Загальна характеристика:
основні фізико- хімічні властивості: круглі, двоопуклі таблетки, вкриті оболонкою, жовтувато-зеленуватого кольору, з гладкою, блискучою поверхнею;
склад: 1 таблетка містить ліпази 6000 ОД, трипсину 450 ОД, хімотрипсину
1500 ОД, амілази 7500 ОД, холієвої кислоти 13,5 мг, пепсину 50 ОД, гідрохлоридів амінокислот 100 мг;
допоміжні речовини: сахароза, кремнію діоксид колоїдний безводний, сополімер метакрилової кислоти, повідон, поліетиленгліколь, гуміарабік, тальк, діоксид титану (Е 171), фармацевтичні воски, барвник хіноліновий жовтий (Е 104), індиготін (Е 132), тартразин (Е 102).
Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.
Фармакотерапевтична група. Засоби замісної терапії, які використовують при розладах травлення, включно й ферменти. Код АТС А 09А А02.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка. Панзинорм форте містить речовини необхідні для перетравлювання їжі, завжди наявні у шлунку та кишках. Інгредієнти препарату Панзинорм форте є речовинами тваринного походження, але вони майже ідентичні тим речовинам, які знаходять в організмі людини. Природне співвідношення основних складників препарату сприяє збалансованому засвоєнню всіх видів їжі. Спеціальна технологія виготовлення таблеток в оболонці дає змогу кожному окремому інгредієнта надходити саме в ту частину шлунково-кишкового тракту, де він дасть максимальний ефект та допоможе перетравлюванню жирів, вуглеводнів та білків.
Оболонка таблетки розчиняється в шлунку, де вивільнюються пепсин та гідрохлориди амінокислот. Шлункова кислота, яка підвищує кислотність шлункового соку, утворюється в шлунку з амінокислих хлоргідратів. Пепсин є ферментом шлункового соку, який бере участь у перетравлюванні білків.
Внутрішня частина таблетки остаточно розчиняється лише в тонкому кишечнику, де вивільнюються ферменти підшлункової залози (ліпаза, амілаза, трипсин та химотрипсин, та жовчна (холієва) кислота). Ліпаза необхідна для перетравлювання жирів, амілаза – вуглеводів, а трипсин та химотрипсин беруть участь у перетравлюванні білків. Жовчна (холієва) кислота емульгує жири і створює сприятливі умови для дії ліпази.
Показання.
Недостатність секреторної і перетравної здатності шлунка і кишечнику (хронічні гастрити, ентероколіти), недостатність функції підшлункової залози (хронічний панкреатит, муковісцедоз), гепатити, холецистити, після операцій на шлунку, підшлунковій залозі і печінці, при розладах травлення, пов’язаних з порушенням дієти. При підготовці до рентгенологічного та ультразвукового обстеження органів черевної порожнини.
Спосіб застосування та дози.
Панзинорм форте слід приймати під час прийому їжі для полегшення та покращання її перетравлювання, запиваючи невеликою кількістю рідини. Таблетки слід ковтати цілими, не розжовуючи і не ламаючи їх. Починати лікування слід з однієї таблетки під час прийому їжі. Якщо цього недостатньо, лікар може збільшити дозу. Звичайно, одна або дві таблетки протягом основного прийому їжі (3 рази на день) є достатніми. Для хворих, яким потрібна більша доза, можливе призначення ще однієї таблетки з додатковим прийомом їжі. Якщо хворий забув прийняти таблетку разом з їжею, необхідно дочекатись наступного прийому їжі і продовжити звичайний прийом таблеток. Не слід приймати подвійну дозу ліків для надолужування забутої дози.
Побічна дія.
Серйозні побічні ефекти спостерігаються дуже рідко, такі як: набряк обличчя, рота або горла, що може спричинити ускладнене дихання або ковтання, набряк рук і ніг, висипання на шкірі, запаморочення або жовтяниця. Такі симптоми свідчать про можливу серйозну реакцію гіперчутливості. При відчутті болю, вздуття та спазмів у животі треба розглянути можливість непрохідності кишечнику.
Більш розповсюдженими побічними ефектами є слабкість, блювання, біль у животі, запор, діарея.
Протипоказання.
Панзинорм форте протипоказаний при:
алергічних реакціях на будь-який компонент препарату або при алергії на продукти, що отримані зі свиней чи великої рогатої худоби;
захворюванні печінки: гепатиті, порушеннях функції печінки, комі з причини печінкової недостатності, жовтяниці через обструкцію жовчних протоків (обтураційній жовтяниці);
захворюванні жовчного міхура або жовчних протоків, наприклад, гострому запаленні (емпіємі) жовчного міхура або жовчних протоків, гострому холелітіазі.
захворюванні підшлункової залози: гострому запаленні або загостренні хронічного запалення підшлункової залози (панкреатит).
Передозування.
Повідомлень про системне отруєння, викликане передозуванням Панзинорм форте не було. Однак можуть виникнути діарея, подразнення шкіри навколо анального отвору, підвищення рівня сечової кислоти або уратів у крові та сечі.
Особливості застосування.
Жовчна (холієва) кислота може спровокувати загострення захворювання печінки, особливо тих, що пов’язані з утрудненнями виділення жовчі.
Не встановлено наскільки безпечно давати ці ліки дітям.
Ферменти підшлункової залози можуть зменшити абсорбцію такого вітаміну як фолієва кислота. Препарат містить тартразин, який може викликати алергічну реакцію, аж до астми. Алергічні реакції частіше можуть з’явитися у людей, чутливих до ацетилсаліцилової кислоти. Хворі на діабет, повинні мати на увазі, що кожна таблетка, вкрита оболонкою, містить 0,22 г цукру-сахарози.
Вагітність та годування груддю
Вагітні жінки можуть приймати Панзинорм форте у разі, якщо потенційна користь для матері перевищує можливий ризик для плода.
Жінки, які годують груддю, можуть приймати препарат тільки тоді, коли цього не можна уникнути.
Вплив на здатність керувати автомобілем і працювати з іншою технікою
Препарат не впливає на здатність керувати автомобілем і працювати з будь-якими інструментами або технічними пристроями.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами.
Ферменти підшлункової залози можуть зменшити всмоктування фолієвої кислоти.
Умови та термін зберігання.
Ліки не слід використовувати після закінчення строку придатності, вказаного на упаковці. Термін придатності – 3 роки.
Зберігайте при температурі не вище 25 оС, у захищеному від вологи місці.
Зберігайте в місці, недоступному для дітей.