IX Всеукраїнська науково-практична конференція з актуальних питань алергології, клінічної та лабораторної імунології відбулася 25-27 квітня 2007 р. на базі готельного комплексу «Турист» у Києві за підтримки Міністерства охорони здоров’я та Академії медичних наук України, Державного фармакологічного центру МОЗ України, Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, Інституту урології АМН України, Українського товариства фахівців з імунології, алергології та імунореабілітації (УТІАІ).
Співголовами Оргкомітету конференції були президент АМН України, академік НАН та АМН України О.Ф. Возіанов і міністр охорони здоров'я України Ю.О. Гайдаєв. Заступники голів Оргкомітету – перший заступник міністра охорони здоров'я України О.М. Орда, директор департаменту державного санітарно-епідеміологічного управління МОЗ України А.М. Пономаренко та президент УТІАІ, завідувач кафедри клінічної імунології та алергології НМУ ім. О.О. Богомольця, завідувач лабораторії імунології Інституту урології АМН України доктор медичних наук, професор Г.М. Дранник.
У роботі конференції взяли участь понад 200 фахівців з усіх областей України. Було заслухано та обговорено 55 доповідей провідних спеціалістів щодо імунопатогенезу та імунотерапії багатьох хвороб, зокрема таких поширених, як бактеріальні, вірусні інфекції та алергічні захворювання, в тому числі у дітей.
Загальна дискусія та прийнята Резолюція підкреслили актуальність проведення таких конференцій та необхідність продовження науково-практичних заходів щодо вивчення імунопатогенезу захворювань і можливостей використання імунотропних методів лікування.
В обговоренні взяли участь доктори наук, професори Г.М. Бутенко, Г.М. Дранник, Н.М. Бережна , В.О. Бєлоглазов, О.С. Прилуцький, В.В. Чоп'як, О.Ф. Мельников, В.Є. Дріянська, які підкреслили зростання методологічного та наукового рівня проведених імунологічних досліджень і заслуханих доповідей.
Учасники конференції визначили такі актуальні питання для подальшої діяльності УТІАІ, затверджені Резолюцією:
Г.М. Дранник, Президент УТІАІ, доктор медичних наук, професор
В.Є. Дріянська, Генеральний секретар УТІАІ, доктор медичних наук, професор
Додаток до резолюції IX Всеукраїнської науково-практичної конференції з актуальних питань клінічної і лабораторної імунології, алергології та імунореабілітації
ВООЗ наполягає на щепленні від грипу 70% осіб, які належать до груп ризику. Згідно з наказом МОЗ України № 48 від 03.02.2006 р. «Про порядок проведення профілактичних щеплень в Україні та контроль якості й обігу медичних імунобіологічних препаратів», яким було затверджено новий календар щеплень, імунопрофілактика грипу увійшла до чотирьох його розділів. До розділу 1 наказу вакцинація проти грипу увійшла як «Рекомендовані щеплення за віком», до розділу 2 – «Щеплення дітей за станом здоров'я». Вакцинація за станом здоров'я є обов'язковою в медичному супроводі пацієнтів із високим ризиком виникнення та тяжкого перебігу інфекцій, щеплення проти яких не передбачені в плані щеплень за віком, а саме для дітей з:
Вакцинація таких дітей повинна здійснюватися за рахунок держави.
Вакцинація проти грипу увійшла також до розділу 3 наказу – «Щеплення, які проводяться на ендемічних і ензоотичних територіях та за епідемічними показниками». Для осіб груп ризику вакцинація рекомендована:
Крім того, експертами ВООЗ визначено групи з підвищеним ризиком ускладнень і смертності після грипу, яким рекомендовані щеплення:
За даними Українського центру грипу, в нашій країні починаючи з 1998 р. кількість щеплених осіб проти грипу неухильно зростала. Однак перед останнім епідемічним сезоном 2006-2007 рр. кількість вакцинованих скоротилася майже вдвічі і становила лише 421,2 тис. осіб.
Звертаємо увагу керівників підприємств, організацій, відомчих структур на необхідність виділення коштів на вакцинацію населення проти грипу в Україні перед наступним епідемічним сезоном.