Загальна характеристика:
основні фізико-хімічні властивості: прозора, безбарвна, в’язка рідина;
склад: 1 г гелю містить карбомеру 2 мг;
допоміжні речовини: цетрімід, сорбіт, натрію гідроксид, вода для ін’єкцій.
Форма випуску. Гель очний.
Фармакотерапевтична група. Штучні замінники слізної рідини та інші нейтральні препарати. Код АТС S01X A20.
Фармакологічні властивості.
Основу препарату складає високомолекулярний гідрофільний полімер. Його значення рН і осмоляльність аналогічні таким у нормальної слізної плівки. Завдяки своїм фізичним властивостям очний гель утримує воду й утворює світлопрозору плівку, що змазує і змочує поверхню ока. Сіль, що міститься в слізній рідині, руйнує структуру гелю і вивільнює вологу.
Максимальний час перебування карбомеру в тканинах ока становить 90 хвилин.
Показання для застосування.
Замісна терапія при зниженій секреції слізної рідини, лікування синдрому сухих очей, симптоматичне лікування сухого кератокон’юнктивіту.
Спосіб застосування та дози.
Лікування синдрому сухих очей потребує індивідуального режиму дозування. Залежно від тяжкості й вираженості симптомів рекомендується закапувати в кон’юнктивальний мішок по одній краплі гелю, 3-5 разів на день або ще частіше, а також приблизно за 30 хвилин перед сном.
Лікування сухого кератокон’юнктивіту продовжується, як правило, тривалий час, тому для контролю за станом пацієнта і регулювання дози необхідні регулярні консультації лікаря-окуліста.
Застереження
Відісік не слід закапувати при вставлених контактних лінзах, їх рекомендується видалити з очей і вставити знову не раніше, ніж через 15 хвилин після застосування гелю.
Побічна дія.
У поодиноких випадках можуть мати місце реакції підвищеної чутливості до деяких компонентів препарату. Відісік містить консервант цетрімід, який може спричиняти подразнення очей, особливо при частому або тривалому застосуванні (печіння, почервоніння, відчуття стороннього тіла в оці), і ушкодження епітелію рогівки. Тому для лікування хронічної форми сухого кератокон’юнктивіту слід застосовувати препарати, що не містять консервантів.
Протипоказання.
Відісік не слід застосовувати при відомій підвищеній чутливості до будь-якого з компонентів препарату.
Передозування.
Не можливо.
Особливості застосування.
Застосування при вагітності і під час лактації
Клінічні дані щодо безпеки застосування Відісіку під час вагітності і годування груддю відсутні. Доклінічне вивчення препарату свідчить, що ризик при застосуванні Відісіку у ці періоди є дуже низьким.
Проте під час вагітності і годування груддю лікар завжди повинний ретельно виважувати очікувану користь лікування препаратом проти потенційного ризику.
Діти
Дані щодо застосування препарату для лікування дітей відсутні.
Вплив на здатність керувати автомобілем і працювати з механізмами
Протягом декількох хвилин після закапування Відісіку у кон’юнктивальний мішок сприймане оком зображення може розпливатися через утворення слизу. У зв’язку з цим рекомендується на деякий час припинити керування автомобілем або роботу з механізмами.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами.
Дотепер не відома.
Примітка.
Відісік може подовжувати час контакту інших лікарських засобів, що застосовуються, з очима.
При використанні Відісіку разом з іншими офтальмологічними засобами різні медичні препарати слід застосовувати з інтервалом щонайменше 15 хвилин. У будь-якому випадку Відісік треба закапувати останнім.
Умови та термін зберігання.
Зберігати при температурі не вище 25 °С, у недоступному для дітей місці.
Термін придатності препарату в закритому тюбику – 3 роки.
Після першого розкриття тюбика його вміст слід використати протягом не більше 6 тижнів.
Не застосовувати препарат після закінчення зазначеного на упаковці терміну придатності.