Неускладнені інфекції сечової системи становлять найчисельнішу групу в структурі нефрологічних захворювань та посідають друге-третє місце серед інфекцій організму людини загалом.
Розповсюдженість інфекцій сечової системи зростає в Україні і лишається майже на однаковому рівні в розвинутих країнах [7]. В останні роки змінюється спектр антимікробної чутливості із втратою чутливості флори до сульфаметоксазолу/триметоприму при збереженні ефективності ципрофлоксацину й інших фторхінолонів.
Згідно класифікації хвороб сечової системи нефрологічної практики, затвердженої ІІ українським з’їздом нефрологів (2005) та рекомендаціями ВООЗ, інфекції сечової системи поділяються на інфекції верхніх сечових шляхів – нирок (пієлонефрит ускладнений та неускладнений) і інфекції сечовивідних шляхів (інфекції сечовивідних шляхів без визначення топіки ускладнені та неускладнені, гострий або хронічний цистит ускладнений та неускладнений, уретрит та уретральний синдром, безсимптомна бактеріурія) – (www.cochrane.org)
www.nephrology.kiev.ua
www.uroweb.org