При офтальмоскопічному обстеженні можна виявити ембол в артеріолі або відсутність патологічних змін. Крім цього, можна спостерігати ішемічний синдром ока – розширені вени, точкові та плямисті крововиливи на середній периферії сітківки, неоваскулярізацію райдужки, диска зорового нерва та сітківки, давню оклюзію гілки центральної артерії сітківки (потовщені стінки артеріоли), неврологічні симптоми, зумовлені ішемією півкулі головного мозку (слабкість руки або ноги на протилежному боці).
МКХ-10: Н 34.0
Етіологія: ембол, що проходить із сонної артерії (найчастіше), серця або аорти, судинна недостатність як результат артеріосклерозу судин будь-де в проміжку від аорти до очного яблука; стани, що супроводжуються гіперкоагуляцією або надмірною в’язкістю крові.
Скарги на однобічну втрату зору, яка триває від кількох секунд до кількох хвилин, іноді – 1-2 години, після чого зір повертається до норми.
Третій рівень – стаціонар офтальмологічного профілю.
Лікування основного захворювання.
Збереження зору.
14 днів.
Стабілізація стану хворого, збереження зорових функцій.
Рецидиви захворювання.
Немає (якщо немає діабету).
Хворий непрацездатний протягом 3-4 тижнів (залежно від причини амаврозу). Диспансеризація. Протипоказана робота з фізичним навантаженням, нахилом тулуба, зі струсом, вібрацією, з впливом токсичних речовин. Особам з розумовою працею – скорочення об’єму роботи.