Складне (атипове) видалення зуба — це хірургічне втручання, яке найчастіше проводять для екстракції третіх молярів. До маніпуляції вдаються тільки в тих випадках, коли неможливо обійтися стандартними інструментами та методами. Складне видалення зуба мудрості у Києві проводиться в тих стоматологічних клініках, де працюють фахівці щелепно-лицьової хірургії. У цій статті ми обговоримо, як відбувається хірургічне втручання цього типу, а також які показання та протипоказання існують для процедури.
Складне видалення зуба мудрості проводять тільки після комплексного обстеження ротової порожнини та за наявності таких показань:
Також показанням для операції є випадки, коли вісімка має крихке коріння.
У зв'язку зі складністю атипового видалення зубів мудрості за певних обставин операцію слід відкласти або зовсім відмовитися від неї. Основні протипоказання включають:
Операція видалення зуба мудрості також відкладається при активних інфекційних захворюваннях до повного відновлення організму. Відносним протипоказанням для складної екстракції є вагітність. Однак можливі винятки, наприклад, у разі сильних болів у ділянці вісімки. У кожному окремому випадку хірург приймає рішення на основі індивідуальної оцінки стану пацієнта.
Перед складним видаленням 8 зуба лікар-хірург робить пацієнтові панорамний рентгенівський знімок, щоб оцінити особливості коренів молярів, їхнє розташування щодо нервових пучків і гайморових пазух (для зубів верхньої щелепи), а також висоту кісткової тканини. Ця інформація необхідна для точного і безпечного проведення операції.
Далі проводиться анестезія. Якщо є ризик алергічної реакції, лікар може зробити алергопробу. Для зниження больових відчуттів під час уколу на ясна наноситься гель з анестетиком. У деяких випадках, для комфорту пацієнта, може застосовуватися загальний наркоз.
Коли операційна ділянка знеболена, лікар розрізає м'які тканини, підіймає окістя, а потім видаляє зуб. Якщо вісімка розташована в кістці, її акуратно від'єднують, розділяють на частини та витягують за допомогою спеціальних стоматологічних інструментів. Після цього м'які тканини зашиваються. Процедура завершується формуванням кров'яного згустку в лунці, який сприяє загоєнню рани, а також захищає її від інфекції та кровотечі.
Швидкість відновлення після атипового видалення зуба мудрості залежить від особливостей організму пацієнта і складності операції. Щоб полегшити цей процес, рекомендується дотримуватися таких рекомендацій:
Статистика показує, що більшість пацієнтів рано чи пізно стикаються з необхідністю проведення складного видалення зубів мудрості Така тенденція пов'язана з тим, що треті моляри дісталися нам від наших далеких предків, і у вузькій щелепі сучасної людини для них часто не вистачає місця, через що вони ростуть неправильно. За наявності показань до операції не варто відкладати її, оскільки це дасть змогу істотно знизити ризик ускладнень і прискорити процес відновлення після екстракції.