Фарматон инструкция, аналоги и состав

Загальна характеристика:

основні фізико-хімічні властивості: жовта масляниста паста у м’яких желатинових гладких, блискучих, непрозорих, темно-коричневих капсулах з поздовжнім швом, зі слабковираженим характерним запахом;

склад: 1 капсула містить

стандартизованого екстракту женьшеню Panax G115 Фарматон (із кореня Panax ginseng C.A.Meyer)

40 мг,

2-диметиламіноетанолу гідрогентартрату

26 мг,

вітаміну А

4000 МО,

вітаміну В1

2 мг,

вітаміну В2

2 мг,

вітаміну В6

1 мг,

вітаміну В12

1 мкг,

вітаміну С

60 мг,

вітаміну Д2

400 МО,

вітаміну Е

10 мг,

Нікотинаміду

15 мг,

кальцію пантотенату

10 мг,

Рутину

20 мг,

Заліза

10 мг,

Кальцію

90,3 мг,

Фосфору

70 мг,

Фтору

0,2 мг,

Міді

1 мг,

Калію

8 мг,

Марганцю

1 мг,

Магнію

10 мг,

Цинку

1 мг,

Лецитину

50 мг,

лецитину соєвого

16 мг;

допоміжні речовини: лактози моногідрат, кремнію діоксид колоїдний безводний, суміш воскова, олія рапсова, етилванілін, олія арахісова, желатин, гліцерин 85%, натрію пропіл-р-гідроксибензоат, натрію етил-р-гідроксибензоат, заліза оксид чорний (Е172), заліза оксид червоний (Е172).

Форма випуску. Капсули.

Фармакотерапевтична група. Вітамінні препарати, інші комбінації. Код АТС А11JС.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. До складу препарату ФАРМАТОН капсули входять вітаміни, мінерали та мікроелементи у кількості, що відповідає добовим потребам організму, та стандартизований екстракт женьшеню Panax G115 Фарматон.

Стандартизований екстракт женьшеню Panax G115 Фарматон підвищує загальний рівень клітинної активності, що приводить до підвищення розумової та фізичної активності. Вітаміни, мінерали та мікроелементи коригують і запобігають порушенню клітинного метаболізму у випадках підвищеної потреби в них. Вітаміни групи В входять до складу ферментів, що каталізують ряд метаболічних процесів, зокрема вуглеводного, ліпідного, білкового обміну.

Фармакокінетика. Фармакокінетика препарату не досліджувалася.

Показання для застосування. Застосування препарату рекомендовано у стані виснаження (наприклад, спричиненого стресом), за наявності втоми, відчуття слабкості, зниження уваги та пам’яті. При погано збалансованому або недостатньому харчуванні, наприклад у людей літнього віку, або у зв’язку з елімінаційною дієтою, відсутністю апетиту, виснаженням у результаті гострого або хронічного захворювання, включаючи хірургічне лікування та період одужання.

 

Спосіб застосування та дози. Препарат призначають приймати дорослим та дітям старше 12 років внутрішньо, по 1 капсулі на добу, під час сніданку. Капсулу слід ковтати цілою (не розжовувати), з невеликою кількістю води. У разі труднощів при ковтанні капсулу слід надрізати, видавити її вміст на ложку і проковтнути разом з варенням, медом або з якоюсь їжею.

 

Побічна дія. Препарат звичайно добре переноситься, але у поодиноких випадках спостерігалися головний біль, запаморочення; з боку шлунково-кишкового тракту - такі реакції, як нудота, болі у шлунку, блювання та пронос; такі реакції гіперчутливості, як висип, свербіж.

 

Протипоказання. Препарат не слід призначати у разі порушення метаболізму кальцію (гіперкальціємія, гіперкальціурія відповідно); за наявності гіпервітамінозу А або Д, при нирковій недостатності, під час лікування ретиноїдами (наприклад при лікуванні акне) або вітаміном Д, у разі підвищеної чутливості до одного з інгредієнтів. Дитячий вік до 12 років.

 

Передозування. Характер токсичної дії препарату при значному передозуванні буде подібним до характеру дії жиророзчинних вітамінів А і Д. Довготривале добове застосування великої кількості (дорівнює 25 капсулам для вітаміну А та 5 капсулам для вітаміну Д) може спричинити появу таких симптомів хронічної токсичності, як блювання, головний біль, сонливість і діарея. Гострі симптоми спостерігаються тільки при дуже великих дозах. Загальна добова доза прийому заліза та цинку не повинна перевищувати 15 мг для обох мікроелементів.

 

Особливості застосування. Не приймати одночасно з іншими препаратами, що містять вітаміни та мінерали. Не призначений для застосування в педіатричній практиці.

Відповідно до загальної медичної практики рішення про застосування препарату вагітними або жінками в період лактації повинен приймати лікар, виходячи з потреби організму вагітної у вітамінах.

 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. В дослідженнях женьшень продемонстрував зниження дії антикоагулянтів.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, сухому місці при температурі від + 15º С до + 25º С в щільно закупореному флаконі.

Термін придатності - 3 роки. Препарат не слід застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.