Амиксин® IC инструкция, аналоги и состав

Загальна характеристика:

хімічна назва: дигідрохлорид 2,7-біс-[2-(діетиламіно)етокси]-флуорен-9-он;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки круглої форми з двоопуклою поверхнею, вкриті оболонкою оранжевого (0,125 г) та темно-рожевого кольорів (0,06 г), на розламі видно два шари;

склад: 1 таблетка містить аміксину 0,06 г або 0,125 г;

допоміжні речовини: кальцію дигідрофосфат, гідроксипропілметилцелюлоза, мікрокристалічна целюлоза (МКЦ), полівінілпіролідон, натрію кроскармелоза, крохмаль картопляний, поліетиленгліколь, тальк, аеросил, кальцію стеарат, кандурин, титану діоксид, барвники.

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Імуностимулятори. Код АТС L03A X15.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Аміксин® ІС стимулює утворення в організмі a-b-g-інтерферонів. Основними продуцентами інтерферону у відповідь на введення Аміксину® ІС є клітини епітелію кишечнику, гепатоцити, Т-лімфоцити, нейтрофіли та гранулоцити. Після прийому внутрішньо максимум продукції інтерферону визначається в послідовності кишечник – печінка – кров через 4–24 години. Аміксин® ІС має імуномодулюючий та противірусний ефект. Стимулює стовбурові клітини кісткового мозку, залежно від дози посилює антитілоутворення, зменшує ступінь імунодепресії, відновлює співвідношення Т-супресори/Т-хелпери. Ефективний проти широкого кола вірусних інфекцій, у тому числі проти вірусів грипу, інших гострих респіраторних вірусних інфекцій, гепато- і герпевірусів. Механізм антивірусної дії пов’язаний з інгібуванням трансляції вірус-специфічних білків в інфікованих клітинах, унаслідок чого пригнічується репродукція вірусів.

Фармакокінетика. Після прийому внутрішньо Аміксин® ІС швидко всмоктується з шлунково-кишкового тракту. Біодоступність становить 60%. Близько 80% препарату зв’язується з білками плазми.

Препарат не піддається біотрансформації і не накопичується в організмі.

Виводиться препарат практично в незмінному вигляді з фекаліями (70%) і з сечею (9%). Період напіввиведення (Т1/2) становить 48 годин.

Показання для застосування.

Дорослі: для лікування вірусних гепатитів А, В, С, герпетичної інфекції, цитомегаловірусної інфекції, у складі комплексної терапії інфекційно-алергічних і вірусних енцефаломієлітів (розсіяний склероз, лейкоенцефаліти, увеоенцефаліти та ін.), у складі комплексної терапії урогенітального та респіраторного хламідіозу, для лікування і профілактики грипу та інших гострих респіраторних вірусних інфекцій.

Діти від 7 років: для лікування грипу та інших гострих респіраторних вірусних інфекцій.

 

Спосіб застосування та дози.

Препарат приймають внутрішньо, після їди.

Для профілактики вірусного гепатиту А – 0,125 г на тиждень протягом 6 тижнів.

Для лікування вірусного гепатиту А – у 1 день по 0,125 г 2 рази, після цього – по 0,125 г через 48 годин. Курсова доза – 1,25 г .

Для лікування гострого гепатиту В – у 1–2 день по 0,125 г. Після цього – по 0,125 г через 48 годин. Курсова доза – 2 г, при затяжному перебігу гепатиту В – по 0,125 г, 2 рази на добу в 1 день, після цього – по 0,125 г через 48 годин. Курсова доза – 2,5 г.

При хронічному гепатиті В – початкова фаза лікування 2,5 г – перші 2 дні по 0,25 г, після цього – по 0,125 г через 48 годин. Фаза продовження від 1,25 г до 2,5 г – по 0,125 г на тиждень. Курсова доза Аміксину® ІС від 3,75 г до 5 г.

При гострому гепатиті С – у 1–2 день – по 0,125 г, після цього – по 0,125 г через 48 годин. Курсова доза – 2,5 г.

При хронічному гепатиті С – початкова фаза лікування 2,5 г – перші 2 дні по 0,25 г. Після цього – по 0,125 г через 48 годин. Фаза продовження 2,5 г – по 0,125 г на тиждень. Курсова доза Аміксину® ІС 5 г.

При лікуванні грипу та інших гострих респіраторних вірусних інфекцій – у перші 2 доби хвороби по 0,125 г, після цього – через 48 годин по 0,125 г. На курс лікування – 0,75 г.

Для профілактики грипу та інших гострих респіраторних вірусних інфекцій – 0,125 г 1 раз на тиждень протягом 6 тижнів.

Для лікування герпетичної, цитомегаловірусної інфекції – у перші 2 доби по 0,125 г, після цього – через 48 годин по 0,125 г. Курсова доза – 2,5 г.

При урогенітальному та респіраторному хламідіозі – у перші 2 доби по 0,125 г, після цього – через 48 годин по 0,125 г. Курсова доза – 1,25 г.

При комплексній терапії нейровірусних інфекцій дозу встановлюють індивідуально, курс лікування становить 4 тижні.

Діти старше 7 років при неускладнених формах грипу або інших гострих респіраторних вірусних інфекціях препарат приймають по 0,06 г, 1 раз на день після їди в 1, 2, 4 день від початку лікування. Курсова доза – 0,18 г. При виникненні ускладнень грипу або інших гострих респіраторних вірусних захворювань препарат приймають у 1, 2, 4, 6 день від початку лікування. На курс лікування 0,24 г.

 

Побічна дія.

В окремих хворих можливі диспептичні явища, короткочасна лихоманка.

 

Протипоказання. Індивідуальна чутливість до препарату. Період вагітності та лактації. Діти молодше 7 років.

 

Передозування. Випадки передозування Аміксину® ІС не відомі.

 

Особливості застосування.

У складі комплексної терапії нейровірусних інфекцій Аміксин® ІС застосовують під наглядом лікаря.

 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.

Сумісний з антибіотиками та засобами традиційного лікування вірусних та бактеріальних захворювань.

Клінічно значуща взаємодія Аміксину® ІС з антибіотиками та засобами традиційного лікування вірусних та бактеріальних інфекцій не виявлена.

 

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, сухому та захищеному від світла місці при температурі від +15 до +25°С. Термін придатності – 3 роки. Після закінчення терміну придатності таблетки Аміксин® ІС не повинні застосовуватися.

Пользователей также интересует