Якою має бути тривалість робочого дня лікаря-стоматолога, зубного техніка, медсестри, санітарки в стоматкабінеті?
Якою має бути тривалість робочого дня лікаря-стоматолога, зубного техніка, медсестри, санітарки в стоматкабінеті?
Н.А. Бойко, м. Біла Церква
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2001р. № 163 «Про затвердження Переліку виробництв, цехів, професій і посад зі шкідливими умовами праці, робота в яких дає право на скорочену тривалість робочого тижня» (розділ «Охорона здоров’я, освіта та соціальна допомога») тривалість робочого дня лікаря-стоматолога та зубного техніка становить 6 годин 36 хвилин при п’ятиденному робочому тижні, а при шестиденному – 5 годин 30 хвилин. Тривалість робочого дня середнього медичного персоналу стоматкабінету становить 7 годин 42 хвилини при п’ятиденному робочому тижні, а при шестиденному – 6 годин 30 хвилин. Тривалість робочого тижня молодшого медичного персоналу стоматкабінету становить 40 годин (наказ МОЗ України від 25.05.2006 р. № 319 «Про затвердження норм робочого часу для працівників закладів та установ охорони здоров’я»).
Якою має бути тривалість відпустки в інваліда ІІІ групи, якщо на підприємстві вона становить 28 днів?
О.Н. Заліщук, м. Житомир
Згідно зі статтею 6 Закону України «Про відпустки» інвалідам ІІІ групи щорічна основна відпустка надається тривалістю 26 календарних днів. Понад щорічну основну відпустку працівнику надається щорічна додаткова відпустка, тривалість якої затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 17.11.1997 р. № 1290 «Про затвердження списків виробництв, робіт, цехів, професій і посад, зайнятість працівників у яких дає право на щорічні додаткові відпустки за роботу зі шкідливими й важкими умовами праці та особливий характер праці» (ст.ст. 7, 8 Закону України «Про відпустки»).
Чи мають працівники ВФД право на надбавки за шкідливі умови праці в розмірі 15% до посадового окладу, якщо вони виконують ехокардіографію, доплер-дослідження судин кінцівок та транскраніальне доплер-дослідження у достатньому обсязі?
Г.І. Калина, м. Київ
Додатком 3 наказу Міністерства праці та соціальної політики України й Міністерства охорони здоров’я України від 05.10.2005 р. № 308/519 «Про впорядкування умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення» передбачено перелік закладів (підрозділів) та посад, робота в (на) яких дає право на підвищення посадових окладів (ставок) у зв’язку зі шкідливими та важкими умовами праці. Пунктом 2 цього додатка передбачено підвищення посадових окладів (ставок) на 15% у зв’язку зі шкідливими й важкими умовами праці. Працівники відділу функціональної діагностики в цьому пункті не зазначені.
Якою має бути тривалість робочого дня акушера-гінеколога центру планування сім’ї, який не має чергувань у стаціонарі? Скільки повинен працювати дитячий гінеколог, який займається амбулаторним прийомом хворих та санітарно-просвітньою роботою? Чи передбачено час на обідню перерву?
М.О. Поліщук, Київська обл.
Згідно з наказом МОЗ України від 25.05.2006 р. № 319 «Про затвердження норм робочого часу для працівників закладів та установ охорони здоров’я» тривалість робочого дня для лікарів, які займаються виключно амбулаторним прийомом хворих, становить 6 годин 36 хвилин при п’ятиденному робочому тижні (33 години на тиждень). У ті дні, коли згідно з графіком роботи або правилами внутрішнього трудового розпорядку ці лікарі працюють у стаціонарі (чергування), на дільниці, проводять санітарно-просвітню та профілактичну роботу, диспансеризацію, тривалість їх робочого дня відповідно до пункту 1.1 вищезазначеного наказу становить 7 годин 42 хвилини при п’ятиденному робочому тижні (38,5 години на тиждень).
Для медичних працівників лікувально-профілактичних та інших закладів охорони здоров’я, які мають 6,5-годинний або меншої тривалості робочий день, надання обідньої перерви не обов’язкове (пункт 20 Галузевих правил внутрішнього трудового розпорядку для працівників закладів, установ, організацій та підприємств системи охорони здоров’я України, затверджених наказом МОЗ України від 18.01.2000 р. № 204-о).
Якими документами регламентується робота психолога центру планування сім’ї? Яка в нього тривалість робочого дня та відпустки, чи є пільги педагогічним працівникам, якщо вони мають педагогічну освіту, але працюють у медичній установі?
О.Б. Леонов, м. Тернопіль
Педагогічні працівники, які працюють у медичних установах, користуються всіма пільгами, передбаченими для педагогічних працівників. Тривалість відпустки психолога становить 56 календарних днів (постанова КМУ від 14.04.1997 р. № 346 «Про затвердження порядку надання щорічної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам навчальних закладів та установ освіти, навчальних (педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів, педагогічним, науково-педагогічним працівникам та науковим працівникам» (зі змінами).
Якою має бути тривалість робочого дня медсестри, лікаря УЗД, лікаря-методиста при 5-денному робочому тижні (робочий місяць на повну ставку)?
К.Л. Мішина, м. Київ
Норми робочого часу для медичних працівників регулюються статтею 51 Кодексу законів про працю України, пункту 3 статті 77 Основ законодавства України про охорону здоров’я і наказом Міністерства охорони здоров’я України від 25.05.2006 р. № 319 «Про затвердження норм робочого часу для працівників закладів та установ охорони здоров’я».
Згідно з вищезазначеним наказом тривалість робочого дня лікаря та медичної сестри УЗД при п’ятиденному робочому тижні становить 7 годин 42 хвилини.