Загальна характеристика:
основні фізико-хімічні властивості: круглі, плоскі таблетки рожевого кольору з вкрапленнями від світло- до темно-рожевого кольору з закругленими, зрізаними під кутом краями;
склад: 1 таблетка містить тіаміну нітрату 3,75 мг, рибофлавіну фосфату – 7 мг, піридоксину гідрохлориду – 4,25 мг, ціанокобаламіну – 12,5 мкг, аскорбінової кислоти – 187,5 мг, токоферолу ацетату – 30 мг, біотину – 12,5 мкг, нікотинаміду – 37,5 мг, D-пантотенату кальцію – 25 мг, кислоти фолієвої – 0,5 мг, натрію гідрокарбонату – 856,8 мг, калію дигідрофосфату – 439,2 мг, кальцію карбонату – 250 мг, магнію карбонату – 145,85 мг, калію гідрокарбонату – 93,52 мг;
допоміжні речовини: кислота лимонна, аспартам, барвник зі столового буряка (натуральний), ароматизатор апельсиновий 76828-51, ароматизатор апельсиновий 9/008828.
Форма випуску. Таблетки шипучі (з апельсиновим смаком).
Фармакотерапевтична група. Полівітаміни з іншими мінералами, включаючи комбінації. Код АТС А11АА03.
Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Препарат містить комплекс вітамінів та мінералів, необхідних для нормального функціонування організму. Вітаміни групи В, що входять до складу цього препарату, є коферментами численних ферментативних реакцій перетворення вуглеводів, жирів та білків. Вітамін С позитивно впливає на збереження нормальної структури і функціонування стінок кровоносних судин, бере участь у біосинтезі колагену, є важливим антиоксидантом. Вітамін Е також виконує функцію антиоксиданту, захищаючи клітини від дії вільних радикалів, запобігаючи атеросклеротичним змінам та процесам старіння клітин. Подібним чином, фолієва кислота запобігає розвитку атеросклеротичних процесів та ризику виникнення ішемічної хвороби серця та тромбозу периферійних судин. Біотин, вітамін РР та пантотенова кислота допомагають запобігти утворенню змін на шкірі, порушенням функціонування нервової системи та травного тракту. Мінерали, що входять до складу препарату, беруть участь у метаболічних змінах і є
матеріалами для будування (кальцій, магній, фосфор), беруть участь у регулюванні проникності клітинних мембран (натрій, калій).
Фармакокінетика. Не вивчалась.
Показання для застосування. Лікування гіпо-, авітамінозів та дефіциту мінеральних речовин у дорослих та дітей старше 12 років. Препарат застосовують при підвищеній потребі у вітамінах та мінералах у період одужання після тяжких захворювань, антибіотикотерапії, при інтенсивних фізичних та розумових навантаженнях.
Спосіб застосування та дози. Дорослим і дітям старше 12 років застосовувати один раз на день зразу після їди по 1 таблетці, розчиненій у склянці води. Курс лікування визначається індивідуально, але становить, як правило, не менше місяця.
Побічна дія. Алергічні реакції. Може виникнути подразнення шлунка або кишечнику (нудота, блювання).
Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату. Через вміст аспартаму препарат не можна застосовувати хворим на фенілкетонурію. Діти віком до 12 років.
Передозування. Про випадки передозування не повідомлялося. До складу препарату входять активні інгредієнти, які не накопичуються в організмі у великих кількостях, а їх надлишок швидко виводиться.
Особливості застосування. Препарат не містить цукру, може застосовуватися хворими на діабет. Забарвлення сечі в помаранчевий колір є наслідком виведення надлишку вітаміну В2 і не становить загрози для організму.
З обережністю приймати при захворюваннях нирок та схильності до тромбозів. Людям із нирковою недостатністю і/або порушенням циркуляції крові необхідно застосовувати препарат під наглядом лікаря.
Не приймати з іншими препаратами, що містять вітаміни та мінеральні речовини (кальцій, калій, магній).
Вагітність та годування груддю.
Препарат можна застосовувати у період вагітності, тільки потрібно уважно оцінити співвідношення користі/ризику при призначенні лікування в період вагітності.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Вітамін В6, що застосовується пацієнтами, які приймають леводопу без інгібітора периферичної декарбоксилази, послаблює ефективність L-DOPA при лікуванні хвороби Паркінсона. Ізоніазид, циклосерин і пеніцилін утворюють неактивні комбінації з піридоксином і зменшують його концентрацію в організмі. Фолієва кислота може послаблювати антисудомну дію фенітоїну і, навпаки, фенітоїн може зменшувати вміст фолієвої кислоти в організмі. Пробенецид зменшує виведення рибофлавіну. Трициклічні антидепресанти, як і похідні фенотіазину, можуть зменшувати ефективність дії вітаміну В2. Препарати, що нейтралізують дію шлункових кислот, не слід застосовувати одночасно з вітаміном С. Саліцилова кислота та її похідні (наприклад, ацетилсаліцилова кислота) блокують вивільнення вітаміну С тромбоцитами і зменшують його концентрацію в плазмі крові. Холестирамін, колестипол та мінеральні масла можуть погіршувати засвоювання вітаміну Е.
Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі 15 ºС - 25 ºС у щільно закритому контейнері в місцях, недоступних для дітей. Термін придатності – 2 роки. Не слід застосовувати препарат після зазначеної дати терміну придатності.