Капуста та шпинат - це листкова зелень темно-зеленого кольору, що містить велику кількість вітамінів, а також потенційно корисних рослинних фітохімікатів.
Важко визначити, що корисніше: капуста чи шпинат, оскільки і те і інше має свої корисні властивості.
Сто грамів (г) сирої капусти містить:
Проте приготування страв із капусти із додаванням солі або олії може дещо змінити харчову цінність, оскільки змінюється кількість натрію або жиру.
Капуста багата фітохімікатами зеаксантином та лютеїном. Ці поживні речовини відіграють ключову роль у здоров’ї очей і можуть зменшити ризик виникнення деяких видів сліпоти. Лікарі традиційної медицини використовують фітохімікати в капусті для лікування різних захворювань. З’являються наукові дослідження, які підтверджують деякі з цих тверджень.
Наприклад, дослідження 2008 року показало, що вживання соку капусти може покращити фактори ризику ішемічної хвороби серця у чоловіків з високим рівнем холестерину. Сік капусти сприяв зниженню рівня холестерину. Кілька досліджень виявили, що кверцетин, хімічна речовина, поширена в капусті, має переваги для здоров’я серця, особливо, знижуючи високий кров’яний тиск.
Капуста багата антиоксидантами, такими як вітамін С, що відіграють важливу роль у профілактиці багатьох захворюваннях, включаючи рак, хвороби серця та діабет. Високий вміст клітковини може допомогти поліпшити травлення та уникнути закрепу. Деякі дослідження також припускають, що споживання клітковини може корелювати з меншим ризиком серцевих захворювань та раку.
Капуста містить велику кількість фолієвої кислоти, поживної речовини, необхідної для розвитку здорової вагітності. Окрім того, капуста багата на кальцій - надійний джерело, що може сприяти зміцненню здорових кісток та зменшити ризик остеопорозу.
Сто грам сирого шпинату містить:
Шпинат містить відносно велику кількість білка порівняно з іншими овочами, хоча він трохи нижчий за вмістом білка, ніж капуста. Він також містить корисну клітковину, але приблизно на половині рівня капусти. Дослідження 2019 року свідчить про те, що дієта з високим вмістом клітковини може знизити ризик серцево-судинних захворювань у людей з високим кров’яним тиском та діабетом 2 типу.
Як і капуста, шпинат багатий фітохімікатами та біоактивними речовинами, які мають давню історію альтернативного та традиційного лікування.
Тилакоїди та гліколіпіди у шпинаті можуть знизити ризик раку та ожиріння та допомагають підтримувати необхідний рівень цукру в крові.
Шпинат містить значну кількість фолієвої кислоти, що робить його ідеальною їжею під час вагітності, а також антиоксиданти, що допомагають знизити ризик серцевих захворювань.