Секс є важливою складовою життя пари. Коли люди починають зустрічатися або жити разом, кожна зустріч наповнена радістю і нетерпінням. Але з часом, в силу різних причин, бажання може слабшати, що веде до відстороненості в стосунках і може стати причиною розриву. Дуже важливо вчасно розпізнати причини і постаратися усунути їх, щоб зберегти радість і гармонію у відносинах.
Для багатьох людей стрес є причиною поліпшення працездатності. У дедлайн на роботі або останню ніч перед іспитом люди встигають зробити набагато більше, ніж у звичайні дні. Але сексуальності стрес тільки шкодить. Стрес на роботі, вдома або в стосунках періодично присутній в житті кожної людини. І важливо навчитися позбавлятися від цього стану здоровим способом, індивідуальним для кожної людини. Це можуть бути йога, спорт, медитації, перегляд фільмів, тепла ванна, зустріч з друзями - кожен вибирає свій спосіб, що допомагає саме йому. У разі необхідності, можна звернутися за допомогою до психолога.
Проблеми в стосунках з партнером входять в число головних причин зниження сексуального потягу. Для обох статей неприємні сварки, негатив, дії і події, що знижують довіру до партнера. Важливо пам'ятати, що слова, сказані в моменти злості, агресії, образи, залишаться між вами навіть після примирення. Інтим - це більше, ніж просто секс. Це близькість і довіра. Якщо якість вашої сексуального життя знизилося, спробуйте проводити більше несексуального часу разом. Розмовляйте один одним, обговорюйте турбують вас теми і події, обіймайтеся, робіть один одному масаж. Знайдіть способи висловити любов, не займаючись сексом. Стаючи ближче один одному, ви можете відновити сексуальні відносини. Якщо самостійно не виходить повернути тепло у відносини, варто звернутися до сімейного консультанта.
Невелика кількість алкоголю може допомогти відчути себе більш розкуто, але випивши більше - а кожна людина сама визначає цю тендітну грань - ви позбавите себе багатьох відтінків відчуттів, приглушите задоволення. Регулярне зловживання алкоголем може стати причиною охолодження у стосунках з партнером.
Якщо ви не відчуваєте сексуального бажання, можливо, ви просто не висипаєтеся. Ви лягаєте спати надто пізно або рано встаєте? У вас проблеми з засипанням або переривчастий сон? Все, що заважає хорошому нічному відпочинку, може заважати і сексу. Втома виснажує сексуальне бажання. Подбайте про умови для міцного, здорового сну, а якщо це не допоможе, порадьтеся з лікарем.
Діти не є причиною втрати сексуального потягу, але час, що витрачається на догляд за маленькими дітьми виснажує сили батьків. Хорошим варіантом може стати допомога бабусь і дідусів, взаємна допомога молодих батьків один одному або запрошення няні, яка наглядатиме за дітьми в той час, як батьки зможуть приділити час і увагу один одному. Якщо такої можливості немає, хорошим виходом може стати привчання дітей до режиму дня з раннім укладанням на нічний сон, - тоді вечірній час цілком і повністю буде належати батькам.
Деякі ліки можуть зменшити сексуальне бажання, наприклад:
Зміна ліки або дозування може допомогти, обговоріть це з лікарем.
Відчувати себе сексуальним легше, якщо вам подобається, як ви виглядаєте. Варто попрацювати над прийняттям свого тіла таким, яке воно є сьогодні, навіть якщо ви працюєте над зміною форми. Хороше самопочуття може подарувати гарний настрій. Якщо ваш партнер не впевнений в собі, переконайте його, що він сексуальний.
Чоловіки з ЕД (еректильною дисфункцією) часто турбуються про можливу невдачу і це занепокоєння може виснажити їх бажання. ЕД можна лікувати, крім того, пари можуть попрацювати над тим, щоб можливе періодичне відсутність ерекції не вплинуло на їхні стосунки.
Тестостерон стимулює статевий потяг. З віком у чоловіків рівень тестостерону може трохи впасти. Не всі чоловіки з віком втрачають бажання, але іноді це трапляється. Необхідно пам'ятати, що на сексуальне бажання чоловіка і рівень тестостерону впливають багато факторів - від якості взаємин до ваги, тому з віком потрібно більше дбати про себе, своє здоров'я і здорових гармонійних відносинах в сім'ї.
Депресія може стати причиною втрати чутливості до багатьох життєвих задоволень, включаючи секс. І тут людині необхідна допомога. При медикаментозному лікуванні повідомте лікаря, якщо у вас низький рівень сексуального потягу, оскільки деякі (але не всі) ліки від депресії знижують рівень бажання.
Для багатьох жінок сексуальний потяг тьмяніє з настанням менопаузи. Почасти це пов'язано з такими симптомами, як сухість піхви і біль під час сексу. Але кожна жінка індивідуальна, і після менопаузи можливо мати прекрасне сексуальне життя, піклуючись про свої стосунки, самоповагу і загальний стан здоров'я.