не відрізняється від фармакокінетики у молодих пацієнтів.  

Показання для застосування. Долороф призначається при гострому та хронічному остеоартриті; больовому синдромі різного генезу – періартриті, бурситі, тендиніті, тромбофлебіті, травмах опорно-рухового апарату, остеохондрозі, невралгії, люмбаго, первинній дисменореї.

Спосіб застосування та дози. При лікуванні больового синдрому та первинної дисменореї рекомендована доза Долорофу – 50 мг 1 раз на добу, наступні дози – 25 мг або 50 мг 1 раз на добу за необхідності. Максимальна добова доза – 50 мг.

Остеоартрит.

Рекомендована початкова доза Долорофу – 12,5 мг 1 раз на добу, яка може бути збільшена до 25 мг 1 раз на добу, що є максимальною рекомендованою добовою дозою.

Долороф застосовується незалежно від прийому їжі.

Побічна дія.

З боку центральної нервової системи: сонливість, ослаблення швидкості мислення, запаморочення.

З боку шлунко-кишкового тракту: 2% - печія, диспепсія, дискомфорт в епігастральній ділянці, нудота; рідко - афтозний стоматит; 1% - збільшення активності АЛТ, АСТ.

З боку сердцево-судинної системи: 2% - артеріальна гіпертензія, застійна серцева недостатність.

Алергічні реакції: ангіоневротичний набряк, свербіж, висипання, кропив’янка.

Інше: 2% - набряк нижніх кінцівок.

Протипоказання. Долороф протипоказаний пацієнтам з підвищеною чутливістю до рофекоксибу або інших компонентів препарату, інших нестероїдних протизапальних засобів, при вагітності, в період годування груддю.

Долороф не повинен застосовуватися хворими на астму.

Протипоказаний дітям до 12 років.

 

Передозування. Не було виявлено передозування при проведенні клінічних досліджень. Застосування дози 1 раз на добу Долорофу 1 000 мг та багаторазові дози 250 мг на добу протягом 14 днів не виявили серйозної токсичності.

У разі передозування необхідно застосовувати загально визнані заходи підтримки – промивання шлунка, клінічний контроль та підтримуюче лікування.

Особливості застосування. Долороф вважається безпечним при застосуванні терапевтичних доз протягом 6 - 12 місяців.

Долороф не повинен призначатися пацієнтам з алергічними реакціями на ацетилсаліцилову кислоту в анамнезі. Дуже обережно призначається пацієнтам, які хворіли на виразку шлунка та 12-палої кишки або мали шлунково-кишкову кровотечу.

Долороф не застосовується пацієнтами, які лікуються ацетилсаліциловою кислотою.

У пацієнтів з підвищеним ризиком порушення ниркової перфузії використання Долорофу, який інгібує синтез простагландинів, може призвести до зменшення ниркового кровотоку і погіршання функції нирок. Найбільша ймовірність такої дії спостерігається у пацієнтів з наявністю в анамнезі тяжких порушень функції нирок, некомпенсованої серцевої недостатності, цирозу печінки. У цієї категорії пацієнтів протягом усього курсу лікування необхідно контролювати функцію нирок. Пацієнтам зі значною дегідратацією до початку терапії рекомендовано проведення регідратації. Ризик розвитку перфорацій, виразок і кровотеч у верхніх відділах шлунково-кишкового тракту підвищується у пацієнтів старше 65 років. Препарат може маскувати пропасницю, яка є проявом інфекції, що необхідно брати до уваги при призначенні Долорофу пацієнтам, які використовують його при інфекційних захворюваннях. При комбінованій терапії з антикоагулянтами необхідно контролювати протромбіновий час. Не застосовується як засіб профілактики серцево-судинних захворювань.

Вагітність і лактація.

На останніх термінах вагітності (ІІІ триместр) не слід призначати Долороф, як і інші препарати, що інгібують синтез простагландинів, тому що він може спричинити передчасне закриття артеріального протоку у плода.

У І та ІІ триместрах вагітності Долороф призначають, коли очікувана користь терапії для матері перевищує потенційний ризик для плода. За необхідності застосування препарату в період лактації годування груддю рекомендовано припинити.

Під час лікування препаратом Долороф рекомендується утримуватися від керування транспортними засобами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Підвищує концентрацію метотрексату в плазмі крові на 23%. Знижує ефективність гіпотензивної терапії інгібіторами АПФ. При одночасному застосуванні з антикоагулянтами можливо підвищення протромбінового часу. Рифампіцин, рифаміцин знижують концентрацію рофекоксибу у плазмі крові на 50%. Не чинить значної клінічної дії на фармакокінетику преднізолону, гормональних контрацептивів для прийому внутрішньо (етинілестрадіолу, норетиндролу), дигоксину, антацидів, циметидину, кетоконазолу.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25°С.

Термін придатності – 2 роки.